Апеляція ВАКС пом'якшила запобіжний захід посадовцю держкомпанії «Укрінмаш»

Читать на русском
Апеляційна інстанція розглянула і задовольнила частково скаргу адвоката підозрюваного на обраний запобіжний захід.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відпустили під особисте зобов'язання головний спеціаліст відділу №4 департаменту контрактної роботи №2 державної фірми «Укрінмаш» Володимира Стороженка. Його підозрюють у причетності до замаху на заволодіння 488 тисячами доларів.

Таке рішення 21 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційні скарги підозрюваного (Володимира Стороженка – ред.) та його захисника - адвоката Забуги Алли Іванівни - задовольнити. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 01.08.2022 - скасувати. Постановити нову ухвалу, якою клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП - задовольнити частково. Застосувати відносно підозрюваного (Володимира Стороженка – ред.) у кримінальному провадженні №52020000000000345 від 22.05.2020, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання», – йдеться в рішенні.

На підозрюваного поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними, а також свідками.

Нагадаємо, 29 липня НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору «Укрінмаш» Сергію Слюсаренку, його заступнику, головному спеціалісту департаменту контрактної роботи «Укрінмаш» та ще одній особі. Їм інкримінують замах на заволодіння 488 тис. дол. Слюсаренку визначили заставу.

Слідство встановило, що в 2018 році «Укрінмаш» виконував за зовнішньоекономічним контрактом капітальний ремонт авіаційних двигунів АЛ-31Ф та виносних коробок агрегатів до літаків типу Су-27 для потреб ВПС Індонезії на суму 2,8 млн дол. Безпосередньо ремонт здійснював Луцький ремонтний завод «Мотор».

Попри те, що працівники провели передконтрактну роботу та забезпечили укладання контракту, керівництво «Укрінмаш» уклало з приватною компанією агентську угоду, за якою та мала забезпечити підписання такого контракту та супроводжувати його виконання. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не були надані, а акт виконаних робіт підробили. Загалом слідство встановило, що «Укрінмаш» мав перерахувати приватній компанії 488 тис. дол. (11,7 млн грн за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Завдяки своєчасним діям детективів транзакцію заблокували. На всю суму коштів, яку планували безпідставно перерахувати іноземній компанії, ВАКС у 2020 році наклав арешт. Вони й досі перебувають під арештом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал