Чоловікам за кордоном перестали надавати консульські послуги: що відбувається

Читать на русском

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років відучора не можуть отримувати за кордоном консульські послуги. Міністерство закордонних справ запровадило обмеження через новий закон про мобілізацію, який набуде чинності за місяць: там передбачено, що всі військовозобов'язані, у тому числі за кордоном, мають уточнити свої дані у ТЦК. Що відомо – на інфографіці «Слово і діло».

Українські військовозобов'язані чоловіки не можуть скористатись консульськими послугами за кордоном. Деталі – на інфографіці.
Консульські послуги для чоловіків за кордономСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Обмеження консульських послуг для чоловіків учора вранці підтвердив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба: він заявив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов'язків перед батьківщиною, зокрема, від обов'язку оновлювати свої дані у ТЦК.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює», – наголосив міністр.

Чоловіки 18-60 років, які перебувають за кордоном, не можуть скористатися, зокрема такими консульськими послугами (їх список прописаний у Консульському статуті України):

  • оформлення та заміна закордонного паспорта;
  • обмін посвідчення водія;
  • отримання чи відмова від громадянства;
  • оформлення документів на постійне проживання за кордоном або оформлення віз;
  • реєстрація актів громадянського стану (народження, реєстрація та розірвання шлюбу, реєстрація смерті, реєстрація зміни імені);
  • взяття на консульський облік;
  • вчинення нотаріальних дій;
  • засвідчення договорів, заповітів, довіреностей, копій документів.

У МЗС зазначили, що всі заяви на консульські послуги, подані до 23 квітня, у тому числі заяви на оформлення закордонного паспорта, будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами.

Обмеження не будуть застосовуватись, якщо одержувачем послуг є не заявник, а неповнолітня дитина чи підопічна особа. Крім того, як і раніше, всім громадянам України надаватиметься консульська допомога у разі надзвичайних ситуацій – ДТП, затримання, стихійні лиха тощо.

Обмеження діятимуть до набрання чинності новим законом про мобілізацію, тобто до 18 травня, після чого прийняттся та розгляд заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог. Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних чоловіків за кордоном зараз «визначається з доступних варіантів та погоджується причетними державними органами». Зазначимо, що в законі прописано, що оновити дані можна онлайн

Нагадаємо, докладніше про те, що чекає на українців після набрання чинності закону про мобілізацію, можна дізнатися з матеріалу «Слово і діло».

Кабмін тим часом працює над новими обмеженнями для ухилянтів від мобілізації.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: