Підвішений фінал. Колонка Леоніда Швеця
Михайло Драпатий та Ігор Скибюк отримали найвищі військові посади після протестів на підтримку Михайла Федорова, проте президент досі не пояснив, до чого веде ця серія кадрових перестановок.
Росіяни вночі запустили 28 ракет та 16 шахедів. Сили ППО в межах Київської, Черкаської, Одеської та Миколаївської областей знищили всі ракети та 15 дронів.
Ще 570 військовослужбовців втратили росія за добу, а також 9 танків, 17 ББМ, 26 артилерійських систем, майже 50 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
У Київській області уламки ракет впали на житлові будинки та цвинтар. На Житомирщині дрони-камікадзе пошкодили об'єкт інфраструктури та залізничне полотно.
Біля Києва було знищено понад 20 ворожих цілей – це була найпотужніша атака на столицю з весни.
За фактами умисного вбивства та перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу розпочато досудове розслідування.
Внаслідок російської атаки у двох районах Києва відбулося падіння уламків ворожих ракет і виникли пожежі.
Внаслідок ракетної атаки по Києву у Дарницькому районі відбулося падіння уламків на дах торгового приміщення. У Шевченківському - теж падіння уламків.
Вночі 30 серпня після оголошення повітряної тривоги в Одесі було чути звуки вибухів. Працює ППО.
Обстрілів зазнали Свеська, Новослобідська, Хотінська, Великописарівська, Дружбівська, Зноб-Новгородська, Середино-Будська, Білопільська громади Сумщини.
У Брянську, Тулі та Орловській області росії пролунали вибухи. Над Тульською і Московською областю закривали повітряний простір, в аеропортах Москви затримували десятки рейсів.
На опублікованих кадрах зафіксовано, як українські захисники спалили радіолокаційну станцію підсвітки та наведення ракет. Сили оборони півдня України зазначили, що вартість знищеної техніки перевищує 260 млн доларів.
За попередніми даними, 2 літаки отримали пошкодження під час атаки на аеропорт у Пскові. Проте офіційних підтверджень цієї інформації немає.
Зокрема, поблизу села Садове на російській міні підірвалися двоє чоловіків 51 та 28 років. Постраждалі отримали смертельні поранення.
Президент наголосив, що сьогодні особливий день. День памʼяті усіх наших захисників, захисниць, які загинули в боях заради України з 14-го року, з 24-го лютого.
Зіткнення літаків L-39 на Житомирщині, яке забрало життя трьох пілотів, відбулося фактично на старті. Про це розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Влада США передасть ЗСУ новий пакет озброєнь. Україна, серед іншого, отримає ракети для ППО AIM-9M, снаряди для HIMARS та артилерійські снаряди калібрів 155 мм та 105 мм.
Українські військові підняли прапор України на лівобережжі Херсонської області. Про це повідомила керівниця пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк.
Українські війська продовжують просуватися на Бахмутському напрямі, незважаючи на опір з боку російської окупаційної армії. За словами Ганни Маляр, угруповання ворога в Бахмуті опинилося у пастці.
Росіяни спровокували продовольчу та гуманітарну кризу на захоплених територіях України і тепер не знають, як вирішити проблеми, що виникли.
Наступну конференцію з питань відновлення та реконструкції України прийме Японія. Захід планують провести на початку наступного року.
За 13 тижнів літнього контрнаступу Україна втратила в боях менш ніж десяту частину поставлених союзниками танків Leopard 2, повідомляє Forbes.
У вівторок, 29 серпня, у тимчасово окупованому Криму пролунав черговий вибух. За даними очевидців, глухий вибух було чутно в районі села Оленівка.
Російська армія готує евакуацію представників окупаційної влади Токмака Запорізької області через наближення лінії фронту. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.
Антикорупційний суд задовольнив позов Мін'юсту про конфіскацію активів російської авіаційної компанії, якій належать двигуни.
У Кремлі затвердили новий етап інформаційної війни проти України. Розповсюджуватимуть фейки про мобілізацію, провал контрнаступу та тотальну корупцію.
Які шляхи повернення окупованого Криму публічно озвучували Зеленський, Залужний, Буданов та Резніков.
У напрямку Новоданилівка-Вербове на півдні українські військові мали успіх – закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по цілях окупантів.
Навчання ОДКБ у Білорусі можуть бути використані для легітимізації нарощування військової присутності у країні. Наєв не виключає провокації та диверсії на кордоні.
ЗСУ знищили за добу 530 окупантів, 14 російських танків, 17 ББМ, 25 артилерійських систем, 3 РСЗВ, засіб ППО.
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Протягом минулої доби відбулось 32 бойових зіткнення.