Дуда Андрій

Переможці та переможені: як пройшли вибори до ОТГ та чи є однозначний лідер?

29 квітня в 40 об'єднаних територіальних громадах в 17 областях України відбулися перші вибори до ОТГ. Про переможців та переможених міркували експерти.

Легалізація сумнівних доходів: плюси та небезпеки нульового декларування

У ВР зареєстрований законопроект, який пропонує запровадити добровільне нульове декларування. Декларацію зможуть подати всі охочі протягом року й після цього протягом 30 днів сплатити податок – 2,5 відсотки вартості об'єкта. Оцінили ідею нульового декларування експерти.

Доходи борців із корупцією: можливості для Заходу та відповідальність активістів

У ВР планують розглянути скасування обов'язкового подання е-декларацій членами антикорупційних організацій. Оцінили ситуацію експерти.

Чи виправдала себе система е-декларування та з чим проблеми?

В Україні завершився черговий етап е-декларування державних чиновників. За даними НАЗК, подано 816 509 декларацій за 2017 рік. Оцінили ефективність системи е-декларування експерти.

Від е-декларування до премій на сотні тисяч: як працює НАЗК?

28 березня спливає термін повноважень голови НАЗК. Саме під керівництвом цього органу проходив запуск е-декларування. Оцінили роботу антикорупційного органу експерти.

Рішення КС щодо «мовного» закону: деталі скасування та затягування понад 5 років

Конституційний суд визнав закон Ківалова-Колесніченка неконституційним. Оцінили рішення фахівці.

Антикорупційний суд: через що АП сперечається з кредиторами та хто правий

МВФ рекомендував українській владі змінити законопроект про антикорупційний суд. АП заявила, що критика кредиторів безпідставна. Хто має рацію та через які положення дискусії, розбирались експерти.

Блокада Лаври: як церква стає частиною політики та чого чекати далі

Націоналісти провели блокаду під Києво-Печерською лаврою в столиці на другий день після Різдва. Про спроби втягнути церкву в політику та релігійні провокації в Україні міркували разом з експертами.

Боротьба з корупцією: чи було помилкою створення НАБУ

НАБУ знову опинилося в центрі скандалу. Цього разу конфлікт відбувся із СБУ та ГПУ. Критика на адресу Бюро звучить часто, а чи є якісь здобутки? Оцінку дали експерти.

Диверсія в НАБУ: провокація хабара та прогалини законодавства

Працівники СБУ затримали детектива НАБУ на спробі дати хабара, а в Бюро заявили, що спецслужби зірвали спецоперацію. В ситуації розбиралися експерти.