Стало відомо, скільки військовозобов’язаних чоловіків затримали на кордоні за час воєнного стану

Читать на русском
У ДПСУ також розповіли, скільки було зафіксовано спроб підкупу прикордонників, які відмовилися від хабарів на загальну суму понад 3,5 млн грн.
Ілюстративне фото

З моменту запровадження воєнного стану в Україні за спробу незаконного перетину кордону працівники Держприкордонслужби затримали близько 6400 військовозобов’язаних чоловіків.

Про це йдеться на сайті ДПСУ.

«Понад 4 тисячі з цих порушників зупинені прикордонниками поза пунктами пропуску. Решта намагалися схитрувати на паспортному контролі. Були чоловіки, які вдавали жінок, інші намагалися заховатися у транспортних засобах, один навіть у бейбі-бокс закрився. Чимало хитрунів купували підроблені документи про наявність у них чи їхніх дітей різних болячок, поховання дружин чи народження дітей, був навіть чоловік, якого, згідно із записом в документі, комісували через важкі пологи. Непоодинокими були і банальні спроби підкупу прикордонників», - йдеться в повідомленні.

Данілов розкритикував українців, які подають і підписують петиції про виїзд за кордон для чоловіківДанілов послався на Конституцію, закони України та закликав усіх, хто думає, що петиція допоможе їм покинути Україну і вирватися за кордон, розлучитися з цією надією

Як зазначають у ДПСУ, попри те, що спроба незаконного перетину державного кордону карається в адміністративному порядку, чимало «ухилянтів» та їхніх помічників вдаються до супутніх кримінальних правопорушень.

Повідомляється, що з початку повномасштабної війни зафіксовано близько 210 спроб підкупу прикордонників, які відмовилися від хабарів на загальну суму понад 3,5 млн грн. У ДПСУ нагадують, що підкуп посадової особи - це кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 369 Кримінального кодексу.

При цьому, за матеріалами співробітників оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби розпочато понад 170 кримінальних проваджень за незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332 КК), майже 470 проваджень за підроблення документів та використання підроблених документів (ст. 358 КК), 10 проваджень за ухилення від мобілізації (ст. 336 КК). Понад 400 особам вже оголошені підозри у вчиненні цих злочинів.

Нагадаємо, що у липні Верховна рада розширила список тих, хто не підлягає призову, а деяким надала відстрочку.

28 липня петиція Зеленському з вимогою зняти обмеження виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду набрала понад 25 тисяч голосів. Тепер він зобов'язаний її розглянути.

Напередодні Данілов розкритикував українців, які подають і підписують петиції про виїзд за кордон для чоловіків.

Також нагадаємо, що 1 серпня Зеленський відповів на петицію про заборону видачі повісток на блокпостах, на вулиці та АЗС і доручив Кабміну комплексно опрацювати це питання.

«Слово і діло» разом із адвокатом розбиралося, які види повісток існують в Україні, а також хто і де може їх вручати.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: