Хавронюк Микола

Доктор юридичних наук, Центр політико-правових реформ.

Читати про автора
Ризик скасування люстрації: якими будуть наслідки для країни

Конституційний суд розглядає конституційність закону про люстрацію – якщо його визнають незаконним, до влади зможуть повернутися всі чиновники часів Януковича. Під будівлею суду влаштували акцію протесту.

Чи можливо скасувати реєстрацію Клюєва кандидатом у нардепи?

Міністр внутрішніх справ України надіслав ЦВК роз'яснення, в якому зазначив терміни перебування на території держави екс-глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва.

Чи зможе КСУ повністю скасувати люстрацію та чи причетний до цього юрист Коломойського?

Вранці 14 травня під КСУ зібрались активісти з вимогою не скасовувати закон про люстрацію. За деякий час Конституційний суд знову ухвалив рішення відкласти розгляд конституційності закону. Дата розгляду невідома.

Порушення під час виборів: куди, кому та за що скаржитися

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пообіцяв, що МВС не допустить застосування незаконних схем на виборах 2019 року. Про виборчі порушення поговорили з експертами.

Участь жителів ОРДЛО у виборах: за і проти

У ЦВК поки не вирішили, як бути з виборами на лінії розмежування. У МВС пропонують, щоб мешканці Донбасу не голосували. Про ситуацію поговорили з експертами.

Співпраця з «Л/ДНР»: чи варто перевіряти мешканців окупованих територій на поліграфі

Матіос хоче перевіряти за допомогою поліграфа жителів окупованих територій Донбасу на предмет участі в незаконних збройних формуваннях, а також співпраці з владою ДНР і ЛНР.

Штраф за непристебнуті паски безпеки – 850 гривень. Чи подіє це?

ВР хоче збільшити штрафи за непристебнуті паски безпеки з 51 до 850 гривень. Чи є змога проконтролювати виконання вимоги та чи будуть штрафи оскаржувати, розповіли експерти.

Вибори в ОТГ під час воєнного стану: проводити чи відкласти?

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроект про проведення місцевих виборів під час воєнного стану. Ситуацію обговорили з експертами.

ТСК щодо нападів на активістів: для чого створюють і хто буде у складі

Верховній Раді запропонували створити тимчасову слідчу комісію за фактом смерті активістки Катерини Гандзюк. Більше про ТСК розповіли експерти.

Що допоможе зупинити перегони на українських дорогах?

З 8 до 15 жовтня радари TruCam для контролю швидкості працюватимуть у пілотному режимі. Поки водіїв не штрафуватимуть. Які заходи допомогли б змінити статистику аварійності, міркували експерти.