Президент України Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 11 липня, 138-го дня війни проти російських окупантів. Президент розповів, що рішення Канади про санкційний виняток країна-агресор буде сприймати виключно як прояв слабкості, а також відзначив важливість переговорів з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте та президентом Туреччини Ердоганом.
Основне зі звернення президента:
МЗС України довелося викликати представника Канади у нашій державі через абсолютно неприйнятний виняток із санкційного режиму проти росії. Це стосується не просто якоїсь турбіни для газопроводу «Північний потік», яку Канада не повинна була, але все ж таки вирішила передати - передати фактично росії. Це стосується спільних правил.
Рішення про санкційний виняток будуть сприймати в Москві виключно як прояв слабкості. «Якщо держава-терорист може витиснути такий виняток у санкціях, то яких винятків вона захоче завтра чи післязавтра? Це питання дуже небезпечне. Причому небезпечне не тільки для України, а й для всіх країн демократичного світу», - зазначив Зеленський.
Направив до Верховної Ради важливий законопроект - про правові та соціальні гарантії для громадян Польщі, які перебувають в Україні. Фактично, це відповідь на закон, який навесні був ухвалений польскою державою в інтересах наших громадян.
Підписав указ про присвоєння місту Перемишль почесного звання місто-рятівник. За надзвичайно вагомий внесок влади міста, волонтерів і жителів у допомогу нашим людям і нашому захисту.
Провів переговори з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Обговорили нашу оборонну співпрацю, фінансову допомогу для України і подальший рух нашої держави європейським шляхом.
Говорив з президентом Туреччини Ердоганом. Ключове питання – це відновлення наших експортних маршрутів через Чорне море. Працюємо над тим, щоб це стало можливим. Чим швидше це відбудеться, тим менше людей у світі відчують удар продовольчої кризи, що так дбайливо готувалася росією.
Підписав указ про нагородження наших героїв. Державними нагородами відзначені 287 учасників бойових дій.
Напередодні Зеленський пообіцяв, що жоден російський злочинець, винний у завданні терористичних ракетних ударів по українських містах, не піде від покарання.
Нагадаємо, що Канада прийняла рішення передати російському газовому монополісту «Газпром» турбіну, необхідну для газопроводу «Північний потік-1». Із початком вторгнення турбіну затримали на заводі, де її ремонтували.
Щоб формально уникнути порушення санкцій Канада та Німеччина розробили цілу схему. Канада передасть турбіну із заводу у Монреалі Німеччині, а Берлін вже відправить турбіну російському «Газпрому».
У той час як Україна закликала Канаду відмовитись від ідеї передачі турбіни.
В понеділок, 11 липня, у Єврокомісії заявили, що Канада не порушила санкції, повернувши турбіну для російського газопроводу.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»