Статті сторінка 121

12 вересня, 2015

В очікуванні Бюджету-2016: що пропонують чиновники?

Найближчим часом український Мінфін презентує свій проект Державного бюджету на 2016 рік. «Слово і Діло» зібрало дані про те, чого варто очікувати українцям у наступному році.

11 вересня, 2015

В очікуванні холодів: коли почнеться опалювальний сезон?

Вже в середині наступного місяця температура повітря в Україні знизиться до 0 градусів за Цельсієм. При цьому в газових сховищах все ще не вистачає блакитного палива для початку опалювального сезону.

10 вересня, 2015

Удар у відповідь. Як Росія готує перегляд Мінських угод

Напередодні засідання Генасамблеї ООН, яке відбудеться наприкінці вересня, керівництво Росії намагається нав'язати світові свої правила гри. У Кремлі вкотре продемонстрували здатність в оригінальний спосіб розв'язувати складні геополітичні головоломки.

Вакцинація в Україні: порятунок чи небезпека?

Вперше за останні 5 років в Україні зафіксували спалах поліомієліту. Ця новина змусила батьків переглянути своє ставлення до щеплень, а медиків - на повну запустити кампанію по вакцинації.

Провальна десятка: топ-10 невиконаних обіцянок політиків з початку 2015 року

«Слово і Діло» вирішило зібрати 10 важливих, на нашу думку, обіцянок, які з початку 2015 року встигли дати можновладці, але з якоїсь причини не змогли виконати обіцяне.

9 вересня, 2015

Податкова реформа-2015: жити стане краще?

3 вересня Міністерство фінансів презентувало своє бачення реформи системи оподаткування в Україні. «Слово і Діло» спробувало розібратися, що зміниться в законодавстві.

Штучна агітація: чим партії та кандидати спокушатимуть виборця?

Кандидати та партії, які беруть участь у виборах, все частіше «комунікують» із виборцем віртуально: чи то з екранів телевізорів, чи то з білбордів, чи то роздаючи стоси агітаційних листівок та газет.

5 основних гравців на виборчому полі Полтави

В рамках спецпроекту «ОБРАНІ» головний редактор полтавської газети «Коло» назвав головних фаворитів місцевих виборчих перегонів 2015 року.

Експорт по-українськи: зі світом торгуємо, з Росією – ні

З 1 січня 2016 року між Україною та Європейським Союзом почне діяти зона вільної торгівлі. Цього разу, незважаючи на вимоги Росії, відкладати торгівельну угоду не будуть.

8 вересня, 2015

Без права на захист, або Що заважає легалізації зброї в Україні?

Ще ніколи за роки незалежності українське суспільство не було настільки близьким до ідеї легалізації короткоствольної вогнепальної зброї. Ще в грудні 2014 року та в лютому 2015 року одразу 2 авторські колективи народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді два законопроекти.

Вільне володіння зброєю підтримують лише 11% українців – соціолог

Кількість українців, що підтримують зняття обмежень на вільне володіння зброєю, складає не більше 11%, тож підтримка 25 тисячами людей відповідної петиції не відображає реальної картини.

Хто зацікавлений у продажу української сільгоспземлі?

З початком 2016 року українців чекає скасування мораторію на землю сільськогосподарського призначення. «Слово і Діло» вирішило проаналізувати, кому вигідна земельна реформа.

7 вересня, 2015

Конфлікт з подвійним дном: з ким насправді сварився Міхеіл Саакашвілі?

Конфліктні заяви Міхеіла Саакашвілі щодо Яценюка – це прагнення почати власну гру в змаганні за прем'єрське крісло. Але існує й інша версія виникнення скандалу.

5 вересня, 2015

Митне питання. Що коїться у фіскальному відомстві?

У Державній фіскальної службі назрів черговий конфлікт. Керівник «фіскалів» Роман Насіров звинувачує свого заступника Костянтина Лікарчука в корупції, і просить у Мінфіну його звільнити. У свою чергу Лікарчук, звинувачує Насірова в узурпації влади.

