Статті сторінка 122

28 серпня, 2015

Бої без правил, або Основні тренди виборів мера в Житомирі

За роки Незалежності Житомиру відверто не щастило з мерами – при владі ще жодного разу не було особистості, що змогла б кардинально вплинути на життя міста. Чи стануть жовтневі вибори винятком і до яких методів вдаватимуться кандидати?

В ім'я рейтингу: нові партійні проекти Банкової напередодні місцевих виборів

Старт як мінімум 3-х партійних проектів у різних регіонах країни має допомогти нинішній владі отримати додаткові мандати лояльних депутатів у місцевих радах за рахунок голосів тих виборців, які незадоволені діями Президента.

27 серпня, 2015

Серйозна перемога Яресько: дефолт скасовується

Уряд України зміг домовитися з кредиторами про списання 20% зовнішнього боргу і відстрочити подальші виплати на 4 роки.

Зоряний час «Батьківщини», або Шанс для третьої сили

Зараз «Батьківщина» вибрала вдале позиціонування – так званої альтернативи провладній та опозиційній партіям, «третьої сили». Але чи не затьмарить вчергове популізм необхідність проведення змін в державі?

26 серпня, 2015

Арсеній Яценюк vs українці: хто переможе?

Згідно соцопитування IRI, 52% українців незадоволені роботою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. А в кулуарах уже подейкують, що глава уряду незабаром позбудеться своєї посади.

25 серпня, 2015

«Півторапартійна» система, або Епоха домінування «Блоку Петра Порошенка»

Стало відомо, що політичні партії «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» домовилися про повне об'єднання. Увійде до нової об'єднаної партії й «УДАР» Віталія Кличка.

Ще один рік Незалежності. Що змінилося?

Вчора Україна відзначила 24-ту річницю Незалежності. «Слово і Діло» вирішило показати, як змінилася Україна і життя в ній за останній рік.

Переговори про мирне врегулювання на Донбасі зайшли в глухий кут: що робити далі?

Cклалася ситуація, коли виконувати в односторонньому порядку Мінські домовленості – не лише безглуздо, але й небезпечно для подальшої долі України. Потрібно шукати інші варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

21 серпня, 2015

Влада має пояснити народу, навіщо потрібно легалізувати проституцію – експерт

За приблизними підрахунками експертів, в даний час у тіні української економіки працюють близько 50 тис. повій. У разі легалізації їхньої діяльності та сплати відповідного податку Бюджет країни можна було б щорічно поповнювати приблизно на 12-15 млрд грн.

20 серпня, 2015

Сумна перспектива: платні дороги, підвищення паливного акцизу та старі ями

У Міністерстві інфраструктури України не можуть знайти достатньо коштів навіть для проведення ямкового ремонту українських доріг. Вирішити проблему хочуть за допомогою додаткових поборів.

19 серпня, 2015

«УДАР» для Президента: навіщо об'єднуються політичні сили?

27 серпня президентська політична партія «Солідарність» поглине партію мера Києва Віталія Кличка «УДАР». «Слово і Діло» вирішило розібратися, з якою метою об'єднуються політичні сили.

18 серпня, 2015

Головоломка №23, або Нерозділений спадок Ігоря Єремеєва

Восени жителі смт Маневичі та ще кількох районів Волині обиратимуть не тільки місцевих депутатів, але й нового мажоритарника до парламенту. Саме тут, у Волинському одномандатному окрузі №23, минулого року на позачергових парламентських виборах впевнену перемогу здобув нині покійний Ігор Єремеєв.

Володимир Демчишин: за що звільняти главу Міненерго?

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк пообіцяв у вересні провести перевірку ефективності Кабміну і запропонувати коаліції замінити міністрів, які не справляються зі своєю роботою. Одим із кандидатів на виліт вважається міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

17 серпня, 2015

Чим небезпечна мобілізація по колу, або Коли українці насправді почнуть обороняти свою державу?

Хоча Генштаб, посилаючись на заходи безпеки, не бажає надавати інформацію щодо кількості та придатності мобілізованих, очевидним є те, що остання спроба військових набрати необхідну кількість нових солдатів для ротації є найбільш невдалою за останні півтора роки.

Пів-економіки в тіні. Хто винен і що робити?

У Мінекономрозвитку повідомляють, що в першому кварталі рівень тіньової економіки виріс до 47% ВВП у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому, розв'язувати цю проблему в уряді не поспішають.

14 серпня, 2015

На тлі Садового: хто ще спробує власні сили в боротьбі за мерське крісло Львова?

