Дуда Андрій

Антикорупційний суд: через що АП сперечається з кредиторами та хто правий

МВФ рекомендував українській владі змінити законопроект про антикорупційний суд. АП заявила, що критика кредиторів безпідставна. Хто має рацію та через які положення дискусії, розбирались експерти.

Блокада Лаври: як церква стає частиною політики та чого чекати далі

Націоналісти провели блокаду під Києво-Печерською лаврою в столиці на другий день після Різдва. Про спроби втягнути церкву в політику та релігійні провокації в Україні міркували разом з експертами.

Боротьба з корупцією: чи було помилкою створення НАБУ

НАБУ знову опинилося в центрі скандалу. Цього разу конфлікт відбувся із СБУ та ГПУ. Критика на адресу Бюро звучить часто, а чи є якісь здобутки? Оцінку дали експерти.

Диверсія в НАБУ: провокація хабара та прогалини законодавства

Працівники СБУ затримали детектива НАБУ на спробі дати хабара, а в Бюро заявили, що спецслужби зірвали спецоперацію. В ситуації розбиралися експерти.

Конфлікт Україна-Польща: якими будуть наслідки та чого чекати заробітчанам

Двосторонні відносини між Україною та Польщею знову на етапі загострення. Безумовно, в стані війни Києву краще шукати союзників, аніж нових противників. Якими можуть бути наслідки, міркували разом з експертами.

Історичні розбіжності з Польщею: хто винен та чи можливий компроміс

У Польщі заявили, що кісткою незгоди в двосторонніх відносинах з Україною є історія, пригрозили чорними списками та забороною в’їзду. Чому польська сторона шантажує Київ, розбиралися експерти.

Мовний конфлікт України з Угорщиною: хто виграє, а хто програє

Угорщина погрожує санкціями через український освітній закон. Члени ПАРЄ, серед яких лідирують представники Румунії, також критикують норми закону. На чиєму ж боці правда, розповіли експерти.

Реформи осені: проти яких змін депутати голосувати не наважаться

Очільник Кабміну наполіг, що вже цього тижня ВР має ухвалити дві реформи – судову та пенсійну. Чи впораються депутати з поставленим завданням, з’ясовували експерти.

Скасування депутатської недоторканності: яким може бути компромісний варіант

Зняти депутатську недоторканність обіцяв майже кожен український політик, включаючи нинішнього президента. Наразі в АП нова ідея – розпочати процес із 2020 року.

«Зоряний час» Корчак, премії борців з корупцією та скандальні декларації: підсумки річниці НАЗК

Жодного судового вироку і премії у понад 100 тис. грн. Вимоги відставки голови НАЗК і скандали. Ще рік тому на НАЗК покладали багато сподівань, та чи виправдало їх агентство по боротьбі з корупцією – Слово і Діло розібралося разом з експертами.