Радчук Олександр сторінка 70

Читати про автора
Освітній майновий ценз: скільки коштує зібрати дитину до школи?

Вартість підготовки школяра до нового навчального сезону знову зросла. На тлі економічної кризи на плечі батьків лягають ще й інші «приховані» платежі. Тож у бік держави лунають закиди щодо того, чому шкільна освіта стає дедалі недоступнішою для пересічного українця.

Студентські стипендії: заощаджувати чи інвестувати?

Уряд збирається зекономити на студентських стипендіях, залишивши її лише для певних пільгових категорій, аспірантам та докторантам. Чи дійсно нинішній рівень стипендій може бути достатнім для забезпечення бодай мінімальних потреб студента?

Суперечливий союз: про що домовилися Путін та Ердоган?

Президенти Путін та Ердоган прагнуть відновити співпрацю після тривало періоду напружених відносин між двома країнами. Обидві країни не надто сподіваються на тривалі безхмарні відносини.

Фактор Криму: навіщо Кремлю новий виток напруження довкола окупованого півострова?

Окрім посилення військового напруження на Донбасі, Кремль на початку серпня намагається продемонструвати українській владі усю непередбачуваність мілітаристських загроз з боку окупованого Криму.

На шопінг до Європи: чи стануть дешевшими вживані авто?

Українці довго чекали на здешевлення вживаних авто з Європи. Можливість купити собі доступніший засіб пересування в них з’явиться до кінця 2018 року. Та наскільки буде вигідним таке придбання?

Загроза воєнного стану: чергова політична гра чи безальтернативна стратегія?

Дискусії навколо необхідності запровадження воєнного стану як серед політиків, так і в суспільстві лунає вже понад два роки. Однак далі цих розмов справа не йде. Чи справді існує ймовірність запровадження воєнного стану саме зараз?

Кредит мимоволі: що не так у співпраці між Кабміном та МВФ?

Затримка з наданням кредиту МВФ може призвести до непередбачуваних наслідків для української економіки. Кредитори натякають на необхідність проведення непопулярних реформ, наслідки яких можуть бути вбивчими для рейтингів чинної влади.

Свобода слова по-українськи: чим небезпечний журналістський страх?

Останній інцидент з убивством в центрі Києва Павла Шеремета вкотре оголив нерв суспільної дискусії щодо ролі та значення професії журналіста в Україні. Внутрішні та зовнішні небезпеки й виклики, з якими стикаються журналісти, є ганебними реаліями, які можуть суттєво вплинути на розвиток громадянського суспільства

Довибори до Ради: сім додаткових підстав для зміни виборчої системи

Майже непомітними для літнього політичного сезону стали дочасні вибори в семи мажоритарних округах. Низька явка, фальсифікації та підкуп виборців, схоже, вже стали звичним явищем для мажоритарної складової виборчої системи.

Уроки Туреччини: чи стане колись можливим військовий переворот в Україні?

Військовий переворот у Туреччині змушує замислитися над можливістю таких подій і в Україні. Попри те, що заколотники не досягли своєї мети, політична ситуація в Туреччині зазнає суттєвих змін.