Савченко Олександр

За яких умов Україна встигне отримати транш МВФ до літа?

Україна може отримати черговий транш кредиту МВФ у розмірі двох мільярдів доларів уже в травні-червні цього року. Перспективи надання допомоги оцінили експерти.

Як заробітчани впливають на українську економіку?

Обсяг перерахувань додому з Польщі українських робітників зріс у 2017 році майже в півтора раза. Який вплив мають заробітчани на українську економіку, розбирались експерти.

Чотири роки асоціації з ЄС: чи стала Україна ближчою до Європи?

У березні 2014 року ухвалили історичне для країни рішення. Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Експерти підбили підсумки.

Якою буде інфляція та з чим пов’язана стабілізація гривні?

У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася в річному вимірі. Про показники інфляції, курс та ціни розповіли експерти.

Які помилки Гонтаревої доведеться виправляти Смолію на чолі НБУ?

У ВР чекають на звіт Валерії Гонтаревої, яку на посаді голови Національного банку має замінити Яків Смолій. Про головні завдання нового керівництва НБУ розповіли експерти.

Зміна керівництва: чи потрібні іноземці в Нацбанку

З травня минулого року Валерія Гонтарева у відпустці. Через декілька місяців виповниться рівно рік такої відпустки. Про затяжне звільнення та призначення нового керівництва НБУ розповіли експерти.

Справа ПриватБанку: чи дійсно НБУ міг не знати про махінації у фінустанові?

В НБУ заявили, що ПриватБанк був об'єктом скоординованих шахрайських дій, що завдало збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів. Чи дійсно Нацбанк міг не знати про те, що відбувається у фінустанові, міркували експерти.

Соціальні виплати-2018: що обіцяють та якими будуть наслідки

До держбюджету на наступний рік закладено понад 120 мільярдів гривень соціальних виплат. У планах уряду підвищити зарплати, провести монетизацію та збільшити пенсійні виплати. Оцінку таким перспективам дали експерти.

Держбюджет-2018: у чому полягають найбільші ризики для українців

Питання розгляду держбюджету для ВР уже стало проблемою. Ба більше, наразі парламентарі взагалі повідомили, що ухвалять кошторис не раніше середини грудня. Які головні проблемні показники бюджету для українців, розповіли експерти.

Бюджетні хроніки-2018: чому депутати переписуватимуть кошторис ще неодноразово

Часто ухвалення головного кошторису супроводжується суперечками між фракції, а консенсус політики знаходять уже під Новий рік, коли тягнути з ухваленням бюджету просто не можна. Чому у ВР перенесли розгляд держбюджету, міркували разом з експертами.