Дуда Андрій

Конфлікт Україна-Польща: якими будуть наслідки та чого чекати заробітчанам

Двосторонні відносини між Україною та Польщею знову на етапі загострення. Безумовно, в стані війни Києву краще шукати союзників, аніж нових противників. Якими можуть бути наслідки, міркували разом з експертами.

Історичні розбіжності з Польщею: хто винен та чи можливий компроміс

У Польщі заявили, що кісткою незгоди в двосторонніх відносинах з Україною є історія, пригрозили чорними списками та забороною в’їзду. Чому польська сторона шантажує Київ, розбиралися експерти.

Мовний конфлікт України з Угорщиною: хто виграє, а хто програє

Угорщина погрожує санкціями через український освітній закон. Члени ПАРЄ, серед яких лідирують представники Румунії, також критикують норми закону. На чиєму ж боці правда, розповіли експерти.

Реформи осені: проти яких змін депутати голосувати не наважаться

Очільник Кабміну наполіг, що вже цього тижня ВР має ухвалити дві реформи – судову та пенсійну. Чи впораються депутати з поставленим завданням, з’ясовували експерти.

Скасування депутатської недоторканності: яким може бути компромісний варіант

Зняти депутатську недоторканність обіцяв майже кожен український політик, включаючи нинішнього президента. Наразі в АП нова ідея – розпочати процес із 2020 року.

«Зоряний час» Корчак, премії борців з корупцією та скандальні декларації: підсумки річниці НАЗК

Жодного судового вироку і премії у понад 100 тис. грн. Вимоги відставки голови НАЗК і скандали. Ще рік тому на НАЗК покладали багато сподівань, та чи виправдало їх агентство по боротьбі з корупцією – Слово і Діло розібралося разом з експертами.

Історичне минуле як перешкода майбутньому: чому псуються польсько-українські відносини?

Політичний експерт оцінив черговий виток загострення відносин між Україною та Польщею на тлі заяви голови польського МЗС.

Відсторонення від посади і позачергові вибори у Львові: чим закінчиться «сміттєва історія» для Садового

Політичний експерт оцінив загострення довкола головної львівської проблеми і розповів, за яких умов Андрія Садового можуть позбавити крісла мера.

Перевірка е-декларацій: який механізм допоможе розкрити доходи топ-чиновників

Політолог пояснив, чому перевірка е-декларацій зайшла в глухий кут, і розповів, який механізм дійсно може бути результативним.

Під прицілом Заходу: кримінальне переслідування Мартиненка — не лише українська справа

Політолог оцінив рішення суду відпустити Миколу Мартиненка на поруки та пояснив, чому справу Мартиненка не слід вважати виключно українською.