Вакарчук Святослав Іванович

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
Вакарчук Святослав Іванович
Читати про політика

Досьє

Народився 14 травня 1975 року в Мукачеві в родині фізика, майбутнього ректора Львівського університету і міністра освіти України Івана Вакарчука.

У 2004-му взяв активну участь в "помаранчевій революції", публічно виявивши підтримку опозиційному кандидату в президенти України Віктора Ющенка.

Після перемоги В.Ющенка на виборах, в 2005 році, став радником Президента України. Був Послом доброї волі ООН, займаючись соціальними проектами, спрямованими на боротьбу з торгівлею людьми. Активно зайнявся благодійністю.
На дострокових парламентських виборах 2007 року увійшов під №15 в список пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона", активно виступав за появу в Україні соціально-відповідальної політики і політиків. Отримавши в листопаді 2007-го мандат нардепа, став членом Комітету ВР з питань свободи слова та інформації.

Кілька років поспіль журнал "Кореспондент" зараховує С.Вакарчука в сотню найвпливовіших людей України - як фронтмена найпопулярнішою рок-групи, так і громадянина з активною життєвою позицією.

11 вересня 2008 року Святослав Вакарчук повідомив, що подав заяву про складання повноважень народного депутата України. 

16 грудня 2008 року Верховна Рада України достроково припинила його депутатські повноваження.
На думку парламентарія, склад Верховної Ради VI скликання не виконав своєї основної ролі - "будувати Україну як європейську державу". "Безперервні міжпартійні та внутрішньопартійні суперечки, якими переймаються ті, хто мають вести Україну як сучасну державу вперед, деморалізували суспільство усередині країни і підривають її авторитет назовні", - зазначив він.
Парламентарій подякував виборцям за довіру і зазначив, що не розцінює прихід в політику як крок у своїй кар'єрі співака. С. Вакарчук також повідомив, що повертається до активного громадського життя.

У 2013-2014 роках є активним учасником політичних протестів на Евромайдане. Вперше з'явився на Евромайдане, після спроби його розгону в листопаді, заявляючи про недопущення застосування сили до мирних протестуючих.

14 грудня 2013 року проходив концерт (в оригінальному складі групи «Океан Ельзи») на площі Незалежності в Києві на підтримку протестуючих. Виступає з лекціями, в тому числі в Київському політехнічному інституті, де спілкується з молодими людьми і студентами на політичні та державні теми.

23 січня 2016 року Президент Петро Порошенко вручив орден Святославу Вакарчуку з нагоди Дня Соборності.

З травня 2019 року лідер української політичної партії «Голос». Перший номер у списку партії на позачергових виборах до Верховної ради України 21 липня 2019 року.

Освіта

Закінчив львівську школу № 4 з поглибленим вивченням англійської мови зі срібною медаллю. Два роки займався в музичній школі по класу скрипки, паралельно вивчаючи гру на баяні.

У шкільні роки брав участь в КВН, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом.

Має дві вищі освіти: з 1991 по 1996 рік навчався на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (спеціалізація - теоретична фізика). Друга вища освіта - економіст-міжнародник.

У 1996 році вступив до аспірантури кафедри теоретичної фізики того ж університету. Тема кандидатської дисертації - «Суперсиметрія електронів в магнітному полі».

У 2015 році став учасником всесвітньої стипендіальної програми Єльського університету «Yale World Fellow-2015», спрямованої на побудову мережі нових світових лідерів і розширення міжнародного взаєморозуміння. У грудні 2016 року в ефірі білоруського Першого каналу виступив проти створення списків артистів, яким заборонений в'їзд на Україну.

Новини

Подкаст «Словом» за 4 серпня: смерть Віталія Шишова, пожежі в Туреччині і олімпійські трофеї України

«Слово і Діло» представляє щоденний подкаст «Словом». Ми зібрали для вас головні факти та цифри попередньої доби, щоб можна було не тільки читати, а й слухати про важливе, не відволікаючись від щоденних справ.