4 вересня, 2015

Ляшко і референдум: піар напередодні виборів

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко запропонував винести питання про особливий статус Донбасу на всеукраїнський референдум.

3 вересня, 2015

Новий коаліційний пасьянс: у кого на руках козирі?

На думку співзасновника громадського руху «ЧЕСНО» Віктора Тарана, де-факто коаліції вже не існує, і не стало її саме після голосування за зміни до Конституції.

Квіташвілі і вакцини: сумна історія з нещасливим кінцем

На Закарпатті зафіксовано рідкісний вірус поліомієліту. ВООЗ пов'язує подію з низьким рівнем вакцинації населення.

2 вересня, 2015

В передчутті диктатури: скринька Пандори, яку відкрила «Свобода»

Трагічні події біля будівлі Верховної Ради в день голосування за зміни до Конституції викривають нову неприємну політичну реальність: політики заради рейтингів здатні піти навіть на теракти та вбивства в самісінькому центрі столиці.

Масштабна приватизація в Україні: що продаємо, що залишаємо і з чим не поспішаємо?

Уже з наступного року в Україні стартує грандіозний розпродаж: прем’єр анонсував у найближчі 6 місяців масштабну приватизацію держпідприємств. Серед найбажаніших покупців – іноземці з грошима та бажанням розвиватися в Україні.

Імператорське мовчання: до яких нових кроків готується путінський режим?

За останній час сталося кілька серйозних подій, які змусили притримати настрої «яструбів» з команди радників президента РФ Володимира Путіна.

1 вересня, 2015

Топ-5 рішень Квіта, що вплинуть на якість української освіти

До Дня знань «Слово і Діло» підготувало підбірку обіцянок міністра освіти і науки України, реалізація яких матиме найбільш глобальні наслідки для вітчизняної освіти.

Підвищення тарифів на електроенергію: як заощадити?

За рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 вересня електрика для населення подорожчає на 25%.

Нова Конституція та вибори на Донбасі. Очікування та ризики

Чи варто чекати українцям амністії сепаратистів? Чи не станеться у зв'язку з цим узаконення статусу донецьких та луганських сепаратистів? Реальність таких побоювань ми обговорили з регіональним аналітиком «Слова і Діла» Сергієм Міхальковим.

Передвиборча ситуація на Житомирщині: партії відходять у минуле?

На прикладі одного із регіонів країни – Житомирщини – спробуємо простежити одну (і дуже цікаву) особливість: кандидати на посаду мера міста так само, як і кандидати на посади сільських (селищних) голів, опиняються у кращій ситуації саме тоді, коли йдуть на вибори в якості самовисуванців.

31 серпня, 2015

Децентралізація по-українськи: зіткнення, гранати, кров і смерть

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації. За прийняття законопроекту про конституційну реформу проголосували 265 із 368 пррисутніх депутатів Верховної Ради, проти – 87.

Тарифи не гріють: неекономна урядова енергоефективність

Тарифи на газ – необґрунтовані. Поки українці платитимуть за послуги сумнівної якості за накрученими тарифами, про справжню енергоефективність говорити марно.

30 серпня, 2015

Україні не потрібні кримські здравниці?

Президент України Петро Порошенко 26 серпня ввів у дію рішення РНБО про стягнення з Росії компенсації за анексію Криму.

28 серпня, 2015

Бої без правил, або Основні тренди виборів мера в Житомирі

За роки Незалежності Житомиру відверто не щастило з мерами – при владі ще жодного разу не було особистості, що змогла б кардинально вплинути на життя міста. Чи стануть жовтневі вибори винятком і до яких методів вдаватимуться кандидати?

В ім'я рейтингу: нові партійні проекти Банкової напередодні місцевих виборів

Старт як мінімум 3-х партійних проектів у різних регіонах країни має допомогти нинішній владі отримати додаткові мандати лояльних депутатів у місцевих радах за рахунок голосів тих виборців, які незадоволені діями Президента.

27 серпня, 2015

Серйозна перемога Яресько: дефолт скасовується

Уряд України зміг домовитися з кредиторами про списання 20% зовнішнього боргу і відстрочити подальші виплати на 4 роки.