Вакарчук Святослав Іванович

Вакарчук Святослав Іванович
Читати про політика

Досьє

Народився 14 травня 1975 року в Мукачеві в родині фізика, майбутнього ректора Львівського університету і міністра освіти України Івана Вакарчука.

У 2004-му взяв активну участь в "помаранчевій революції", публічно виявивши підтримку опозиційному кандидату в президенти України Віктора Ющенка.

Після перемоги В.Ющенка на виборах, в 2005 році, став радником Президента України. Був Послом доброї волі ООН, займаючись соціальними проектами, спрямованими на боротьбу з торгівлею людьми. Активно зайнявся благодійністю.
На дострокових парламентських виборах 2007 року увійшов під №15 в список пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона", активно виступав за появу в Україні соціально-відповідальної політики і політиків. Отримавши в листопаді 2007-го мандат нардепа, став членом Комітету ВР з питань свободи слова та інформації.

Кілька років поспіль журнал "Кореспондент" зараховує С.Вакарчука в сотню найвпливовіших людей України - як фронтмена найпопулярнішою рок-групи, так і громадянина з активною життєвою позицією.

11 вересня 2008 року Святослав Вакарчук повідомив, що подав заяву про складання повноважень народного депутата України. 

16 грудня 2008 року Верховна Рада України достроково припинила його депутатські повноваження.
На думку парламентарія, склад Верховної Ради VI скликання не виконав своєї основної ролі - "будувати Україну як європейську державу". "Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими переймаються ті, хто мають вести Україну як сучасну державу вперед, деморалізували суспільство усередині країни і підривають її авторитет назовні", - зазначив він.
Парламентарій подякував виборцям за довіру і зазначив, що не розцінює прихід в політику як крок у своїй кар'єрі співака. С. Вакарчук також повідомив, що повертається до активного громадського життя.

У 2013-2014 роках є активним учасником політичних протестів на Евромайдане. Вперше з'явився на Евромайдане, після спроби його розгону в листопаді, заявляючи про недопущення застосування сили до мирних протестуючих.

14 грудня 2013 року проходив концерт (в оригінальному складі групи «Океан Ельзи») на площі Незалежності в Києві на підтримку протестуючих. Виступає з лекціями, в тому числі в Київському політехнічному інституті, де спілкується з молодими людьми і студентами на політичні та державні теми.

23 січня 2016 року Президент Петро Порошенко вручив орден Святославу Вакарчуку з нагоди Дня Соборності.

З травня 2019 року лідер української політичної партії «Голос». Перший номер у списку партії на позачергових виборах до Верховної ради України 21 липня 2019 року.

Освіта

Закінчив львівську школу № 4 з поглибленим вивченням англійської мови зі срібною медаллю. Два роки займався в музичній школі по класу скрипки, паралельно вивчаючи гру на баяні.

У шкільні роки брав участь в КВН, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом.

Має дві вищі освіти: з 1991 по 1996 рік навчався на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (спеціалізація - теоретична фізика). Друга вища освіта - економіст-міжнародник.

У 1996 році вступив до аспірантури кафедри теоретичної фізики того ж університету. Тема кандидатської дисертації - «Суперсиметрія електронів в магнітному полі».

У 2015 році став учасником всесвітньої стипендіальної програми Єльського університету «Yale World Fellow-2015», спрямованої на побудову мережі нових світових лідерів і розширення міжнародного взаєморозуміння. У грудні 2016 року в ефірі білоруського Першого каналу виступив проти створення списків артистів, яким заборонений в'їзд на Україну.

Рівень відповідальності