Парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського про «злодіїв в законі».
За проголосували 236 народних депутатів.
Відповідно до закону, створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Участь в ній - позбавленням волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Посадовим особам загрожує від 8 до 13 років за участь або створення злочинної організації.
За створення злочинного співтовариства і керівництво ним загрожує від 10 до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.
Якщо особа створює, управляє або є учасником злочинної організації/спільноти і перебуває в статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «злодія в законі», їй загрожує в'язниця на термін від 12 до 15 років з конфіскацією майна.
У законі під особою, яка перебуває в статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «злодія в законі», слід розуміти «особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям або можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив».
Кримінальна відповідальність також передбачена за організацію, сприяння в проведенні або участь в злочинних зборах (сходці) - від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Також кримінальна відповідальність передбачена за звернення до «злодія в законі» з проханням впливу - від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.
Як відомо, президент Володимир Зеленський подав цей законопроєкт в грудні минулого року.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провалив обіцянку повторно подати законопроект, який запроваджує поняття злодіїв у законі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»