Статті сторінка 119

11 листопада, 2015

Партії-сюрпризи: топ-5 політичних несподіванок місцевих виборів

За підсумками місцевих виборів кілька політичних партій довели: потрапити в політику можна не тільки за допомогою відомого бренду або великих грошей.

10 листопада, 2015

Гучні затримання: політичні переслідування чи конкуренція?

Сьогодні суспільству демонструється яскрава телевізійна «картинка» з гучними затриманнями і показовими слідчими діями. От тільки реального результату розслідувань поки немає.

8 листопада, 2015

Повернення техогляду: цивілізована вимога ЄС чи нові корупційні виклики?

У Мінінфраструктури повідомили про намір повернути техогляд для всіх транспортних засобів. Дана ініціатива має просте пояснення, однак диявол криється в деталях.

7 листопада, 2015

авторська колонка Підсумки тижня від Віктора Трегубова. Тиждень ганьби

Затримання Корбана, арешт Лукаш, провал «безвізового пакету» і старт судової реформи в Україні: Віктор Трегубов підбив підсумки минулого тижня.

5 листопада, 2015

Доля коаліції: варіанти розвитку подій у парламентській більшості

Чи зможе Україна уникнути чергового парламентського скандалу, який із високою вірогідністю призведе до розпуску Верховної Ради і ще одних перевиборів?

4 листопада, 2015

Старі борги: що з обіцяного все ще не виконали переобрані Кернес і Труханов?

Харків'яни та одесити надали ще один шанс продемонструвати свої вміння чинним мерам. «Слово і Діло» вирішило проаналізувати, які серйозні виклики очікують переобраних мерів у новій каденції.

2 листопада, 2015

Справа Корбана: чергове протистояння еліт чи гра на зачищення політичного поля?

Оцінити політичні ризики затримання голови партії «УКРОП» Геннадія Корбана занадто важко. Версії такого кроку можуть мати різний підтекст.

29 жовтня, 2015

На лінії вогню: як ЦВК перейшла від підрахунку голосів до політичних баталій

Нині деякі дії ЦВК викликають відверту недовіру в суспільстві. Схоже, кардинальне оновлення складу Центрвиборчкому – ще один політичний виклик для всієї країни.

28 жовтня, 2015

Запам'ятаємо їх такими: мери-невдахи виборчих перегонів та їхні невиконані обіцянки

Підрахунок голосів ще не завершено, однак у низці міст сформувалися пари учасників другого туру виборів, до яких уже точно не потрапляють чинні мери. «Слово і Діло» проаналізувало, з яким «багажем» нереалізованих обіцянок прощаються зі своїми посадами мери Запоріжжя, Івано-Франківська, Ужгорода та Дніпропетровська.

Поза юрисдикцією, або Чому Україна досі пасе задніх на ринку IT-індустрії

Чи все так просто з українським сегментом IT? Чи не пов'язані зайві емоції з прихованим небажанням встановити прозорі та чесні методи ведення бізнесу, аби залишити все як є?

«Зрада» проти «Перемоги»: аналіз основних тенденцій місцевих виборів-2015

«Слово і Діло» вирішило визначити сильні та слабкі сторони місцевої виборчої кампанії, а також можливості та загрози, які з нею пов'язані.

26 жовтня, 2015

Бенкет під час чуми: наскільки виправданою є вартість нинішніх місцевих виборів?

Витрати на нинішні місцеві вибори для всіх учасників складуть близько 2 млрд гривень. Втім, головним питанням залишається доцільність і ефективність витрачених коштів для отримання необхідної кількості голосів виборців.

22 жовтня, 2015

Мерські дуелі: найімовірніші фіналісти другого туру виборів у великих містах

Найбільші за масштабами баталії на цих місцевих виборах очікуються в тих містах, де будуть перетинатися інтереси великих бізнес-груп і чинної влади.

21 жовтня, 2015

На межі успіху: парламентські партії-аутсайдери на місцевих виборах

Згідно з останніми електоральними соціологічними опитуваннями, мобілізувати свого виборця буде важко «Радикальній партії Олега Ляшка», «Свободі» та «Самопомочі».

Іномовлення України: без закону та грошей, на одному чесному слові

Про реалії та перспективи українського іномовлення «Слову і Ділу» розповів заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко.

20 жовтня, 2015

Казус Марушевської, або Як подолати кадрову стагнацію на місцях?

«За» і «проти» призначення екс-заступниці голови Одеської обласної державної адміністрації Юлії Марушевської керівником Одеської митниці.

Вибори в Рівному: програми кандидатів проти консерватизму чинного мера

У ході підготовки до виборів мера в Рівному відчувається конкуренція не лише між кандидатами, але й між їхніми програмами. І хоча вони мають розбіжності, подібні моменти й недопрацювання, все ж, саме вони дають змогу уявити, які зміни чекатимуть на місто та його жителів у разі перемоги того чи іншого кандидата.

16 жовтня, 2015

Терпець увірвався: чи допоможе тиск з боку США нарешті розпочати реформування ГПУ?

Останнім часом прізвище генпрокурора Віктора Шокіна, як правило, лунає не в контексті розкриття резонансних злочинів у сфері боротьби із корупцією, а навпаки – як символ бездіяльності та втрачених можливостей.

15 жовтня, 2015

Сезон зневіри: яку небезпеку приховує низька явка на місцевих виборах-2015?

Що відбувається, коли свідомий громадянин байдужіє до самого інституту виборів? Як правило – першим дзвіночком є низька явка виборців у день голосування. Для одних кандидатів це запорука успіху, для інших – катастрофа.

14 жовтня, 2015

Президентські вибори в Білорусі: на шляху до млявої демократизації

Наприкінці минулого тижня білоруси вп’яте обрали Олександра Лукашенка своїм президентом. У порівнянні з попередніми волевиявленнями, цьогорічні президентські вибори у Білорусі можна сміливо назвати справжнім парадом демократії.

12 жовтня, 2015

Рух на зближення: як Україна отримала перший публічний сигнал для інтеграції в НАТО

Засідання парламентської асамблеї НАТО засвідчило чергові протиріччя між країнами-членами в питанні інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.

Дорого жити: кількість бідних в Україні зросла, попри підвищення зарплат і пенсій

«Слово і Діло» зібрало думки політологів, економістів і чиновників: чи далеко Україні до статусу заможної нації?

10 жовтня, 2015

Місцеві вибори 2015: Техніка політичних «фінтів»

«Слово і Діло» вирішило проаналізувати найбільш цікаві за своїм задумом на нашу думку технологічні політичні фінти на місцевих виборах 2015-го року, з чим пропонуємо Вам ознайомитись та доповнити або ж відреагувати критикою нижче.

9 жовтня, 2015

У зоні ризику: чи зможе Кличко вдруге здобути прихильність киян старими обіцянками?

Більшість пунктів програми кандидата, задекларованої напередодні виборчих перегонів у 2014 році, майже без змін можна переписати вже у цьогорічні передвиборчі наміри чинного мера Києва.

8 жовтня, 2015

Час додому: українських військовополонених готують до звільнення

Про перспективи звільнення військовополонених і роль волонтерів у процесі обміну «Слову і Ділу» розповів голова Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан.

Без права на помилку: чи вдасться Верховній Раді здійснити останній крок на шляху до безвізового режиму?

Сьогодні у парламенті вирішуватиметься доля подальшого просування України до безвізового режиму із ЄС. Інтрига полягає у тому, що ціла низка законопроектів стосуватиметься кроків щодо створення інституцій для реальної боротьби з корупцією.

7 жовтня, 2015

Адміністративний ресурс на виборах: використати не можна відмовитися

Мета для сучасних владних політичних еліт давно стала виправданням застосування найбрудніших за своїм змістом засобів виборчої боротьби. І адміністративний ресурс – це лише один із них.

Виборча безвихідь у Чернівцях: провладні кандидати, як завжди, поза конкуренцією

Оскільки у Чернівцях два конкуруючих кандидати представляють інтереси пари найбільших коаліційних гравців, перемога жодного з них не гарантує формування в місті головного – конкуренції чинній владі.

6 жовтня, 2015

Реформа на марші: досягнення та промахи нової патрульної поліції

Поліція третій місяць працює в Києві, вже патрулює вулиці Одеси, Харкова, Львова. «Слово і Діло» вирішило проаналізувати головні досягнення і недоліки нової патрульної поліції.

Переформатування уряду: коли відбудеться, кого замінять?

«Слово і Діло» вирішило дізнатися у експертів, хто може обійняти вакантні посади в уряді і коли очікувати переформатування Кабінету міністрів України.