Сіденко Володимир

Чи загрожує країні дефолт без кредитів МВФ?

Міністр соцполітики заявив, що Україна може опинитися на межі дефолту без коштів МВФ. Чи є така загроза для економіки, міркували експерти.

Навіщо підвищили облікову ставку та як це вплине на ціни?

У Нацбанку вирішили підвищити облікову ставку до 16 відсотків, щоб утримати й знизити рівень інфляції. Який взаємозв’язок та чи знизить це ціни, міркували експерти.

Рік після націоналізації: що відбувається з ПриватБанком

Минув рік після націоналізації ПриватБанку, а відголоски минулорічного рішення влади наявні й досі. Наразі Приват виставив дочку на продаж, а активи його колишнього власника арештовані. Оцінку націоналізації дали експерти.

26 років дії мораторію на землю: чому Україна ніяк не може перейти Рубікон

Мораторій на землю в Україні діє 26 років. 7 грудня депутати продовжили термін дії вже вдесяте. Готовність країни до створення ринку землі оцінили експерти.

Велика приватизація в Україні: чи є шанси не залишитися в програші

Керівництво країни має намір запустити масштабну приватизацію в Україні, але план продажу вже вп’яте провалився. Чи є шанси цього разу продати держмайно та не залишитися в програші?

Дефолт і відмова в транші МВФ: в чому криється реальний ризик для України

НБУ не чекає кредиту МВФ у 2017 році, але в Мінфіні все ще називають умови для його отримання – антикорупційний суд і приватизація. Тим часом дедалі частіше серед наслідків відмови МВФ звучить ризик дефолту. У ситуації розбирались експерти.

Індексація пенсій щорічно: чому влада активно взялася за забезпечення пенсіонерів і до чого це призведе

З 1 жовтня пенсіонери вже почали отримувати нові, збільшені виплати. Наразі в планах уряду – проводити індексацію щорічно. Чи є для цього можливості, розповіли експерти.

Ціни на продукти: з чим пов'язане подорожчання та чого чекати далі

Після того, як було заявлено, що українці занадто багато витрачають на їжу, в уряді висловили стурбованість різким зростанням цін на продукти. З чим пов'язане подорожчання, розбиралися експерти.

Безробіття в Україні та робота в Європі: як впливає безвіз на зайнятість населення

Якою є ситуація із зайнятістю населення в Україні та як може вплинути безвізовий режим на безробіття, з’ясовували експерти.

Відтік валютних депозитів з Привату: чому українці забирають валюту та чи є загрози для банку

Експерт економічних програм Центру Разумкова пояснив, чому скоротився обсяг валютних депозитів в одному з найбільших банків України, та чи загрожує це Привату.