Липень: Росію заштормило. Колонка Леоніда Швеця
Липень змінив динаміку війни: росія посилила балістичні атаки, а Україна – удари вглиб території рф. Москва втратила очікувану підтримку США, а в Кремлі дедалі частіше говорять про затяжну кризу.
Випускатимуть із в'язниці для захисту держави лише ув'язнених із бойовим досвідом в АТО у 14-15 роках.
Японія збільшує фінансову допомогу Україні до 200 млн доларів. Про це стало відомо за підсумками розмови Зеленського із прем'єр-міністром.
У Росії не працюють сайти ТАРС, Комерсанта та інших пропагандистських ЗМІ. На головній сторінці залишені антивоєнні гасла.
План вторгнення Росії був побудований на засадах їхніх нацистських попередників, заявив секретар РНБО. Але жодної з цілей РФ на сьогоднішній день не досягнуто.
Вчителів не мають права відправляти у неоплачувані відпустки у зв'язку із запровадженням воєнного стану, наголосили в МОН.
Google Maps вимкнув в Україні функції, що надають інформацію в режимі реального часу. Зокрема Live Busyness.
Літак ЗС Росії, який обстрілював Сартану та Лівобережний район Маріуполя, знищено українськими військовими.
Україна звернулася до Євросоюзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою.
Україна прибула на переговори з Росією. Політолог припустив, чого очікувати за результатами зустрічі.
За оцінкою Єврокомісії, 7 млн українців можуть стати переселенцями всередині та за межами країни через війну з Росією.
Велика Британія виділить Україні ще 40 млн фунтів гуманітарної допомоги, оголосив Борис Джонсон.
Австралія вводить фінансові санкції та заборону на поїздки для Путіна, Лаврова, Шойгу, Мішустіна та Колокольцева.
У розмові з прем'єром Британії Зеленський заявив, що наступні 24 години будуть вирішальним періодом для України.
Російська армія намагається відновити наступ на Київ шляхом наведення понтонної переправи через річку Ірпінь.
Глава Єврокомісії підтримала прагнення України стати членом ЄС. Проте конкретних термінів цього назвала.
Влада Білорусь стверджує, що більшість виборців підтримали зміни до Конституції на референдумі.
Перерахувати гроші Збройним силам України можна за допомогою додатка Дія. Послуга доступна користувачам IOS та Android.
З Криму в море вийшли 11 російських десантних кораблів. Попередньо вони рухаються у район Одеси.
Рада безпеки ООН проголосувала за скликання екстреної сесії Генеральної Асамблеї через напад Росії на Україну. З 1950 року це буде лише 11 така сесія.
Внаслідок агресії Росії загинули 352 українці, ще майже 1,7 тисяч отримали поранення. У тому числі діти.
Міжнародний суд ООН прийняв позов України проти Росії через війну. Українська сторона вимагає притягнути до відповідальності керівництво Кремля.
Міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара реалізує міжнародний пакт про воєнний прохід у Чорне море.
Високий представник з питань роззброєння Ізумі Накаміцу нагадав Росії, що з ядерною зброєю не буває переможців, а лише жертви.
Болгарія направить гуманітарну та військову допомогу Україні, приєднавшись до групи 25 країн-донорів із НАТО та ЄС.
Голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що за чотири дні війни із Росією загинуло 16 дітей. Медики не змогли врятувати їх через тяжкі травми.
Волноваха, Щастя та Станиця Луганська постійно під обстрілами, сильно постраждала інфраструктура, немає можливості допомогти населенню.
Європейський союз вперше профінансує придбання та постачання зброї для країни, яка зазнала нападу.
Євросоюз закриває для Росії повітряний простір. Також боротиметься із пропагандистською машиною Кремля.
Українським військовослужбовцям, які тримають у руках зброю, платитимуть по 100 тисяч гривень на місяць, заявив президент Зеленський.
Екологічні збитки від пожежі на нафтобазі під Васильковом попередньо оцінили у 810 млрд гривень.