Війна в Україні досягає поворотного моменту: на Заході назвали три можливі сценарії розвитку подій

Читать на русском
На Заході вважають, що війна в Україні досягає своєї критичної точки і розглядають три сценарії подальшого розвитку подій – подальший успіх росії на сході, тупикова ситуація на фронті, і є ще найменш імовірний сценарій.

Представники західної розвідки та військові вважають, що війна росії в Україні перебуває на критичній стадії, яка може визначити довгостроковий результат конфлікту.

Про це пише CNN із посиланням на джерела, знайомі з оцінками американської та іншої західної розвідки.

Наразі західні чиновники уважно стежать за трьома можливими сценаріями подальшого розвитку подій.

Так, росія могла б продовжувати досягати поступових успіхів на Донбасі. Або події на лінії фронту зайдуть у глухий кут, що затягнеться на місяці або роки і призведе до величезних жертв з обох боків та кризи, яка вплине, у тому числі на світову економіку.

Як далі розвиватиметься війна в Україні: західні аналітики назвали п'ять сценаріївЗахідні аналітики назвали п'ять можливих сценаріїв подальшого розвитку війни в Україні – російський чи український крах, затяжна війна, український наступ чи ескалація.

Є ще один варіант, який на Заході вважають найменш ймовірним: росія може переглянути свої військові цілі, оголосити про перемогу та спробувати припинити бойові дії. Але, за словами джерел, зараз цей сценарій здається не більш ніж прийняттям бажаного за дійсне.

Якщо ж росії вдасться закріпитися на окупованих територіях, у США побоюються, що путін почне використовувати цю територію як плацдарм для подальшого наступу вглиб України.

Загалом західні чиновники вважають, що росія зараз перебуває у вигіднішому становищі на сході, виходячи виключно з чисельності. Проте один із високопосадовців адміністрації Байдена сказав, що її прогрес «не є наперед вирішеним».

Конфлікт перетворився на війну на виснаження з використанням вогню артилерії. Обидві сторони зазнали величезних втрат і тепер стикаються з потенційним браком живої сили. Росія зазнала втрат до третини своїх сухопутних військ, і представники американської розвідки заявили, що росія спробує досягти серйозних успіхів без повної мобілізації, яка стала б політично небезпечним кроком.

На даний момент бойові дії зосереджені навколо міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ у Луганській області. Західні аналітики вважають, що Україна має більше шансів захистити Лисичанськ, хоча є тривожні ознаки того, що росія намагається перерізати лінії постачання міста, наступаючи з південного сходу.

Поки що офіційні особи на Заході не бачать жодних ознак того, що прихильності володимира путіна війні слабшає.

«Що стосується стратегічних цілей, які, на нашу думку, є у путіна щодо України, я не бачу жодних ознак того, що вони змінилися. Путін, як і раніше, вірить, що зрештою він досягне успіху і буде або фізично, або в політичному плані контролювати значну частину, а в ідеалі і всю Україну», – сказав представник НАТО.

Нагадаємо, на думку деяких міжнародних аналітиків, опитаних телеканалом CNBC, війна в Україні має всі шанси перетворитися на заморожений конфлікт, який триватиме мінімум десять років.

В українській розвідці припустили, що активні бойові дії можуть тривати до кінця року.

Водночас колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Ходжес вважає, що до кінця літа російські сили в Україні вичерпаються, і ЗСУ матимуть достатній потенціал для початку контрнаступу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал