Кабмін підтримав законопроект щодо використання каннабісу в медицині

Читать на русском
Уряд підтримав використання рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Уряд підтримав використання рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Відповідні препарати застосовуватимуть для лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих в результаті війни, повідомив голова МОЗ Віктор Ляшко.

«Ми розуміємо кількість людей, які потребуватимуть медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати. Тому вже зараз ми підготували законодавчий ґрунт для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва», - сказав Ляшко.

Питання Зеленського №4 про легалізацію медичного канабісу: світовий досвідКанабіс повністю легалізований в Канаді та Уругваї. Крім України, повністю заборонено вживання канабісу в Білорусі, Вірменії, Угорщині, Азербайджані, Китаї.

Він упевнений, що медичний канабіс містить каннабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому не цікавий для рекреаційного вживання.

«Водночас, ми все одно пропонуємо встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, розуміючи чутливість цього питання в суспільстві та готові поступово розвивати цю галузь, показуючи результати лікування та допомогу українським пацієнтам. Не імпортувати, а робити наше, українське», - наголосив глава МОЗ.

Ляшко також пояснив, що препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м'язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Крім цього, вони використовуються в лікуванні деяких типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань тяжкохворим та паліативним хворим, у тому числі онкологічним хворим, пацієнтам із ВІЛ.

Нагадаємо, у липні 2021 року Верховна рада не змогла ухвалити за основу законопроект, яким пропонувалося дозволити в Україні медичний канабіс. Тоді нардепам забракло голосів, а сам документ відправили на доопрацювання.

Раніше МОЗ закликало нардепів ухвалити законопроект президента Володимира Зеленського, який дозволить надати доступ хворим до медичного каннабісу та регулює його обіг в країні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: