Статті сторінка 107

1 грудня, 2016

авторська колонка Інтеграція до Старого Світу. Колонка Віктора Трегубова

Європа, в яку Україна прагне в останні роки, вже не відповідає нашим початковим уявленням, але це зовсім не означає, що нам потрібно припиняти євроатлантичну інтеграцію, вважає журналіст, блогер Віктор Трегубов.

30 листопада, 2016

авторська колонка Підступні мережі: чи потрапить «Укренерго» під повний контроль росіян?

Журналіст Максим Кречетов розмірковує про вплив російського олігарха Костянтина Григоришина на українську енергетику та парламентське лобі бізнесмена в Україні.

29 листопада, 2016

авторська колонка Електоральна арифметика. Яким буде наступний парламент?

Соціологічні дослідження показують: якби вибори до Верховної Ради відбулися в найближчу неділю, на прем'єрське крісло претендувала б, швидше за все, Юлія Тимошенко.

авторська колонка ГПУ і допит Януковича: show must go on

У своїй авторській колонці Олександр Москалюк проаналізував помилки, яких припустилися в Генпрокуратурі під час допиту й оголошення підозри екс-президенту України Віктору Януковичу.

авторська колонка Ростовський гамбіт: яку небезпеку приховує публічний допит Віктора Януковича?

Допит Віктора Януковича викликає більше запитань, ніж дає відповідей. Перші з них: чим і кому можуть бути вигідні публічні заяви колишнього президента-втікача?

27 листопада, 2016

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень боротьби за європейське майбутнє

Розгром російського Ощадбанку, безвізові труднощі, скандал із міністром культури Нищуком – все, що варто знати про те, що сталося цього тижня в огляді Віктора Трегубова.

25 листопада, 2016

авторська колонка Євгеніка. Колонка Віктора Трегубова

Оглядач порталу «Слово і Дело» Віктор Трегубов розмірковує над словами міністра культури України Євгена Нищука про «неправильну генетику» мешканців Донбасу.

авторська колонка Ера популізму: яких політичних змін слід очікувати в ЄС у найближчий рік?

Політичний ландшафт в європейських країнах поступово змінюється в бік популізму. І це матиме свої наслідки у формуванні нового порядку денного у відносинах ЄС із іншими країнами. Передусім, з Україною.

авторська колонка План «Шатун», або Чи можливий черговий Майдан?

Політичний експерт Валентин Гладких розмірковує про неможливість створення нового Майдана і причини відсутності реальної альтернативи нинішній владі

24 листопада, 2016

авторська колонка Журналісти, що зберігають таємниці. Чого нам треба навчитися в німців?

Головний редактор «Слова і Діла» Катерина Пітєніна вирушила до Німеччини, щоб зрозуміти, чому німецька преса завжди так добре обізнана у внутрішньо- й зовнішньополітичних справах. Своїми спостереженнями вона вирішила поділитися з читачами порталу.

авторська колонка Чому Президент ігнорує Конституцію? Колонка Олександра Москалюка

Політичний експерт Олександр Москалюк вважає, що прогалини Конституції України 1996 року стали наслідком бажання тодішнього Президента України максимально сконцентрувати владу в своїх руках.

23 листопада, 2016

авторська колонка Збайдужіле партнерство: чи вдасться уряду втримати співпрацю з МВФ?

Місія МВФ стримано оцінила прогрес реформування економіки урядом Володимира Гройсмана. Чергового траншу до кінця року Україна, скоріш за все, не отримає. Як розвиватимуться події далі?

22 листопада, 2016

авторська колонка Від Майдану до Майдану: чого нас навчила Помаранчева революція?

Перший Майдан, або, як його ще називають, Помаранчева революція, запам’ятався як перше й безкровне повстання українського народу за незалежну історію. Проте чи виправдав сподівання народу її лідер Віктор Ющенко?

авторська колонка Два Майдани – один результат

Виконання присвячених Євромайдану обіцянок нинішніх представників влади очима Максима Кречетова.

21 листопада, 2016

авторська колонка Євромайдан: обіцянки політиків три роки потому

У третю річницю Революції Гідності «Слово і Діло» детально проаналізувало стан виконання найважливіших обіцянок політиків, озвучених під час та в зв'язку з Євромайданом.

