Ляшко Віктор Кирилович

- Міністр охорони здоров'я України
Досьє
Народився в с. Осова Дубровицького району Рівненської області.
2003 – 2010 рр. – працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області.
2010 – 2013 рр. – пройшов кар’єру з головного спеціаліста МОЗ України до директора департаменту Держсанепідслужби України.
2013 – 2014 рр. – очолював державну установу «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».
2014 – 2018 рр. – голова громадської організації «Інфекційний контроль в Україні».
2015 – 2018 рр. – консультант з питань громадського здоров’я Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії».
2018 – 2019 рр. – працював на посаді Першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.
11.03.2020 – 20.05.2021 рр. – Заступник Міністра охорони здоров’я України – головний державний санітарний лікар України.
З 20.05.2021 р. – Міністр охорони здоров'я України.
Освіта
Лікар, закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця у 2003 році. У 2015 році закінчив заочну форму навчання Національної академії державного управління при Президентові України (факультет Державне управління у галузі охорони здоров’я). Здобув кваліфікацію магістра державного управління у сфері охорони здоров’я. У 2014 – 2017 рр. здобував післядипломну освіту.
Новини
Віктор Ляшко прогнозує, що за рік-два в Україні збільшиться кількість випадків онкологічних та серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні загинули 12 цивільних медичних працівників.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинуло біль ш ніж 10 медиків, а ще 47 отримали тяжкі поранення.
Уряд підтримав використання рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Через російське вторгнення та тривалу війну мільйони українців матимуть негативні наслідки для психічного здоров'я.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україні пошкоджено понад 600 медичних закладів, для відновлення яких потрібно 32 млрд гривень.
У безпечніших регіонах України вже проводять планові операції. Але у Донецькій, Луганській, Запорізькій та частині Миколаївської області такої можливості немає.
Станом на 9 квітня російські окупанти пошкодили в Україні 307 закладів охорони здоров'я, а 21 лікарню знищили повністю.
Аптеки відновили роботу скрізь, де це можливо, щоб забезпечити українцям доступ до медикаментів. У квітні будуть переглядатися ціни на ліки
В середньому в Україні фіксують 4,5 тисячі нових випадків ковіду. У лікарні госпіталізовано трохи більше 4 тисяч людей.
Російські військові з початку вторгнення в Україну обстріляли 58 машин медичної допомоги та вбили шістьох медиків.
МОЗ врегулювало питання надання первинної медичної допомоги внутрішнім переселенцям під час воєнного стану – це стосується тих, хто переїхав чи вимушено змінив місце проживання.
Від початку війни російські окупанти вже пошкодили 117 лікарень, сім із яких взагалі неможливо відновити.
В Україні вже є резерв – список лікарів із західних регіонів, а також – іноземні колеги, що готові допомогти.
Внаслідок вторгнення Росії в Україні пошкоджено або зруйновано 34 лікарні. Росія свідомо порушує Женевську конвенцію.
За останні дні внаслідок російської агресії загинуло 352 людини. Поранених 2040, з них 45 дітей. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко закликав Всесвітню організацію охорони здоров'я припинити співпрацю з Росією.
Голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що за чотири дні війни із Росією загинуло 16 дітей. Медики не змогли врятувати їх через тяжкі травми.
Кабмін спростив припинення кордону для тих українців, які повертаються додому - тепер вони не вирушатимуть на самоізоляцію, незалежно від того, з якої країни повертаються і чи мають COVID-документи.
У Міністерстві охорони здоров'я назвали умову, за якої в Україні можуть скасувати карантинні обмеження на весну та літо.