Охочих очолити культурну й духовну столицю Західної України знайшлося чимало. І хоча рейтинги беззаперечного лідера партії «Самопоміч» та її головного медіа-локомотива Садового поки що є найвищими, конкурентів у нього не бракуватиме.

Контрактна армія чи громадянська повинність: що чекає на Україну в майбутньому?

Змінити ситуацію в українській армії мали намір ще на початку 2000-х років, але досі гідні зарплати і професійне навчання українських солдатів залишаються всього лише темою для обіцянок.

13 серпня, 2015

Ігор Єремеєв: три любові політика

Народний депутат України і бізнесмен Ігор Єремеєв помер учора, 12 серпня, від отриманих травм після падіння з коня в кінці липня.

В режимі очікування: чому і хто з міністрів Кабміну залишить свої посади вже у вересні?

Говорячи про необхідність оновлення уряду, прем’єр-міністр нейтралізує конкурентів, які особливо гостро розпочнуть критикувати дії Кабміну під час проведення передвиборчої кампанії напередодні місцевих виборів.

12 серпня, 2015

Без світла, тепла і води: ціна необдуманих рішень

Тисячі українських громадян за порадою прем'єр-міністра перейшли на альтернативні джерела обігріву – електричні котли та колонки. Але відповідати за холодні будинки без гарячої води через нестачу вугілля не буде ніхто.

11 серпня, 2015

Між Сциллою та Харибдою: до чого призвела українська «позиція страуса» у виконанні Мінських угод?

Фактично, наслідками «страусової позиції» виконання Мінських угод для України став важкий вибір між двома ймовірними варіантами – поганим і найгіршим: або розпочати повномасштабну війну проти окупантів, або пристати на умови, які передбачатимуть укладання нового мирного плану.

10 серпня, 2015

Скасування трудової книжки: 8 відповідей на головні питання

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус ініціював скасування трудових книжок в Україні. «Слово і Діло» вирішило розібратися, що ж насправді чекає українців.

5 серпня, 2015

Дніпропетровськ: вибори міського голови, як танці навколо порожнього крісла

За напругою виборів міського голови Дніпропетровськ може залишити далеко позаду традиційні центри уваги – Київ, Одесу та Харків.

4 серпня, 2015

«Укрзалізничпостач»: непрозорі тендери, секретні ціни, «розпил» коштів

Через державне підприємство «Укрзалізничпостач» проходять сотні мільйонів державних грошей. І саме в цьому підприємстві криється найбільший корупційний потенціал «Укрзалізниці».

ДКНС-2: Олійник та Азаров поспішають на допомогу

Ще недавно він бив рідну сестру і намагався відібрати будинок у племінника на Черкащині, бігав з партії в партію, народжував один за одним драконівські закони, а тепер він – «рятівник» України! Знайомтеся: Володимир Олійник – «кандидат у президенти України» від «Комітету порятунку України» в складі 4-х осіб.

3 серпня, 2015

Кінець світла: чому на українців чекає енергетична криза?

На Придніпровській ТЕС з 1 серпня зупинено останній працюючий енергоблок. Причина – закінчилося вугілля. У компанії ДТЕК, якій належить станція, заявили, що та відновить роботу після накопичення антрациту в достатньому обсязі. Таким же чином до осінньо-зимового періоду готуються і багато інших ТЕС.

1 серпня, 2015

Гірничо-збагачувальні комбінати Мінекономрозвитку: між Коломойським та Фірташем

Після Революції Гідності держава змогла відібрати два стратегічні державні підприємства у олігарха Дмитра Фірташа. Проте, подальша доля ГЗК – сумнівна.

31 липня, 2015

Повчальні уроки мобілізації або Чому не варто зволікати з реформами

Усі негативні явища процесу шостої хвилі мобілізації нарешті набрали критичну масу і змусили політиків реагувати. Чи пов'язані заяви чиновників з реальним прагненням розпочати реформу ЗСУ або, можливо, поліпшити свої рейтинги – поки не ясно.

«Центренерго»: корупціонери, рейдери і «гаражний розпродаж»

За минулий рік у найбільшій енергогенеруючій компанії України «Центренерго» змінилося три керівники. Але останній – Ігор Балабанов, досі викликає багато запитань щодо свого призначення.

У полоні другого туру, або Що там у Кличка?

Віталію Кличку не позаздриш: у середині серпня всі потенційні кандидати в мери Києва, очевидно, вибухнуть нищівною критикою на адресу команди Кличка. А критикувати є за що.