Ніякого морозива і лимонаду: Росія розширила список товарів, заборонених до ввезення з України

Під заборону потрапили морозиво і всі види харчового льоду, мінеральна вода, газовані води, готові супи, бульйони та заготовки для приготування їжі та багато іншого

Розкол у «Голосі»: партія планує поставити крапку в кризі на з’їзді

Партія Голос планує вирішити ситуацію довкола внутрішніх конфліктів під час з'їзду у липні.

У Раді склав присягу новий нардеп

У Раді 6 листопада склав присягу народного депутата Андрій Шараскін, який став членом фракції Голос замість Вакарчука.

З'ясувалося, хто зайде до Ради замість Вакарчука

Замість нардепа від фракції «Голос» Святослава Вакарчука до парламенту пройде Андрій Шараскін. ЦВК має ухвалити постанову про визнання його народним обранцем.

Вакарчук відреагував на російські санкції щодо нього

Колишній голова партії «Голос» і народний депутат Святослав Вакарчук відреагував на російські санкції проти нього.

Росія розширила санкційний список проти України

Російська Федерація оновила санкційні списки та запровадила санкції проти низки українських політиків

Замість Вакарчука: ЦВК визнала народним депутатом Аліну Свідерську

Центральна виборча комісія під час засідання визнала обраною народним депутатом України Аліну Свідерську, яка займе у ВР місце Вакарчука.

Засідання Верховної ради: онлайн-трансляція

У вівторок, 30 червня, Верховна рада планує розглянути документ про гральний бізнес,проєкт закону про повну загальну середню освіту та зміни в держбюджет.

Партія «Голос» позбавила Вакарчука депутатського мандату

Партія Голос на з'їзді 26 червня ухвалила рішення про припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука.

Чи стали продуктивними нардепами колишні журналісти і шоумени

У Верховній раді стільки медійних персон, що деколи здається, що йдеться не про законотворчу діяльність парламентарів, а про шоу-бізнес. Наскільки є продуктивними в парламенті колишні шоумени та журналісти?

Вакарчук написав заяву про вихід з «Голосу»

Нардеп Святослав Вакарчук, якого Рада не захотіла позбавляти мандату, написав заяву про вихід з фракції Голос.

Вакарчук залишається нардепом: хто відмовився достроково відпустити його з Ради

Святослав Вакарчук все ще залишається народним депутатом. Тільки 175 його колег були готові відпустити його з парламенту.

Рада не захотіла позбавляти Вакарчука мандату

Верховна рада на засіданні у четвер, 18 червня, не дозволила нардепу від Голоса Святославу Вакарчуку скласти депутатський мандат.

Комітет дозволив Вакарчуку скласти мандат

Комітет парламенту з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту розглянув питання про заяву депутата Святослава Вакарчука.

Безголосся. Колонка Леоніда Швеця

Українська політика демонструє нищівну нездатність запустити нове покоління лідерів, про яких відомо, що вони лідери, хоч трохи за межами вузької тусовки.

У «Голосі» відреагували на вихід Вакарчука з Ради

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук вже зробив все, що від нього вимагалося в політиці, тому його рішення скласти мандат депутата є цілком логічним.

Вакарчук знову йде з Ради: як політик виконував обіцянки

Загалом колишній лідер Голосу встиг дати 151 обіцянку, з яких виконав тільки 5, провалив – 9 і ще 137 лишив по собі на згадку.

Вакарчук у парламенті: нардеп подав 8 законопроектів та прогуляв 23 засідання

Святослав Вакарчук вирішив достроково скласти депутатський мандат. Це вже вдруге в його політичній кар'єрі. Ми порівняли успіхи Вакарчука в роботі Ради шостого і дев'ятого скликань.

Стало відомо, хто зайде до парламенту замість Вакарчука

Аліна Свідерська зайде до Верховної ради за списками партії Голос замість Святослава Вакарчука, який повідомив про складення своїх повноважень.

Рівень відповідальності (%)
Кількість обіцянок (шт.)
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал