Стефанішина Ольга Віталіївна

- Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Досьє
Має понад 13 років досвіду у галузі міжнародного та європейського права. У професійних колах Ольга Стефанішина добре відома як одна з найбільш кваліфікованих євроінтеграторів України.
2006 – 2007 рр. – приватна юридична практика.
2007 – 2010 рр. – Державний департамент з питань адаптації законодавства, спеціаліст-керівник відділу з питань правового забезпечення європейської інтеграції.
2010 – 2015 рр. – Департамент міжнародного права/Департамент європейської інтеграції у Міністерстві юстиції України, заступник директора/директор.
2017 р. – директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів.
2017 – 2019 рр. – генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату.
З 4 червня 2020 року – Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Освіта
Факультет міжнародного права Інституту Міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, 2008 р., отримала кваліфікацію юриста-міжнародника‚ перекладача з англійської мови. Одеський національний економічний університет, 2016 р., спеціальність «Фінанси і кредит».
Новини
Україна не збирається затягувати з виконанням тих завдань, які їй необхідні для членства. Робота над цим вже ведеться
За словами Стефанишиної, сім умов Єврокомісії і прогрес у їх виконанні ніяк не прив'язані до рішення про статус кандидата в ЄС для України
Після того, як про це буде оголошено офіційно, Єврорада також прийме рішення про подальшу інтеграцію цих країн в європейське співтовариство
Країни ЄС мають повну згоду на надання Україні статусу кандидата на вступ. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Українці абсолютно втратять віру в Європу і в Європейський союз, як такий, а саме рішення не надати Україні статус кандидата буде сприйнято, як важка зрада
За словами Ольги Стефанішиної, сім країн ЄС пропонували Україні інший формат, а не статус кандидата. Основний опір іде від трьох країн.
Рішення з'явиться за мотивами зустрічі глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн з проросійським прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
Україна за тиждень оформила і вже відправила Єврокомісії першу частину анкети, необхідної для набуття статусу кандидата на членство в ЄС.
Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина захворіла на коронавірус.
У Сергія Марченка найбільше радників – 47. У голови Мінфіну – 5 штатних радників та 42 на громадських засадах.
Шестиденна поїздка міністра покликана підтвердити непохитну підтримку Канадою суверенітету та територіальної цілісності України.
Під час зустрічі у понеділок, 10 січня, вона поінформувала партнерів із НАТО про напружену безпекову ситуацію.
Україна розраховує у 2022 році домовитись про нову програму макрофінансової допомоги Євросоюзу, заявила Ольга Стефанішина.
Ольга Стефанішина розраховує, що Стамбульську конвенцію буде ратифіковано в Україні у 2022 році.
Угоду про промисловий безвіз України з Європейським Союзом ще не буде підписано у 2022 році.
Загальна вартість програми становить 6,5 млн. євро, з яких ЄС надасть 5 млн. євро, а внесок України – 1,5 млн. євро.
Хто з міністрів виконав найбільше обіцянок, а у кого найбільше зобов'язань ще в процесі реалізації, дивіться на інфографіці.
У Кабінеті міністрів перерахували пріоритети щодо взаємодії України з НАТО в наступному, 2022 році.
Вона додала, що координує цей процес і пишається тим, що Україна вперше стане країною, яка прийматиме всі країни Альянсу, всі команди.
В Україні запрацював сайт, на якому можна розмістити скаргу про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.