Яблонський Василь

Законопроєкт проти «мовних» штрафів: кому вигідне скасування норми

Експерт вважає, що мовні штрафи будуть гарантією виконання закону, а спроба їх скасувати ‒ це намагання мобілізувати електорат.

Боротьба з коронавірусом: чи ефективний адаптивний карантин

Адаптивний карантин та зонування епідеміологічної небезпеки не забезпечує баланс між економікою та карантином, але посилення карантину не вирішить проблеми, вважає експерт.

Протести в Білорусі: чи довго триватимуть демонстрації

Протести в Білорусі довго не триватимуть через те, що в умовах відсутності сильної опозиції та розвинутого громадянського суспільства протестувальникам важко об’єднуватися та спільно виступати з позицією, вважає експерт.

Державний гімн у школах: із чим пов'язана ініціатива Київради

Рекомендація розпочинати навчальний день із гімну в школах - не політизована, тому дискусії навколо цього довго не триватимуть, вважає експерт.

Участь журналістів у переговорах ТКГ: чи зміниться Мінський формат

Участь журналістів зі Сходу України в переговорах ТКГ в якості представників ОРДЛО позитивно вплине на процес, вважає експерт

УПЦ МП проведе службу на Великдень, попри заборону. Чи повинна втрутитися держава?

Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій заявив, що, незважаючи на коронавірус, їх храми будуть проводити богослужіння на Великдень на вулиці.

Пандемія COVID-19: чому може навчити суспільство та чи варто посилювати заходи

За даними КМІС, 88 відсотків українців стурбовані поширенням коронавірусу в Україні, в тому числі 35 відсотків дуже стурбовані.

Скалецька в Нових Санжарах: піар чи спроба заспокоїти людей?

Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька вирішила приєднатися до евакуйованих із Уханя і провести разом із ними два тижні на карантині.

«Кодекс етики і честі». Чи зможуть привчити депутатів до дисципліни?

Верховна рада планує розробити Кодекс етики і честі народного депутата України і включити його одним із законопроектів до плану законодавчої діяльності на 2021-й.

Штрафи за прогули та «кнопкодавство»: чи поліпшить це дисципліну в Раді

Нардепи, які пропускають більше третини засідань, будуть працювати без зарплат. Крім того, депутатів штрафуватимуть від 40 до 80 тисяч грн.