Місцеві вибори близько: як виконує обіцянки мер Івано-Франківська Руслан Марцінків

Читать на русском

25 жовтня 2020 року українці обиратимуть місцеву владу, в тому числі й нових мерів. «Слово і діло» розбиралося, хто вже заявив про свої амбіції балотуватися на посаду міського голови Івано-Франківська або проявив політичну активність у цьому напрямі. Також пропонуємо подивитися, як виконує обіцянки мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Чинний мер міста працює з 19 листопада 2015 року і відтоді дав 385 обіцянок (включаючи програмні). Марцінків встиг виконати 152 обіцянки або 39% та провалити – 73 (19%). До завершення каденції меру залишилося реалізувати 160 обіцянок (42%).

З чим дійсно впорався мер, то це із передвиборчою обіцянкою з програми, що забезпечить підзвітність місцевої влади громаді, оприлюднюючи інформацію про всі проєкти рішень місцевих органів влади та про використання кожної гривні з місцевого бюджету.

Мер майже щотижня проводить прийоми громадян. Інформація щодо проєктів та ухвалених рішень міської ради та її структурних частин публікується на офіційному сайті Івано-Франківської міськради. У квартальних та річних звітах профільних департаментів міської ради вказують про фінансові надходження та витрати за звітний період.

Щорічний звіт міського голови транслюється в прямому ефірі у мережі Facebook, де кожен може поставити відповідне питання меру та почути відповідь. Проміжні звіти щодо своєї діяльності Руслан Марцінків висвітлює в щотижневих прямих ефірах на місцевих телерадіоканалах.

Також у період 2016-2019 роки публікується щорічний більш розширений звіт на сайті міської ради. На офіційному сайті Івано-Франківська відображено звіти департаментів та виконавчого комітету міської ради. Впроваджено щорічні звіти депутатів міської ради.

Гірше пішли справи в мера із програмною обіцянкою, що призначатиме фахівців на посади місцевих службовців виключно на засадах відкритого конкурсу. Добираючи команду, Марцінків проігнорував механізм відкритих конкурсів як спосіб залучення незаангажованих фахівців. Таку думку висловили шеф-редактор інтернет-видання «Галка», член виконавчого комітету Івано-Франківської міськради Вадим Войтик, експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик та громадський активіст Андрій Корнієнко, зазначивши, що керівники департаментів, структурних підрозділів та ключових комунальних підприємств призначені особисто мером без відкритих та прозорих конкурсів.

Зокрема, займатися земельними питаннями, будівництвом та архітектурою міський голова запросив ексочільника Тернопільської обласної ради Олексія Кайду. Патронатну службу міського голови очолила «свободівка» з Чернігівщини Вікторія Дротянко. Начальником департаменту освіти і науки призначено ексголову Ніжинської РДА, «свободівця» Ігоря Смаля. На посаду головного економіста відділу доходів фінансового управління міськвиконкому призначено екснардепа від «Свободи» Руслана Зелика, а начальником управління інвестиційної політики Марцінків призначив партійця з «Батьківщини» Ігоря Попадюка.

Виконав Марцінків обіцянку, що боротиметься за локомотиворемонтний завод. 22 серпня 2017 року відбувся повторний аукціон з продажу пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», переможцем якого стала Івано-Франківська міська рада. 30 серпня міський голова повідомив, що місто підписало угоду про купівлю локомотиворемонтного заводу.

Натомість мер провалив обіцянку, що у 2019 році місто підтримає аж 20 стартапів. За інформацією Івано-Франківської міської ради від 9 квітня 2020 року, за конкурсним відбором стартапів у 2019 році було обрано 7 проєктів для фінансування коштом міського бюджету на загальну суму 325 тис. гривень.

Три роки тому Марцинків пообіцяв повернути Палац Потоцьких в Івано-Франківську у власність територіальної громади міста. 6 вересня 2017 року ТОВ «Карпатська нафтова компанія» повідомила про намір передати Палац Потоцьких громаді міста, у жовтні міськрада проголосувала за прийняття історичного комплексу на баланс міської ради.

Впорався мер Івано-Франківська з обіцянкою облаштувати сортувальну лінію для твердих побутових відходів (ТПВ) на полігоні в селі Рибному. На реалізацію проєкту знадобилося два роки, і в червні 2018 року сортувальна лінія запрацювала на полігоні.

Надто амбітною виявилася обіцянка Марцінківа відремонтувати у 2019 році мінімум 50 дворів. «Але цього року мінімум 50, а може і 60 дворів ми зробимо», – заявив він, але зрештою міськрада відзвітувала, що на замовлення Управління капітального будівництва у 2019 році проведено та завершено ремонт 9-ти міжбудинкових проїздів, прибудинкових територій та тротуарів, а на замовлення департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою завершено капітальний ремонт 10-ти міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. Тобто загалом було відремонтовано 19 дворів.

Не вклався в терміни мер з облаштуванням пам'ятника воїнам російсько-української війни, який мали б відкрити до 14 жовтня 2019 року, коли вшановують пам’ять захисників України. Пізніше Марцінків пообіцяв, що пам’ятник відкриють упродовж 2020 року.

У 2016 році міський голова Івано-Франківська пообіцяв за час своєї каденції побудувати міст на Пасічну, покращити прилеглу інфраструктуру та розвантажити міст, що існує. Передбачалося, що приблизна вартість будівництва становитиме 200 млн грн. На ці кошти мають збудувати міст завдовжки 318 метрів із двома смугами руху, додатково – 168-метровий шляхопровід (вул. Надрічна).

У липні 2020 року Марцінків повідомив, що міст має бути повністю «насунутий» через річку і його конструкція «вже буде проглядатися». Будівництво передбачає 3 етапи. Наразі реалізується 1 етап – зведення самої конструкції мосту. За словами мера, роботи затягуються через брак фінансування, адже проєкт реалізується виключно за гроші громади Івано-Франківська.

Окремо слід виділити обіцянки мера щодо об'єднання Північного та Південного бульварів. Вперше такий намір мер озвучив у грудні 2017 року. Для цього необхідно було знести будинок та МАФи та обладнати прилеглу територію.

Влітку 2019 року Марцінків повідомив, що процес гальмується через оскарження результатів тендеру в Антимонопольному комітеті.

«Ми очікуємо, яким буде результат на скаргу, від цього залежить темп роботи. Як тільки ми підпишемо угоду та проплатимо аванс, це дозволить нам проводити роботи. Підготовчі роботи ми всі виконали, залишилось лише роботи на 150 метрів, знести деякі об'єкти нерухомості і ми зможемо зробити дорогу», – пояснив він.

27 липня 2020 року мер повідомив, що місту вдалось викупити будинок, який заважав об'єднанню бульварів і є великі шанси, що роботи завершаться впродовж року.

Серед далекосяжних планів та тривалих проєктів Марцінків обіцяв збудувати 6 нових тролейбусних ліній протяжністю мереж у 20 км, а також щороку фінансувати з міського бюджету благоустрій та відновлення українських могил у Польщі та створити книгу загиблих у російсько-українській війні.

Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало, як виконують свої обіцянки мер Києва Віталій Кличко, мер Львова Андрій Садовий, мер Харкова Геннадій Кернес, мер Дніпра Борис Філатов, мер Винницы Сергей Моргунов.

Також ми розповідали про основних претендентів на посаду мерів Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Одеси, Вінниці.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал