Палій Олександр

Переваги та ризики: чому Зеленський невідкладно подав у Раду законопроєкт про корінні народи

Які народи є корінними в Україні та чи не несе ініційований президентом законопроєкт ризиків для зловживань з боку Росії, читайте у матеріалі Слово і діло.

Провокації Будапешта: експерт пояснив, як повинен реагувати Київ

Україна не має приділяти великої уваги провокаціям з боку Угорщини, щоб не посилювати конфлікту, але жорстко припиняти протиправну діяльність на своїй території, вважає експерт.

Чергове загострення між Києвом та Будапештом: чи відновиться конструктивний діалог

ЄС намагається не виносити проблему недружніх дій Угорщини на міжнародний рівень й реакція на незаконну агітацію Будапешта на Закарпатті буде, але по неформальних каналах, вважає експерт.

Реінтеграція Донбасу: на які кроки може піти українська влада

Перша фаза реінтеграції Донбасу має включати виведення російських військ з території України, потім може відбутися амністія за нетяжкі злочини та етап формування влади на рівні місцевих рад, вважає експерт.

Друга хвиля коронавірусу: як боротися із фейками про COVID-19

Люди не сприймають серйозно коронавірус через багаторічний вплив фейків, і для цього, в умовах епідемії, повинна працювати соціальна реклама, вважає експерт.

Таємна інавгурація Лукашенка: як повинен відреагувати Київ

Інтересам України відповідає те, щоб Білорусь залишалася незалежною, і Київ повинен сприяти демократичним перетворенням, вважає експерт.

Відносини України та Білорусі: коли Київ відновить діалог із Мінськом

Україна не повинна відновлювати контакти із білоруською владою, допоки триває переслідування опозиційних активістів та насильницькі дії стосовно протестувальників, вважає експерт.

Боєготовність на кордоні з ЄС: звідки Лукашенко очікує небезпеку

Боєготовність білоруської армії на кордонах із ЄС може бути маневром для того, що звільнити коридор для проходження російських військ на сході, вважає експерт.

Статус корінного народу: що це дасть кримським татарам

Статус корінного народу для кримських татар офіційно засвідчить їхню приналежність до Кримського півострова, вважає експерт.

Українсько-польський діалог: чи вплине Варшава на деокупацію Криму

У протистоянні агресії РФ вирішальну роль буде грати ЄС, як колективний Захід і інституція, вважає експерт.