Липень: Росію заштормило. Колонка Леоніда Швеця
Липень змінив динаміку війни: росія посилила балістичні атаки, а Україна – удари вглиб території рф. Москва втратила очікувану підтримку США, а в Кремлі дедалі частіше говорять про затяжну кризу.
Українські військові атакували 4 райони зосередження живої сили та військової техніки противника та відбили атаки на Майорськ та Зайцеве.
Українські військові захопили рідкісну російську командно-штабну машину Р-145БМА. Про це повідомляє управління стратегічних комунікацій.
У Головному управлінні розвідки розповіли, що робота щодо обмінів військовополоненими з російської стороною триває постійно.
Обласна прокуратура повідомила про підозру двом жителям двох районів Донецької області, які співпрацювали з ворожими військами.
Українські військовослужбовці ракетно-артилерійських підрозділів завдали низку ударів по концентрації техніки ворога в Херсоні та області.
Апеляційна інстанція розглянула і задовольнила частково скаргу адвоката підозрюваного на обраний запобіжний захід.
Після серії вибухів країна-агресор провела передислокацію військ у Криму - частина моряків та авіації виведена на територію рф.
Говорити про закінчення війни можна буде лише після деокупації всіх територій, сказав Зеленський. Він також закликав не боятися залякувань з боку агресора, адже погроз буде ще багато.
У Харкові пошкоджено енергетичну інфраструктуру внаслідок ракетного удару ввечері 27 вересня. Без світла залишаються близько 18,5 тисяч людей у трьох районах.
Путін, як і раніше, хоче захопити більшу частину території України. У кремлі думають, що зможуть перехопити ініціативу на полі бою та захопити ключові міста, наприклад Харків та Одесу.
Псевдореферендуми не мають жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою країни, і Україна має повне право на відновлення своєї територіальної цілісності військовими та дипломатичними методами.
Окрім 400 осіб особового складу, російська армія за останню добу втратила 6 танків, літак, 12 безпілотників, 8 ББМ, 3 артилерійські системи.
США та союзники активізували розвідку, щоб не упустити ознаки того, що путін дав наказ про застосування ядерної зброї проти України. Однак ознаки підготовки атаки можуть з'явитися запізно.
У Нікополі внаслідок нічних обстрілів пошкоджено будинки, ліцей, зупинку транспорту, газопровід та 6 ліній електропередач.
Українські військові тримають під вогневим контролем останній логістичний маршрут російських військ на Лиман, що пролягає через Сватово-Макіївку-Терни.
У підрозділи 1 танкового полку 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії росії, які вибувають у зону бойових дій, прибуло поповнення. Підготовка з мобілізованими не проводилася взагалі.
Уряд країни оголосив надзвичайну ситуацію з 28 вересня до 26 грудня у пунктах перетину кордону та кількох прикордонних краях.
Ракетно-артилерійські підрозділи ЗСУ виконали 250 вогневих завдань, вразивши, зокрема контрольно-спостережний пункт та склад із боєприпасами.
Новий пакет військової допомоги буде однією з відповідей на російські псевдореферендуми на окупованих територіях України.
Стосовно евакуації з тимчасово окупованих територій, значно погіршується ситуація для чоловіків. Після оголошення мобілізації у рф декілька днів поспіль чоловіків практично не пропускали до України.
При цьому, проєкт резолюції, розроблений США й Албанією, скоріше за все, буде заблокований в Раді Безпеки ООН російською стороною.
Дезінформаційна кампанія, що тривала з квітня по вересень, є найбільшою спробою просувати інтереси росії у соціальних медіа з початку повномасштабної війни в Україні.
Гендиректор МАГАТЕ нагадав, що після нещодавнього візиту на ЗАЕС він запропонував створити зону ядерної та фізичної безпеки з метою забезпечення фізичної цілісності станції.
Президент Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 27 вересня, 216-го дня війни проти російських окупантів.
Моравецький також наголосив, що ситуація показала небезпеку, яка крилася в енергетичній співпраці росії та Німеччини.
Президент України під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН, запропонував алгоритм із чотирьох кроків, спрямований на зупинку агресії російської федерації.
Сили протиповітряної оборони знищили усі ракети, які російські окупанти випустили по Одеській області та Кривому Рогу.
РНБО розробила детальну інструкцію для українців на випадок застосування рф тактичної ядерної зброї.
Бійці ЗСУ підняли державний прапор України в деокупованому Куп'янську-Вузловому Харківської області.
Спершу США передадуть Україні дві батареї систем NASAMS, кожна з яких може містити до восьми пускових установок.