Вакарчук Святослав Іванович

Вакарчук Святослав Іванович
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "ГОЛОС"
Читати про політика

Досьє

Народився 14 травня 1975 року в Мукачеві в родині фізика, майбутнього ректора Львівського університету і міністра освіти України Івана Вакарчука.

У 2004-му взяв активну участь в "помаранчевій революції", публічно виявивши підтримку опозиційному кандидату в президенти України Віктора Ющенка.

Після перемоги В.Ющенка на виборах, в 2005 році, став радником Президента України. Був Послом доброї волі ООН, займаючись соціальними проектами, спрямованими на боротьбу з торгівлею людьми. Активно зайнявся благодійністю.
На дострокових парламентських виборах 2007 року увійшов під №15 в список пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона", активно виступав за появу в Україні соціально-відповідальної політики і політиків. Отримавши в листопаді 2007-го мандат нардепа, став членом Комітету ВР з питань свободи слова та інформації.

Кілька років поспіль журнал "Кореспондент" зараховує С.Вакарчука в сотню найвпливовіших людей України - як фронтмена найпопулярнішою рок-групи, так і громадянина з активною життєвою позицією.

11 вересня 2008 року Святослав Вакарчук повідомив, що подав заяву про складання повноважень народного депутата України. 

16 грудня 2008 року Верховна Рада України достроково припинила його депутатські повноваження.
На думку парламентарія, склад Верховної Ради VI скликання не виконав своєї основної ролі - "будувати Україну як європейську державу". "Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими переймаються ті, хто мають вести Україну як сучасну державу вперед, деморалізували суспільство усередині країни і підривають її авторитет назовні", - зазначив він.
Парламентарій подякував виборцям за довіру і зазначив, що не розцінює прихід в політику як крок у своїй кар'єрі співака. С. Вакарчук також повідомив, що повертається до активного громадського життя.

У 2013-2014 роках є активним учасником політичних протестів на Евромайдане. Вперше з'явився на Евромайдане, після спроби його розгону в листопаді, заявляючи про недопущення застосування сили до мирних протестуючих.

14 грудня 2013 року проходив концерт (в оригінальному складі групи «Океан Ельзи») на площі Незалежності в Києві на підтримку протестуючих. Виступає з лекціями, в тому числі в Київському політехнічному інституті, де спілкується з молодими людьми і студентами на політичні та державні теми.

23 січня 2016 року Президент Петро Порошенко вручив орден Святославу Вакарчуку з нагоди Дня Соборності.

З травня 2019 року лідер української політичної партії «Голос». Перший номер у списку партії на позачергових виборах до Верховної ради України 21 липня 2019 року.

Освіта

Закінчив львівську школу № 4 з поглибленим вивченням англійської мови зі срібною медаллю. Два роки займався в музичній школі по класу скрипки, паралельно вивчаючи гру на баяні.

У шкільні роки брав участь в КВН, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом.

Має дві вищі освіти: з 1991 по 1996 рік навчався на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (спеціалізація - теоретична фізика). Друга вища освіта - економіст-міжнародник.

У 1996 році вступив до аспірантури кафедри теоретичної фізики того ж університету. Тема кандидатської дисертації - «Суперсиметрія електронів в магнітному полі».

У 2015 році став учасником всесвітньої стипендіальної програми Єльського університету «Yale World Fellow-2015», спрямованої на побудову мережі нових світових лідерів і розширення міжнародного взаєморозуміння. У грудні 2016 року в ефірі білоруського Першого каналу виступив проти створення списків артистів, яким заборонений в'їзд на Україну.

Новини

До Ради так і не внесли обіцяний Вакарчуком законопроект про деолігархізацію

Святослав Вакарчук за понад 100 днів роботи в парламенті не зареєстрував обіцяний законопроект про деолігархізацію.

Мріючи про справжніх. Колонка Леоніда Швеця

Людям хочеться, щоб з'явився хтось, хто б займався країною не по спромозі та не в межах обставин, а рухав обставини за можливості.

100 днів роботи Ради: хто з нардепів наобіцяв найбільше за всіх

За 100 днів роботи у турборежимі найбільше обіцянок дали депутати від фракції Слуга народу. Слово і Діло подивилось, хто опинився серед найбільш багатообіцяючих нардепів.

Ботократія: чому фейкам вдається маніпулювати людьми

Боти і тролі в інтересах політиків остаточно перетворили соцмережі в головний майданчик для дезінформації людства за допомогою фейків і пропаганди.

Вакарчук залишив Раду до закриття засідання

Також депутат був відсутній в кулуарах і не з'явився під час голосування за законопроекти. У цей час Рада продовжувала засідання.

У «Голосі» закликали президента розпочати реформу парламенту

Партія Голос звернулась до президента Володимира Зеленського із закликом запропонувати зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності.

Вакарчука обрали головою партії «Голос»

Вакарчук подякував Клименко за роботу по реорганізації партії, формуванню виборчого штабу і керівництву виборчою кампанією.

Вакарчук розповів про порушення у 118-му окрузі

Вакарчук заявив, що народний депутат 8-го скликання Богдан Дубневич намагається вкрасти голоси їхньої представниці у 118 окрузі Галини Васильченко.

Зеленський запросив Вакарчука поговорити про прем'єра

Зеленський заявив, що запрошує очільника партії Голос Святослава Вакарчука поговорити зокрема і про посаду прем'єр-міністра.

Кампанія, яка нічого не змінила. Колонка Леоніда Швеця

Підбиваючи підсумки парламентської кампанії, можна сказати, що ніхто не зумів здивувати виборців і змінити обставини, що склалися за підсумками президентських виборів.

Прем’єрське крісло: список кандидатів від соціологів

Українці після парламентських виборів найбільше хочуть бачити прем’єром Юрія Бойка та Юлію Тимошенко.

Ціна на газ і підтримка президента: піар-теми тижня лідерів партій

Юлія Тимошенко присоромила Вакарчука з приводу ціни на газ, а Олег Ляшко називає президента боягузом.

Вакарчук назвав умову припинення концертної діяльності

Лідер партії «Голос» і групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук не виключає своєї роботи у виконавчій владі.

Рівень відповідальності