На протесті польських фермерів помітили плакат із закликом до путіна, поліція відреагувала

Читать на русском
Поліція Польщі відкрила справу через скандальний плакат із закликом до диктатора путіна. Польські правоохоронці наголосили, що не допустять порушення закону.
WYBORCZA

Поліція Польщі порушила кримінальну справу стосовно фермера, який на акції протесту на кордоні з Україною вивісив на своєму тракторі плакат із закликом до російського диктатора путіна «навести лад».

Про це прес-службу поліції Польщі та глава МВС Польщі Марчін Кервінський повідомляють у Twitter.

Польські правоохоронці наголосили, що не допустять порушення закону і розпалювання ненависті.

Дуда прокоментував масові протести польських фермерів на кордоні з УкраїноюДуда наголосив, що поляки мають право на протест, і якщо він законний, то влада його захищатиме. Він підкреслив, що блокування кордону є лише рішенням фермерів, а не польського уряду.

«Негайна реакція польської поліції на демонстрацію обурливих гасел під час протесту фермерів у Водзіславському повіті. Поліція і прокуратура проводять дії в напрямку статті 256.1 Кримінального кодексу», – йдеться в повідомленні.

Стаття, яку згадала поліція Польщі, передбачає штраф або до двох років обмеження чи позбавлення волі за підбурювання до ненависті «на підставі національних, етнічних, расових, релігійних відмінностей».

«Кожен, хто вчиняє дії, мотивовані ненавистю до іншої людини, буде притягнутий до кримінальної відповідальності», – додала поліція.

На плакаті, про який ідеться, було написано: «путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.

Ситуацію прокоментував глава МВС Польщі Марчін Кервінський, який підтвердив, що проти автора плаката будуть вжиті заходи.

«Поліція та прокуратура проводять дії проти його автора. Згоди на такі злочинні дії не буде», - написав він.

Водночас, за неофіційними даними, на особу, яка прикріпила цей плакат, буде складено протокол за пропаганду тоталітарного державного устрою.

Нагадаємо, польські протестувальники вчора розпочали більш жорстке обмеження руху транспортних засобів на кордоні з Україною. Вони, зокрема, перекрили залізницю біля пункту пропуску «Медика-Шегині» на кордоні з Україною і знову висипали українське зерно на дорогу.

Українські перевізники сьогодні розпочали свою акцію протесту на кордоні у відповідь на страйк поляків.

Президент України Володимир Зеленський вже висловився щодо протестів польських фермерів. За його словами, ситуація не в зерні, а скоріше у політиці.

Згодом стало відомо, що польські фермери почали пропускати пасажирський транспорт на двох ПП.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: