У Міноборони Білорусі розповіли, скільки людей планують набрати до «народного ополчення»

Читать на русском
У Білорусі готують закон для ополчення. Там планують врегулювати склад, кількість, а завдання для так званого народного ополчення визначатимуть органи місцевої влади.
Фото: БЕЛТА

Керівник міноборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що до «народного ополчення» країни можуть вступити 100-150 тисяч білорусів.

Про це повідомляє державне агентство Білорусі «Белта».

Як зазначається, підлеглі Лукашенка вважають, що чисельність так званого «народного ополчення» може становити 100-150 тис. осіб.

«У нас достатньо мобілізаційного ресурсу, який перебуває на обліку в наших військових комісаріатах. Ми провели перевірку і бачимо, що вони не всі будуть задіяні за мобілізаційним планом. Це насамперед ті люди, які вже навчені і вміють володіти зброєю. Але ми не виключаємо, що добровольцями можуть стати й ті люди, які не пройшли військову підготовку, зокрема й жінки», - йдеться у повідомленні.

Росія та Білорусь почали імітувати вильоти винищувача МіГ-31К – ГаюнРосія та Білорусь почали імітувати вильоти винищувача МіГ-31К, який є ймовірним носієм гіперзвукових ракет Кинджал.

Згідно зі словами Хреніна, для добровольців передбачені курси підготовки.

«Ми в короткий проміжок часу здатні навчити людей. Як при створенні народного ополчення, так і до створення в мирний час», - сказав він.

У Білорусі готують «закон» для ополчення. Зокрема, там планують врегулювати склад, кількість, а завдання для «народного ополчення» визначатимуть органи місцевої влади.

За документом, люди, які вступили до лав «народного ополчення», розміщуватимуться за місцем проживання і виконуватимуть свої трудові функції.

Хренін додав, що склад «ополчення» формують уже зараз.

«Кожен повинен уміти володіти зброєю і захищати свою домівку. Ця суть і закладається у створенням народного ополчення. Основним завданням для народного ополчення залишається захист насамперед своєї оселі, свого майна та виконання заходів із забезпечення правопорядку спільно з міліцією... Народне ополчення - це люди, добровольці, які прийшли. Ми надаємо їм зброю, і вони будуть виконувати своє завдання тільки у себе вдома. Ним керуватиме губернатор, голова райвиконкому, сільської ради спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ. Насамперед це дільничні на місцях», - додав він.

Нагадаємо, що росія продовжує тиснути на Білорусь щодо війни в України, проте найближчими тижнями ризику відкритого вторгнення немає.

Раніше Лукашенко розповів, у якому випадку готовий відправити свою армію воювати разом із росіянами.

Також нагадаємо, що у Білорусі відбуваються мобілізаційні заходи, зокрема, спрямовані на уточнення даних військового обліку.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: