Вакарчук у парламенті: нардеп подав 8 законопроектів та прогуляв 23 засідання

Читать на русском

Святослав Вакарчук написав заяву про складання повноважень народного депутата, вдруге. Вакарчук вже був нардепом VI скликання, але протримався в парламенті близько року. Багато хто чекав, що музикант буде балотуватися на президентських виборах у 2019 році, проте цей пост виявився йому нецікавим. Замість цього Вакарчук створив партію «Голос», з якою пройшов до Ради IX скликання. При цьому лідером фракції Вакарчук не став, а в березні передав повноваження глави партії. Тепер же свою місію в Радs він вважає виконаною. «Слово і діло» порівняло успіхи Вакарчука під час двох його швидкоплинних періодів роботи в Раді.

З моменту обрання Вакарчука депутатом VI скликання до моменту складення повноважень пройшло 389 днів. Цього разу Вакарчук протримався менше: з дати виборів до дати написання заяви минуло лише 287 днів.

Відзначимо, що під час поточної каденції депутат працював більше. Він подав 8 законопроектів (у VI скликанні не було жодної ініціативи його авторства). Зокрема, він подавав зміни до закону «Про оборону України», зміни до деяких законодавчих актів щодо заборони сепаратних переговорів із представниками держави-агресора і законопроект про Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Росії. Депутатських запитів, як у VI скликанні, так і в IX, Вакарчук не подавав.

Крім того, за цю каденцію Вакарчук подав 160 поправок до законопроектів «Про повну загальну середню освіту» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади». Врахували 61 його поправку.

Вакарчук був присутній на 71 пленарному засіданні Ради VI скликання (56 пропустив) і на 75 засіданнях Ради поточного скликання (23 прогули). Також він набагато частіше виступав на засіданнях: 31 раз проти 5.

Офіційні причини дострокового відходу з парламенту вперше і вдруге кардинально різні. «Політичне життя держави звузилося до безжальної боротьби за владу. Її жертвами стають не лише моральні принципи, а й нацiональнi iнтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів. За таких обставин єдиний спосіб бути собою – це піти», – заявив Вакарчук у 2008 році.

Зараз нардеп вважає, що його місія виконана: метою було привести до Ради професійних, порядних і патріотичних людей. На думку Вакарчука, це йому вдалося. При цьому Вакарчук зазначив, що він не має наміру припиняти політичну діяльність і займеться освітнім проєктом.

Нагадаємо, докладніше про те, чим Святослав Вакарчук відзначився в парламенті VI скликання, можна подивитися на нашій інфографіці.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал