Політика сторінка 1917

2 травня, 2015

стаття Розслідування трагедії 2 травня. Хто що обіцяв і що зробив?

Як і у випадку з розстрілами на Майдані, загибель 48 людей і каліцтва ще кількох сотень під час пожежі в одеському Будинку профспілок українські політики, схоже, знову використали виключно як привід підняти власні рейтинги.

1 травня, 2015

Кому була вигідна Одеська трагедія: рік потому (відео)

2 травня стало чорним днем для Одеси: 48 вбитих, сотні поранених, тисячі агресивних людей, готових до подальшого кровопролиття.

Аудитори: «Укртелеком» перебуває в переддефолтному стані

Аудиторська компанія, що вивчала діяльність найбільшого українського оператора зв’язку, передбачає, що компанія не зможе розрахуватися за своїми зобов’язаннями.

Експерт: перенесення місцевих виборів – питання політичного торгу

Координатор руху «Чесно» поділився міркуваннями стосовно проведення та ризиків перенесення майбутніх місцевих виборів в Україні.

У Москві вже відхрестилися від учорашніх заяв про введення миротворців на Донбас

Прес-секретар Володимира Путіна спростував трактування, яке прозвучало під час учорашньої розмови між лідерами «нормандської четвірки», про можливе введення миротворців на Донбас.

Кефір для Симоненка і тітушки біля Музею ВВВ: як пройшов першотравневий мітинг КПУ в Києві

Першотравнева акція комуністів у Києві пройшла без особливих інцидентів, якщо не брати до уваги незначні провокації з боку радикально налаштованих молодиків.

інфографіка Реформа державної служби: професійні чиновники замість політичних квот в управлінні державою

З новим законопроектом про державну службу Україна має шанс отримати справді професійну й мотивовану чиновницьку армію.

Фірташ переконав Віденський суд не екстрадувати його в США

Віденський земельний суд в результаті розгляду справи українського олігарха Дмитра Фірташа відхилив запит Міністерства юстиції США про його екстрадицію.

Люстрація по-українськи: від демократії до порушення європейських норм – експерт

Політолог поділився міркуваннями стосовно ініціативи проводити люстраційні перевірки кандидатів у депутати та зауважив про необхідність люстрації суддів.

30 квітня, 2015

стаття «Самопоміч» у парламенті: українці досі вірять у велику львівську мрію

Як виявилося, віра українців у новітню політичну силу, яка от-от прийде і наведе лад в економіці, настільки сильна, що її не похитнути ані невдалою люстрацією, ані некрасивими «амурними» історіями.

огляд соцмереж Реакція українських політиків на одкровення Фірташа

Гучні заяви олігарха Дмитра Фірташа вже почали коментувати в своїх соцмережах українські політики, журналісти та громадські діячі. «Слово і Діло» пропонує до вашої уваги деякі з них.

Тимошенко теж просила Фірташа про підтримку, запевняє бізнесмен

Юлія Тимошенко провела кілька негласних зустрічей з українським бізнесменом Дмитром Фірташем, на яких просила підтримки, пропонуючи натомість залагодити його проблеми, заявив сам Дмитро Фірташ в австрійському суді.

інфографіка Доходи і відповідальність українських мерів

«Слово і Діло» вирішило показати доходи міських голів за 2014 рік, а також рівень їх відповідальності перед жителями очолюваних ними міст

Протестують і заробляють: як боротися з платною масовкою – юрист

Юрист поділився міркуваннями з приводу того, чому в нових законопроектах, які заборонятимуть платні мітинги та акції протесту, немає необхідності.

Європа може оштрафувати майно «Газпрому» на території ЄС – експерт

Спеціаліст поділився міркуваннями з приводу зловживань «Газпрому», який діє всупереч антимонопольному законодавству Європейського Союзу.

Адвокати Фірташа підтвердили, що олігарх підтримував Кличка на виборах президента

Запит США на екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа пов'язаний з його значною геополітичної роллю на ринку газу, титану, вибору Україною проєвропейського чи проросійського шляху розвитку, а також підтримкою Януковича і Кличка.

Роки марних сподівань, або Як політики обіцяли українцям безвізовий режим з ЄС

«Слово і Діло» проаналізувало перспективи отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, виходячи з обіцянок українських політиків, і дійшло висновку: правду кажучи, цьому не сприяє ані робота політиків, ані настрої в самому ЄС.

Європейці вже не приховують: Україні надто далеко до ЄС

Дискусії щодо вступу України в ЄС поки не актуальні, заявили в Києві представники ЄС. Порошенко був змушений задовольнитися обіцянками про те, що Угода про асоціацію, укладена у червні 2014 року, набуде чинності, незважаючи на тиск з боку Росії, пише Le Monde.

стаття Джерела контрреволюції або Як відбувається повзучий реванш попереднього режиму?

У всі історичні часи, після піднесення та сумбуру революції, настає період зневіри, який породжує реваншистські настрої. Не оцінюючи усіх факторів, варто визнати: контрреволюція в Україні можлива як ніколи.