Савченко Олександр

Якою буде інфляція та з чим пов’язана стабілізація гривні?

У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася в річному вимірі. Про показники інфляції, курс та ціни розповіли експерти.

Які помилки Гонтаревої доведеться виправляти Смолію на чолі НБУ?

У ВР чекають на звіт Валерії Гонтаревої, яку на посаді голови Національного банку має замінити Яків Смолій. Про головні завдання нового керівництва НБУ розповіли експерти.

Зміна керівництва: чи потрібні іноземці в Нацбанку

З травня минулого року Валерія Гонтарева у відпустці. Через декілька місяців виповниться рівно рік такої відпустки. Про затяжне звільнення та призначення нового керівництва НБУ розповіли експерти.

Справа ПриватБанку: чи дійсно НБУ міг не знати про махінації у фінустанові?

В НБУ заявили, що ПриватБанк був об'єктом скоординованих шахрайських дій, що завдало збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів. Чи дійсно Нацбанк міг не знати про те, що відбувається у фінустанові, міркували експерти.

Соціальні виплати-2018: що обіцяють та якими будуть наслідки

До держбюджету на наступний рік закладено понад 120 мільярдів гривень соціальних виплат. У планах уряду підвищити зарплати, провести монетизацію та збільшити пенсійні виплати. Оцінку таким перспективам дали експерти.

Держбюджет-2018: у чому полягають найбільші ризики для українців

Питання розгляду держбюджету для ВР уже стало проблемою. Ба більше, наразі парламентарі взагалі повідомили, що ухвалять кошторис не раніше середини грудня. Які головні проблемні показники бюджету для українців, розповіли експерти.

Бюджетні хроніки-2018: чому депутати переписуватимуть кошторис ще неодноразово

Часто ухвалення головного кошторису супроводжується суперечками між фракції, а консенсус політики знаходять уже під Новий рік, коли тягнути з ухваленням бюджету просто не можна. Чому у ВР перенесли розгляд держбюджету, міркували разом з експертами.

Індексація пенсій: як підвищення виплат позначиться на інфляції

Міністр соцполітики переконаний, що підвищення пенсій не призведе до інфляції. Схожі тези ми чули й коли українцям підвищили мінімальну зарплату до рівня 3200 гривень. Чи об’єктивними є такі прогнози міністра цього разу, розповіли експерти.

Зростання цін в Україні: чому подорожчали продукти та який прогноз на 2018 рік?

Глава уряду визнав, що в Україні зафіксоване подорожчання продуктів, але пов’язав це з тим, що ми стали країною-експортером. Причини зростання цін на продукти з’ясовували експерти.

Держбюджет-2018: чому впаде гривня та яким буде курс

Курс гривні щодо євро та долара потроху почав зростати після стрімкого стрибка валюти. Чи є ризики девальвації національної валюти, розповіли спеціалісти.