Савченко Олександр

Держбюджет-2018: у чому полягають найбільші ризики для українців

Питання розгляду держбюджету для ВР уже стало проблемою. Ба більше, наразі парламентарі взагалі повідомили, що ухвалять кошторис не раніше середини грудня. Які головні проблемні показники бюджету для українців, розповіли експерти.

Бюджетні хроніки-2018: чому депутати переписуватимуть кошторис ще неодноразово

Часто ухвалення головного кошторису супроводжується суперечками між фракції, а консенсус політики знаходять уже під Новий рік, коли тягнути з ухваленням бюджету просто не можна. Чому у ВР перенесли розгляд держбюджету, міркували разом з експертами.

Індексація пенсій: як підвищення виплат позначиться на інфляції

Міністр соцполітики переконаний, що підвищення пенсій не призведе до інфляції. Схожі тези ми чули й коли українцям підвищили мінімальну зарплату до рівня 3200 гривень. Чи об’єктивними є такі прогнози міністра цього разу, розповіли експерти.

Зростання цін в Україні: чому подорожчали продукти та який прогноз на 2018 рік?

Глава уряду визнав, що в Україні зафіксоване подорожчання продуктів, але пов’язав це з тим, що ми стали країною-експортером. Причини зростання цін на продукти з’ясовували експерти.

Держбюджет-2018: чому впаде гривня та яким буде курс

Курс гривні щодо євро та долара потроху почав зростати після стрімкого стрибка валюти. Чи є ризики девальвації національної валюти, розповіли спеціалісти.

Експерименти з накопичувальною системою та проблемний ПФ: що змінить пенсійна реформа

Економіст оцінив ухвалені пенсійні зміни в ході реформи та розповів, чи вплинуть нововведення на зменшення дефіциту Пенсійного фонду.

Середня зарплата в 11 тисяч можлива хоч наступного року, але її з’їсть інфляція

Економіст пояснив, наскільки об’єктивним є прогноз Мінсоцполітики про рівень середньої зарплати в Україні в розмірі 11 тисяч гривень через чотири роки.

Позов за $3 млрд: чи доведеться повертати і які зустрічні вимоги має висувати Україна

Економіст пояснив, який оптимальний варіант для України у судовому процесі щодо виплати «боргу Януковича».

Оплата за комуналку в Україні: тільки в найбідніших країнах люди розраховують на субсидії

Економіст пояснив, що змінить монетизація субсидій, та чому процес ризиковано затягувати на три роки, як планують у Мінсоцполітики.

Поразка в суді щодо «боргу Януковича»: в України залишився єдиний шлях вирішення судового спору

Економіст назвав прогалини української сторони в судовому процесі щодо боргу Януковича та пояснив, який сценарій дій буде оптимальним для України.