авторська колонка Революція та залізний закон олігархії

Події Революції Гідності засвідчили бажання активної частини суспільства змінити країну відповідно до всіх законів демократичних перетворень. Втім, ми стали заручниками незавершеності власних прагнень через бажання делегувати та відсутність проактивної позиції.

20 листопада, 2016

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень «шатунів»

Невдала спроба зібрати «новий Майдан», фактичне схвалення безвізового режиму, конфлікт Ляшко з Тимошенко і випробування ракети «Вільха» – все, що варто знати про те, що сталося на цьому тижні, в огляді Віктора Трегубова.

19 листопада, 2016

авторська колонка Псевдопатріотизм. Колонка Олександра Москалюка

Політичний експерт Олександр Москалюк аналізує як українському суспільству подолати корупцію і чому поки це зробити не вдається.

18 листопада, 2016

авторська колонка Викликати «дух Майдану»: чи вдалося розбурхати чергову хвилю протестів?

Поточний тиждень, за задумом кількох опозиційних сил, мав ознаменуватися масштабними акціями протесту. Втім, ефект виявився абсолютно протилежним. Чи здатний нинішній вуличний протест змінити політичний порядок денний?

авторська колонка Справжня війна починається раптово. Колонка Віктора Трегубова

Невдалі акції протестів в Києві на цьому тижні показали, що протестний потенціал соціально-економічних тем в Україні невисокий – голодного бунту не буде, вважає журналіст, блогер Віктор Трегубов.

16 листопада, 2016

авторська колонка «Кадри вирішують усе», або Соціальні ліфти з обмеженим доступом

Політичний експерт Валентин Гладких розмірковує про наслідки недалекоглядної політики призначення на високі державні посади людей, що явно не відповідають кваліфікаційним вимогам.

15 листопада, 2016

Над чим цього тижня працюватиме Рада? Огляд найцікавіших законопроектів

Огляд найважливіших та найцікавіших законопроектів пленарного тижня від експертів аналітичної групи «Левіафан».

14 листопада, 2016

авторська колонка Жити по-новому, або Чому переможе Путін

Сьогодні будь-який протест проти дій влади, від мітингу ошуканих вкладників банків до невдоволення, викликаного 24-річною заступницею Авакова, сприймається як витівки Путіна. І це – дуже зручна позиція для можновладців, вважає журналіст Максим Кречетов.

авторська колонка Осінній рецидив: низький старт в очікуванні дострокових парламентських виборів

Останні два тижні всі політичні події в Україні все частіше починають нагадувати своєрідні «приготування» у передчутті дочасних виборів до Верховної Ради. Чи вдасться зібрати критичну масу чинників для реалізації такого сценарію?

13 листопада, 2016

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень грузинського дива

У своїй традиційній щотижневій колонці журналіст Віктор Трегубов розповідає про головні події тижня, що минає, котрі вплинули на життя країни.

12 листопада, 2016

авторська колонка Підписи за відставку Луценка та зміни до Податкового кодексу. Головні обіцянки тижня

Головні обіцянки політичного тижня, що минає, очима журналіста аналітичного порталу «Слово і Діло» Аліни Костюченко.

11 листопада, 2016

авторська колонка Як і для чого «Слово і Діло» cкладає рейтинги відповідальності?

Політолог Валентин Гладких розповів про особливості моніторингу відповідальності українських політиків порталом «Слово і Діло».

авторська колонка Відповідальність для всіх: про що йдеться в нових змінах до ПДР?

Смертність на українських дорогах зашкалює. Необхідність навести лад може торкнутися всіх учасників дорожнього руху – як водіїв, так і пішоходів. Наскільки ефективними можуть бути нові зміни до ПДР?

10 листопада, 2016

авторська колонка Коктейль Молотова в Білий Дім

Перемога Трампа стала холодним душем як для американців, так і для всього світу. Але чи такою вже вона була несподіваною – про це розмірковує журналіст, блогер Віктор Трегубов.

авторська колонка Мир без терміну придатності: чи вдасться лагідно роззброїти Придністров’я?

Україна та Молдова бажають пришвидшити виведення з Придністров’я російських військ, які вже 24 роки перебувають там у статусі миротворців. Чи вдасться змінити ситуацію в регіоні на краще в мирний спосіб?