Відставка голови Нацбанку: якими будуть наслідки для економіки України

Читать на русском
Володимир Сіденкоекономічний експерт

Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку, пояснивши своє рішення політичним тиском. Міжнародні партнери України вже відреагували на цю подію, застерігаючи від негативних наслідків для реформ. У коментарі «Слово і діло» експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко зауважив, що відставка Смолія може вплинути на подальшу співпрацю з МВФ.

«Вірогідно, після засідання комітету пан Смолій зрозумів, що в нього немає політичної підтримки парламенту, і він вирішив зробити такий політичний крок. Ще не відомо, чи вона реально відбудеться, оскільки залежить від того, як президент підтримає. Найбільш очевидний наслідок від цього – вся програма МВФ щодо виділення коштів Україні прив’язана до певних принципів. Один із них – Національний банк має бути незалежним. Те, що оголосив пан Смолій, якраз показує, що принципу не дотримуються. Це може призвести до того, що співробітництво з МВФ буде переглянуто», – сказав Сіденко.

Смолій написав заяву про відставку, а в Києві посилили карантин. Головне за деньСмолій подав заяву про відставку, а в Києві посилили карантин. Меркель заявила про необхідність добудувати Північний потік-2.

На думку експерта, якщо відставку Якова Смолія схвалять, то відбудуться певні зміни і в параметрах кредитно-грошової політики.

«Курс гривні поки стабільний, і це пов’язано не стільки із такими внутрішніми чинниками, скільки з тим, що існують певні перспективи щодо курсу американського долара у зв’язку з подіями у США. Це певним чином утримує його. Але, якщо буде істотний перегляд кредитно-грошової політики і Нацбанк буде підключений до рефінансування державних виплат, це може змінити ситуацію», – пояснив Сіденко.

Економіст також зазначив, що реальною проблемою може стати зниження облікової ставки.

«Національний банк можуть змусити проводити більш вільну кредитно-грошову політику. Це не факт, але якщо таке станеться, то прискоряться інфляційні процеи. Сьогодні ми реально стикаємося, що коштів у держав бракує, особливо в умовах подій на сході України. Крім того, один із варіантів – сьогодні Національний банк не рефінансує напряму уряд. Він дає кошти на рефінансування тільки комерційним банкам, а є люди, які виступають за те, щоб Центральний банк напряму надавав допомогу уряду шляхом прямої купівлі його цінних паперів. Не виключено, що буде реалізований і такий варіант», – прокоментував експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко.

У «Слузі народу» відреагували на відставку Смолія.

Також стало відомо, що заступники голови Національного банку України продовжать свою роботу в регуляторі, незважаючи на відставку Якова Смолія.

В Офісі президента прокоментували відставку голови Національного банку України Якова Смолія, закликавши позбавити політичного забарвлення дискусії щодо діяльності НБУ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: