Не виключається, що деякі країни, які проти приєднання України до Північноатлантичного Альянсу, будуть кулуарно наголошувати на тому, що є факт анексії українських земель росією і тому Україну брати в НАТО не можна. Однак насправді анексовані Росією території не є перешкодою для вступу України до складу НАТО.
Про це розповів політолог Олексій Якубін у коментарі «Слово і діло».
За його словами, може виникнути питання, що робити з анексованими територіями й це може стати формальним приводом для спроби відмовити Україні – мовляв, Київ відразу почне застосовувати НАТО, щоб відбити ці території. Насправді цей «аргумент» легко відбивається.
Київ йде в НАТО: як реагує світ і що думають в УкраїніПро підтримку Заходом членства України в НАТО та про перспективи швидкого вступу до Альянсу – у матеріалі Слово і діло
«Є приклад так званої формули ФРН, яка свого часу так само приєднувалася до НАТО. Тоді Німеччина була розділена, але німецький уряд виступав від імені всієї Німеччини, в тому числі Східної, майбутньої НДР під контролем СРСР. І тоді уряд ФРН пообіцяв, що не буде використовувати НАТО, щоб за допомогою блоку відновити контроль над східною частиною Німеччини та, фактично, почати війну з Радянським Союзом», – пояснив Якубін.
Якубін нагадав також, що НАТО, в першу чергу, це оборонний союз, який не націлений на атаку кого-небудь, тільки на удар у відповідь, якщо атакують його членів.
Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський за підсумками засідання Ради нацбезпеки та оборони підписав заявку на вступ України в НАТО в прискореному порядку.
Українці зараз підтримують вступ нашої країни в НАТО сильніше, ніж будь-коли в історії – понад 80% висловилися «за».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»