Надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу містить низку позитивних моментів для держави.
Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив в інтерв’ю lb.ua.
«Статус кандидата має низку переваг: перш за все, це доступ до європейських структур. Тобто Україна на рівні офіційних органів, осіб отримує доступ безпосередньо в інституції Європейської комісії, і ми починаємо вчитися працювати уже в інституціях Європейського Союзу. Це перший важливий момент, тому ще це підготовка до майбутнього членства: треба вміти жити в тих правилах і в тих інституціях», - сказав Шмигаль.
Згідно з його словами, другим важливим моментом є фінансова допомога і підтримка у вигляді грантів, кредитів.
На наступні сім років у Європейському Союзі закладено понад 14 млрд євро підтримки для країн-кандидатів, в середньому близько 2 млрд євро грантової підтримки від Європейського Союзу щорічно виділяється на країни-кандидати.
При цьому, як додав очільник уряду, є інструменти іншої передвступної допомоги, в межах якої надається технічна допомога для розвитку, наприклад, сільських територій, сталого сільськогосподарського розвитку, різні галузеві підтримки.
«Крім цього, у нас відкриється доступ до Фонду солідарності Європейського Союзу. Це важливий фонд. Ми також неодноразово вели перемовини про доступ до нього з пані президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Що це означає? Коли був ковід, країни Європейського Союзу утворили Фонд солідарності, який мав наповнюватися коштами в розмірі до 800 мільярдів євро для підтримки і відновлення країн Європейського Союзу і країн-кандидатів від наслідків ковіду. Це вагомі інструменти для України, дуже корисні та привабливі», - сказав Шмигаль.
Нагадаємо, що низка країн бояться стати менш впливовими в ЄС, якщо туди вступить Україна.
Раніше Стефанішина розповіла, коли Україна може вступити до Європейського Союзу.
Також Зеленський заявив, що шлях України до членства в ЄС не повинен займати роки чи десятиліття.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»