Половина строку за плечима: як Зеленський виконує обіцянки

Читать на русском

Володимир Зеленський пройшов вже половину свого шляху на посаді глави держави і залишається першим у президентських рейтингах. Згідно з останнім опитуванням КМІС, за Зеленського готові проголосувати 24,7% серед тих, хто визначився з вибором. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки обіцянок за половину каденції виконав і провалив президент.

Від моменту інавгурації і до кінця 2019 року Володимир Зеленський дав 217 обіцянок. Виконати за цей період вдалося 45 (без врахування програмних).

Одна з головних виконаних обіцянок Зеленського за перший рік президентства – збереження Нормандського формату. Вперше за кілька років у Парижі відбулася зустріч лідерів України, Росії, Франції та Німеччині, під час якої сторони узгодили низку домовленостей.

Також важливою подією стало повернення українських моряків, яких Росія взяла у полон. У вересні 2019 року до України повернулися 35 громадян, зокрема, і Олег Сенцов, якого затримали у 2014 році.

Зеленський, як і обіцяв, також скасував депутатську недоторканність.

За 2019 рік у Зеленського були і важливі провалені обіцянки. Зокрема, це стосується кількох реформ, які мали сприяти притоку іноземних інвестицій в Україну.

Протягом 2020 року Володимир Зеленський дав 287 обіцянок, а виконати вдалося за цей період 104 (бех урахування програмних).

Володимир ЗеленськийПрезидент України

На початку весняного локдауну президент пообіцяв запровадити економічні інструменти для захисту бізнесу від впливу карантину – кредитні канікули. Тобто споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов'язань за договором про споживчу позику.

У рамках «Великого будівництва» в Україні побудували та реконструювали загалом 100 шкіл.

Однак з «Великим будівництвом» пов’язані також і невиконані обіцянки. Наприклад, до кінця 2020 року так і не вдалося закінчити ремонт у 210 приймальних відділеннях.

Також у 2020 році не вдалося запровадити амністію капіталів та запустити Службу фінансових розслідувань.

За майже десять місяців президентства у 2021 році, Зеленський встиг дати 89 обіцянок, виконати – 59 (без урахування програмних), а не вдалося реалізувати 24 зобов'язання.

Серед важливих виконаних обіцянок – підписання Угоди про «відкрите небо» з ЄС, яке відбулося 12 жовтня. Україна доволі довго йшла до цього, адже переговори почалися ще у 2007 році.

«Відкрите небо» з ЄС: як Україна рухалась до підписання угодиУкраїна та ЄС підписали угоду про спільний авіапростір. Як Україна рухалась до підписання угоди про відкрите небо, читайте на Слово і діло.

Також в Україні розпочалося «глобальне» проведення судової реформи. Зокрема це стосується реформування Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Ще одним важливим кроком для України стало проведення Кримської платформи для подолання глобальних викликів.

У передвиборчій програмі Зеленський пообіцяв сформувати в Україні прозорий ринок землі. 31 березня Верховна рада ухвалила законопроєкт, який з липня відкрив ринок землі.

З 1 вересня в Україні з’явилася можливість подати одноразову «нульову декларацію» для бізнесу.

Серед невиконаних обіцянок президента ‒ під час опалювального періоду 2020/2021 років тарифи на опалення мали би бути зменшені «майже наполовину».

Ще у квітні 2019 року Зеленський запевнив, що під час руху авто президента не будуть перекривати дороги. Однак у квітні-травні 2021 року такі випадки траплялися.

Окрім того, Зеленський не надав максимальну державну підтримку новоствореним антикорупційним органам, а також втручався в роботу уряду попри обіцянку цього не робити.

Не вдалося відновити аеропорти у кожному обласному центрі. Додамо, що в інтерв'ю для «Слово і діло» ексміністр інфраструктури Владислав Криклій зазначав, що для деяких аеропортів «трафіку просто не буде, тому що вони доволі близько розташовані до аеропортів інших міст».

Загалом, після половини каденції у Зеленського залишається 349 обіцянок у процесі виконання, з них 45 були прописані ще у програмі, загалом виконаних обіцянок ‒ 226, невиконаних ‒ 122.

Зазначимо, всі обіцянки Володимира Зеленського можна подивитися в його профілі на нашому сайті.

Також нещодавно ми аналізували виконання програми президента щодо автоматизації публічних процесів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал