Місцеві вибори близько: як виконує обіцянки мер Кропивницького Андрій Райкович

Читать на русском

25 жовтня 2020 року українці обиратимуть місцеву владу, в тому числі й нових мерів. «Слово і діло» розбиралося, хто вже заявив про свої амбіції балотуватися на посаду міського голови Кропивницького або проявив політичну активність у цьому напрямі. Також пропонуємо подивитися, як виконує обіцянки мер Кропивницького.

Андрій Райкович став міським головою 27 листопада 2015 року і відтоді дав 80 обіцянок, з яких він виконав 50 (62%), провалив – 15 (19%) та ще 15 має реалізувати.

Сам мер вважає одним з головних досягнень його команди відродження громадського транспорту в Кропивницькому, де раніше існувала монополія власників маршруток. Після того, як у місті з’явилися нові тролейбуси, у лютому 2017 року Райкович пообіцяв, що нові договори на право здійснення пасажирських перевезень міська влада укладатиме виключно з тими підприємствами, які встановлять на транспортних засобах ефективні системи контролю – GPS-трекери.

Власне, у 2017-му спливали терміни дії угод на право здійснення пасажирських перевезень у місті. Як повідомили «Слово і діло» в міській раді Кропивницького, протягом 2019-2020 років згадані договори укладалися тільки з тими підприємствами, які обладнали транспортні засоби GPS-трекерами. Отже, мер виконав обіцянку.

Не вдалося Райковичу виконати передвиборчу обіцянку з програми «Десять пріоритетів для міста» про те, що буде затверджено Генеральний план розвитку міста Кіровограда.

Місто й досі керується Генеральним планом міста, який міськрада затвердила ще 12 вересня 2000 року (рішення N627).

У січні 2018 року «Слово і діло» повідомили в міськраді, що за дорученням міського голови Андрія Райковича був розроблений проєкт внесення змін до Генплану та зроблений проєкт документації. Після погодження проєкту внесення змін мали відбутися громадські слухання для його затвердження. Станом на травень 2020 року все ще тривав процес внесення змін до чинного Генплану.

Місцеві вибори-2020: як голосуватимемоХто з виборців отримає п’ять бюлетенів, а кому видадуть тільки два? Відмінністю виборів, що пройдуть 25 жовтня, стануть бюлетені нового зразка та голосування за відкритими списками.

При цьому Райкович виконав передвиборчу обіцянку створити в місті «Інсультний центр». Влітку 2016 року міський голова повідомив, що центр буде створено на території лікарні швидкої медичної допомоги, у двоповерховому приміщенні, де раніше на першому поверсі розміщалося інфекційне відділення для дітей.

У квітні 2017 року депутати міської ради проголосували за виділення коштів на завершення будівництва «Інсультного центру», який відкрили 13 вересня 2017 року.

Не далося Райковичу добитися того, щоб приватні аптеки відкрили свої відділення не тільки в лікарнях, але й у віддалених районах міста.

Наприкінці 2017 року за дорученням міського голови головні лікарі медзакладів Кропивницького, на території яких працюють приватні аптеки, мали провести переговори з власниками аптечних мереж щодо облаштування аптечних пунктів на Балці, Балашівці, Кущівці.

Для відкриття 5 аптечних кіосків у цих районах міста мер дав часу до 1 січня 2018 року. В іншому разі Райкович обіцяв прибрати з лікарень усі комерційні аптеки, замінивши їх на комунальні.

Озвучені мером терміни спливли, а ситуація не змінилася. Тільки на Балашівці підшукали місце для нової аптеки.

До квітня 2019 року було розроблено бізнес-план та розрахована потреба у фінансах та матеріально-технічному забезпеченні аптек у разі їх відкриття у віддалених районах.

Фармацевтів стримувало кілька проблемних питань: потенційна нерентабельність, дефіцит кваліфікованих кадрів, значні капіталовкладення. Тобто відкрити аптеку в лікарні виявилося значно вигідніше, ніж там, де живе небагато людей.

Пройшов ще рік, поки власники аптек «вивчали питання» і станом на травень 2020 року відкрили 2 аптеки на Балашівці по вулиці Казанська, 12-а, та Великій Балці за адресою: вулиця Чайковського, 83/172. Звичайно, 2 аптеки краще, ніж нічого, але ж і комерційні аптеки залишилися на своїх місцях, тому обіцянку мер провалив.

Виконав Райкович передвиборчу обіцянку зі своєї програми про те, що в Кропивницькому буде створено «Комплекс мистецьких музеїв міста». У червні 2019 року мер зустрівся з консульською групою посольства Республіки Польща, яка зацікавилась проєктом.

Комплекс мистецьких музеїв міста відкрився 1 вересня 2020 року, після масштабної реконструкції музичної школи №1 ім. Г.Г. Нейгауза.

Ще 15 обіцянок Райковича перебувають у процесі реалізації. Серед них – запевнення, що в Кропивницькому звільнятимуть директорів шкіл за побори з батьків.

«Як міський голова, який заборонив побори школи з батьків, я не хочу чути, що в окремих закладах батьки збирають чималі кошти. Я сказав директорам, що вони опиняться за межами школи, якщо вимагатимуть самі або через посередників кошти з батьків», – сказав мер.

Як повідомили «Слово і діло» в міськраді, в серпні 2019 року працівники управління освіти провели перевірки шкіл, в результаті яких фактів примусового збору коштів з батьків не виявлено.

У процесі виконання передвиборча програмна обіцянка Андрія Райковича встановити фільтри з очищення питної води у закладах освіти та охорони здоров'я. З 2017 року до серпня 2019 року в місті було встановлені фільтри з очищення питної води в міському пологовому будинку (харчоблок, стерилізаційне відділення), центральній міській лікарні (дитяче інфекційне відділення, рентгенкабінет), міському пологовому будинку (відділення патології вагітних, операційне відділення, оперативної гінекології, відділення консервативної гінекології, жіноча консультація, клініко-діагностична лабораторія, харчоблок та пральня), міській лікарні швидкої медичної допомоги (відділення гострої судинної патології), міській лікарні №2 ім. святої Анни (відділення амбулаторного гемодіалізу), центрі первинної медико-санітарної допомоги №2.

Фільтри були встановлені й у кількох закладах освіти. За інформацією міської ради з 19 травня 2020 року почали працювати фільтри для очищення води в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1.

Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало, як виконують свої обіцянки мер Києва Віталій Кличко, мер Львова Андрій Садовий, мер Харкова Геннадій Кернес, мер Дніпра Борис Філатов, мер Одеси Геннадій Труханов, мер Вінниці Сергій Моргунов, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, мер Житомира Сергій Сухомлин, мер Ужгорода Богдан Андріїв, мер Чернігова Владислав Атрошенко, мер Запоріжжя Володимир Буряк, мер Рівного Володимир Хомко, мер Сум Олександр Лисенко, мер Черкас Анатолій Бондаренко.

Також ми розповідали про основних претендентів на посаду мерів Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Одеси, Вінниці, Івано-Франківська, Житомира, Ужгорода, Чернігова, Запоріжжя, Рівного, Сум, Черкас.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: