Гудима Олександр

Норми споживання газу: що не так та яка альтернатива

Нафтогаз звинуватив Міністерство енергетики в завищенні норм споживання газу для населення, в якого не встановлені лічильники.

Нафтові та газові санкції проти РФ: чого чекати та що може зробити Україна

У МЗС України повідомили, що Захід може запровадити нафтові та газові санкції проти Росії через Азовську кризу. Про санкції Заходу та енергетичний вплив РФ на Україну міркували експерти.

Зупинка «Північного потоку-2». Як можуть вплинути США?

Сполучені Штати Америки не вичерпали способи тиску для зупинки будівництва газопроводу Північний потік-2.

«Північний потік-2»: чи врятують транзитні гарантії від РФ

Нафтогаз готує новий позов через Північний потік-2 та розраховує отримати компенсацію, якщо транзит газу через України буде зупинений.

У що виллється для влади зростання тарифів напередодні виборів?

Міністр соцполітики говорить, що уряд може продовжити дію постанови й відкласти підвищення цін на газ. Ще минулого тижня Насалик заявив, що подорожчання газу буде. Оцінили ситуацію експерти.

Що буде з тарифами та як впливає фактор виборів?

НКРЕКП ухвалила рішення про скасування постанови про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії, більш відомої під назвою Роттердам плюс.

Чи зможуть санкції США зупинити «Північний потік-2»?

Адміністрація президента США готується до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини та низки інших європейських країн. Чи стане це важелем впливу, міркували експерти.

Оплата комуналки: чи загрожує українцям чергове зростання тарифів?

Уряд України проводить переговори з Міжнародним валютним фондом про принципи визначення формули ціни на газ для населення. Про ймовірність компромісу та нове підвищення міркували експерти.

За яких умов влада могла уникнути вимог кредиторів та підвищення тарифів?

Держдеп закликав Україну виконати умови Міжнародного валютного фонду для отримання нового траншу й підвищити ціни на газ.

Розірвання контрактів із «Газпромом»: який вихід в України?

«Газпром» і «Нафтогаз України» офіційно розпочали переговори про розірвання контрактів на поставку та транзит газу. Як у такій ситуації діяти Україні, міркували разом з експертами.