Статті сторінка 123

30 липня, 2015

«Укрпошта» – там, де потрібно владі

Після безлічі корупційних скандалів в «Укрпошті» вже зараз можна сказати: Революція Гідності відбулася, а на держпідприємстві нічого не змінилося.

Соціальний трикутник: любові немає, сама лише корупція

Навряд чи багато хто знає значення терміну «тристоронній соціальний діалог». Та втім саме держава, профспілки та роботодавці повинні на паритетніх засадах управляти коштами фондів соцстраху: кому і як оплачувати лікарняні, кого і як оздоровлювати. У цій сфері обертаються мільярди і систему міняти старі ділки не хочуть.

МЕРТвий менеджмент: на держпідприємствах крадуть мільярдами

Чи залишилися ще в Україні романтики й ідеалісти, які впевнені: Майдан змінив країну і людей? Судячи по звітах правоохоронних органів, крадуть в держпідприємствах справно, мільярдами, наче й немає ніякої війни в країні і Майдану ніякого не було.

29 липня, 2015

В омані «гречкових водоспадів»: коли вдасться побороти підкуп виборців?

Передвиборна кампанія на довиборах у 205 окрузі в Чернігові підняла одне з найголовніших питань – чи будуть покарані кандидати та їхні команди за підкуп виборців?

Боротьба за завод «Антонова»: переміг «БПП»

Привабливість держпідприємства «Антонов» для потенційних інвесторів незаперечна, а бажання українських чиновників заробити швидких грошей – невблаганно. Яка доля чекає ДП «Антонов»?

28 липня, 2015

Іранський цугцванг Путіна: як Росія отримала ще один фронт протистояння із Заходом

Санкції – не єдина зброя в економічному арсеналі країн Заходу, які вони використовують для приборкання агресивних дій РФ. Козирем в рукаві виявилася домовленість 6-ти великих країн з Іраном щодо зняття економічних санкцій.

Чорні ігри з «чорним золотом»

Немає вугілля – не буде світла і тепла. Всіх експертів, знайомих з ситуацією в енергетичній галузі, лякають геть безрадісні перспективи. Тим часом у профільному міністерстві готують приватизацію шахт. Затесалися в список навіть збиткові і ті, що підлягають закриттю. Тільки от де брати вугілля – ніхто не говорить.

24 липня, 2015

Можливі сценарії переформатування коаліції в новому політичному сезоні

Піврічний строк післявиборчого «медового місяця» відносно мирного співжиття парламентських фракцій Верховної Ради 8-го скликання в найширшому форматі коаліційної більшості – минає.

Кличко обурився, що депутати Київради роздають землю без його відома

Мер Києва обіцяє заветувати рішення міської ради про видачу в оренду землі на Трухановому острові, що була проведена з порушенням процедури та без його участі.

23 липня, 2015

«Укроп» та гречка: чи стане «ефект Корбана» новим політичним трендом?

Агресивний, брутальний стиль політичної боротьби команда пана Коломойського активно впроваджує на практиці. Місцем для експерименту було обрано 205 округ.

Іспит для міністра Абромавичуса: реформатор або «схемник»?

8 років, 3 президенти, купа міністрів економіки, генпрокурорів, голів СБУ і навіть ціла Революція Гідності, а Віктор Бондик і нині там. Дивно, але ніхто не в змозі посунути з теплого місця директора ДП «УХТА». Але ж не один рік у ЗМІ описуються схеми вимивання сотень мільйонів державних коштів.

Вподобання українців: якою буде партійна розстановка сил у новому політичному сезоні?

Хоча соціологічні дослідження так чи інакше є одним із інструментів виборчих технологій, коли опитування використовуються політичними гравцями для певного позиціонування, все ж динаміка оприлюднених цифр не може не вражати.

22 липня, 2015

«Дефолтна» п’ятниця: чого очікувати українцям?

24 липня Україна повинна розрахуватися за євробондами. Сума платежу складає 120 млн доларів. Чи відбудеться сплата – поки що невідомо. Тим часом західні видання та інвестиційні компанії вже пророкують Україні технічний дефолт.

21 липня, 2015

Кому може бути вигідне фінансування партій з Держбюджету?

Народні депутати пропонують ввести державне фінансування для тих політичних партій, які подолали 3%-бар'єр на попередніх парламентських виборах. Експерти ж вбачають у цій ініціативі низку ризиків.

Шокін атакує та захищається

Останній хрестовий похід. Так називають обізнані спостерігачі чергові гучні заяви та різкі кроки генпрокурора України Віктора Шокіна. Дивним чином «стара гвардія» ГПУ на чолі з генпрокурором активізується одночасно з рішучими діями «гвардії молодої», яку уособлює заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе.

20 липня, 2015

Експерти говорять: навіщо Марія Гайдар Україні?

Губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі призначив своєю заступницею росіянку, екс-журналістку і чиновницю Марію Гайдар. Українське суспільство таке рішення сприйняло вкрай неоднозначно.

19 липня, 2015

Відкликання депутатів: демократична практика чи партійний диктат?

«Слово і Діло» вирішило розібратися, що несуть у собі норми прийнятого закону про місцеві вибори, згідно з якими вводиться механізм відкликання партіями як місцевих депутатів, так і мерів міст.

18 липня, 2015

Відставка Шокіна: звільнити генпрокурора – образити Президента?

Депутати Верховної Ради активно збирають підписи за відставку голови Генеральної прокуратури Віктора Шокіна у зв'язку з останніми корупційними скандалами у відомстві. Станом на 17 липня парламентарії зібрали вже 106 підписів з 150 необхідних.

17 липня, 2015

Битва за 205-й округ: влада змінилася, а методи боротьби за неї – ні

Чернігівську область лихоманить від небачених раніше політичних баталій. У битві за голоси виборців команди Президента Порошенка і олігарха Ігоря Коломойського застосовують усілякі «брудні» методи та технології.

Сподобатися виборцю: якими меседжами партії спокушатимуть громадян віддати за них голос

«Слово і Діло» проаналізувало, як українські політичні партії та їх кандидати намагатимуться сподобатися виборцю.

16 липня, 2015

Децентралізація – шлях до повернення Донбасу?

Змагання у виконанні гімну між Олегом Ляшком і Петром Порошенком, декламування патріотичних віршів, нападки на європейських гостей і заклики до всіх, хто проти закону, брати зброю і атакувати Донбас – все це відбувалося у ВР у зв'язку з документом про реформу місцевого самоврядування.

15 липня, 2015

В очікуванні спланованої паніки: чи готова Україна ефективно протистояти кібератакам?

Чи існує реальний спосіб протидії кіберзлочинцям? Як показує світова практика, ефективно та системно протидіяти можна, лише долучившись до певної системи глобальної безпеки.

Геннадій Москаль: від військової Луганщини до контрабандного Закарпаття

Президент призначив Геннадія Москаля губернатором Закарпатської області. Чиновник уже вирушив на нове місце роботи, де скоро буде представлений громадськості. Хто замінить його у Луганській ВЦА – поки невідомо.

Україна попрощалася з радянським минулим: ЖЕКи більше не при ділі

В Україні триває реформа ЖКГ. З 1 липня в дію вступив закон про право власності на багатоквартирні будинки, який робить всіх мешканців співвласниками будинку, регулює створення ОСББ та визначає методи управління будинком.

14 липня, 2015

Балканський план Путіна: Росія шукає нові способи дестабілізації ЄС

Незважаючи на економічні проблеми країн єврозони, політичні та дипломатичні спроби Росії бодай якось дестабілізувати ситуацію в ЄС матимуть короткотерміновий ефект.

13 липня, 2015

Скандальні судові рішення: їх відпустили під заставу

Визначення запобіжного заходу у вигляді виходу під заставу – популярна практика в Україні останнім часом. «Слово і Діло» вирішило згадати, кому і за які справи дозволили відкупитися в нинішньому році.

У стані очікування, або Чому українці приречені щороку обирати новий парламент

Нещодавнє скандальне голосування нардепів за законопроект №1558-1 свідчить: парламентарі знову обрали шлях популізму замість того, аби раз і назавжди попередити будь-які утриманські настрої в суспільстві.

10 липня, 2015

«Суддівський саботаж»: що трапилося з корупційним скандалом в ГПУ?

ГПУ і СБУ вийшли на двох корупціонерів: чиновники Володимир Шапакін і Олександр Корнієць були затримані за підозрою в отриманні великого хабара. Втім, через кілька днів Печерський суд відпустив їх під заставу.

Робота над помилками: Петро Порошенко йде шляхом Віктора Ющенка?

Порівняльний аналіз року президентства двох колишніх соратників – Петра Порошенка та Віктора Ющенка – дає змогу зробити невтішний висновок: нинішній Президента не надто ретельно провів роботу над політичними помилками свого попереднього колеги.

9 липня, 2015

У Фонді держмайна взялися за популізм – заговорили про реприватизацію підприємств

Глава Фонду держмайна Ігор Білоус заявив про можливу реприватизацію українських підприємств. Проте міністр економіки Айварас Абромавичус та Президент України Петро Порошенко висловлювалися протилежно.