«Ядерний клуб»: скільки боєголовок є в наявності у країн світу та скільки з них розгорнуті

Читать на русском

Росія в особі володимира путіна та кремлівських пропагандистів знову погрожує всьому світу ядерною зброєю. Путін заявив, що у відповідь на «зазіхання на територіальну цілісність» рф застосовуватиме для захисту «всі доступні засоби». У світі засудили небезпечну риторику диктатора, нагадавши, що ядерну зброю має не тільки росія, але переможця у такій війні не буде. Зараз до так званого ядерного клубу входять дев'ять держав: США, росія, Китай, Франція, Велика Британія, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль (неофіційно). На інфографіці «Слово і діло» – порівняння їхніх ядерних потенціалів. Відразу обмовимося, точної статистики щодо кількості ядерних боєголовок немає – держави вважають за краще не розкривати ці дані. Тому можна оперувати лише приблизними оцінками міжнародних організацій.

Порівняння ядерних потенціалів країн світу – на інфографіці. Найбільшим ядерним арсеналом володіють росія та США.
Порівняння ядерних потенціалів країнСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Порівняння ядерних потенціалів країн світу – на інфографіці. Найбільшим ядерним арсеналом володіють росія та США.
Розгорнуті стратегічні боєголовки ядерних країнСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

За оцінкою Федерації американських учених, станом на початок 2022 року у світі налічується сумарно 12,7 тисяч ядерних боєголовок. Понад 9,4 тисяч перебувають на військових складах, решту боєголовок було виведено з експлуатації, але вони все ще чекають на демонтаж.

З 9 тисяч 440 боєголовок, які є на військових складах, близько 3 тисяч 730 розгорнуті у складі оперативних сил. Приблизно 2 тисячі американських, російських, британських та французьких боєголовок (із усіх розгорнутих) перебувають у стані підвищеної готовності та готові до використання у найкоротші терміни.

Найбільший ядерний запас має росія – приблизно 5 тисяч 977 боєголовок, щоправда з них близько півтори тисячі знято з експлуатації або чекає на демонтаж. Розгорнуто у рф 1588 стратегічних боєголовок.

На другому місці США, які поступово скорочують свій ядерний потенціал, – 5 тисяч 428 ядерних боєголовок. Близько 1720 з них знято з експлуатації або підлягає демонтажу, 1644 – розгорнуто.

Серед європейських країн ядерним арсеналом володіють лише Франція та Велика Британія. На озброєнні Франції є 290 ядерних боєголовок (280 розгорнуто), Британії – 225.

На озброєнні Китаю є 350 ядерних боєголовок. Майже однаковий ядерний потенціал у Пакистану та Індії – 165 та 160 боєголовок відповідно.

Ізраїль ніколи не підтверджував, але й не спростовував наявність ядерної зброї, ведучи політику «непрозорості». Але за оцінками експертів, країна має близько 90 ядерних боєголовок.

Північна Корея з 2005 року відкрито веде програму створення ядерної зброї, а цього року офіційно проголосила себе ядерною державою. На озброєнні КНДР має 20 боєголовок.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, США протягом кількох місяців відправляли до москви приватні повідомлення, попереджаючи керівництво росії про «серйозні наслідки», які потягне застосування ядерної зброї.

Військовий експерт вважає, що якщо Україна розгромить окупаційні війська та здобуде впевнену перемогу на полі бою, у росії можуть відібрати її ядерний арсенал.

Раніше було названо три сценарії, як путін може застосувати тактичну ядерну зброю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: