Кредит довіри вичерпується швидко: які виклики чекають на Михайла Драпатого
У перші місяці роботи Драпатого на посаді Головнокомандувача ЗСУ суспільство може не побачити ніяких змін.
Успіх паралімпійської збірної та скромні досягнення олімпійців збили з пантелику пересічних українців. Чи є чому дивуватися та в чому прихована причина такого дисбалансу в результатах?
Ситуація з реінтеграцією Донбасу для Києва заходить в глухий кут все далі і все яснішим стає той факт, що повернути окуповані території, а разом з ними – уми і серця їх мешканців можна виключно за допомогою діалогу і... прощення.
Політичні експерти з групи Левіафан підготували традиційний огляд законопроектів, над якими парламент працюватиме протягом поточного пленарного тижня.
Електронні сервіси набувають все більшої популярності серед українців. Вони зменшують контакт із чиновниками, убезпечують від корупційних ризиків, дозволяють економити час, гроші та зусилля.
Досягнення «Укроборонпрому», транш МВФ, зниження ставки та держбюджет на 2017 рік – журналіст Віктор Трегубов підсумував головні події тижня, що минає.
Інформаційна війна та війна реальна. Тарифні бомби й газові російські утиски. Досягнення та проблеми України. Політики-патріоти й українофоби. Незалежний погляд на українські реалії.
Підвищення штрафів та нова поліція не справили на водіїв належного враження. Смертність на дорогах зростає паралельно з кількістю порушень ПДР. Коли ситуація почне змінюватися на краще та що цьому сприятиме?
Політичний експерт Валентин Гладких розповів про намагання українських законодавців реформувати Верховну Раду та про те, що з цього виходить.
Останні 2 роки активного «реформування» української економіки не обходилися без коштів від МВФ. Цієї осені чергового траншу кредиту чекають ледь не як основного фактору для притоку іноземних інвестицій. Та чи існує пряма залежність між цими двома явищами?
Роботі системі е-декларування навіть після запуску чиниться серйозний супротив. Чи готові самі громадяни до нових «правил гри» та що потрібно зробити, аби декларування насправді допомогло в боротьбі з корупцією?
Хто такий Максим Мельничук? Що відомо про київського губернатора-ботаніка, який переховувався у Києво-Печерській Лаврі? Розбирався журналіст Максим Кречетов.
Журналіст і блогер Роман Скрипін розібрався в історії з телеканалом Інтер, розкрив імена людей, які стоять за телеканалом, і розклав по поличках, хто і як впливає на інформаційну політику цього ЗМІ.
Підпал «Інтера», бійки під будівництвом у Києві та квартира Лещенка – журналіст Віктор Трегубов підсумував головні події тижня, що минає.
Український журналіст і блогер Віктор Трегубов, аналізуючи осуд, з яким зіткнувся народний депутат і колишній журналіст Сергій Лещенко, згадує біблійний вислів: «Якою мірою міряєте - такою і вам будуть міряти».
Кремль очікує змін у роботі «нормандської четвірки» й вирішення «української проблеми» на своїх умовах. Захід не поспішає приймати умови Путіна, однак необхідність зміни формату є очевидною для всіх сторін. В тому числі й для України.
Політичний експерт Валентин Гладких розповів повчальну історію про те, як люди, що закликають до полювання на відьом (читай корупціонерів), самі стають жертвами такого полювання.
Новий політичний сезон ознаменується суттєвими рейтинговими втратами політичних сил, які наразі формують коаліційну більшість. Водночас зростуть рейтинги політиків-популістів, нас знову очікують війни компроматів та непрості економічні реалії.
Майже одразу після призначення на посаду генпрокурора Юрій Луценко розпочав активну діяльність із затримання корупціонерів та навіть зрушив із місця кілька резонансних справ. Втім, на адресу нового очільника ГПУ все частіше лунає критика щодо вибірковості в його діяльності.
У вівторок розпочалася п’ята сесія Верховної Ради України восьмого скликання. Експерти аналітичної групи Левіафан проаналізували законопроекти, що, найімовірніше, будуть розглядатися парламентом цього тижня.
Провокація з підпалом телеканалу «Інтер» може бути вигідна як самому керівництву ЗМІ, так і радикально налаштованим силам, але в підсумку все це створює привабливу картинку для агресора.
Зміна голови АП, скандал з постановочними фото в Міноборони, погроми ромів в Одеській області, перше вересня – журналіст Віктор Трегубов підсумував головні події тижня, що минає.
Журналіст Роман Скрипін у своїй колонці для «Слова і Діла» описав своє бачення того, як працює механізм корупції в Україні після 26 років незалежності
Цього року суспільство так і не почуло імен тих, хто влаштував кривавий теракт біля стін Верховної Ради 31 серпня 2015-го. Представники влади запропонували вшанувати пам'ять чотирьох загиблих нацгвардійців і вже вкотре пообіцяли покарати винних.
Політичний експерт Валентин Гладких у своїй авторській колонці розповів про підґрунтя міжнародного скандалу з видачею Молдові бізнесмена Владислава Кобалєва.
З 1 вересня українців очікує чергове підвищення тарифів на електроенергію. Уряд обіцяє виділити субсидії всім, хто цього потребуватиме. Однак експерти сумніваються в тому, що цей сценарій спрацює цього року.
Посада голови президентської канцелярії завжди вважалася однією з найбільш впливових в Україні. Втім, пояснити цей феномен можна лише з огляду на особистості, яких призначали на цю посаду, адже повноваження очільника АП досить обмежені.
Криве Озеро та Врадіївка – найгучніші, але далеко не єдині випадки звірств людей у погонах. Про загрозливу тенденцію в своїй колонці розповідає журналіст Максим Кречетов.
Вартість підготовки школяра до нового навчального сезону знову зросла. На тлі економічної кризи на плечі батьків лягають ще й інші «приховані» платежі. Тож у бік держави лунають закиди щодо того, чому шкільна освіта стає дедалі недоступнішою для пересічного українця.
Військовий парад до 25-річчя України разом із президентом Польщі Дудою, новий посол США, вбивство в Кривому Озері та інші події тижня.
У заключній частині циклу матеріалів про 25 вирішальних законів незалежної України експерти аналітичної групи «Левіафан» аналізують закони, ухвалені Верховною Радою після Революції Гідності.