«Слово і Діло» вирішило підбити підсумки основних подій, заяв та думок, пов’язаних із ключовою темою останніх 7 днів – питанням іноземної військової підтримки для України. Незважаючи на ескалацію конфлікту на Донбасі та розходження позицій США та ЄС, поки що риторика більшості світових лідерів – на боці невтручання та регулювання проблеми шляхом переговорів.
ПОЗИЦІЯ ТИЖНЯ
Німеччина не підтримуватиме Україну зброєю – Меркель
Канцлер Німеччини Ангела Меркель переконана, що конфлікт на Донбасі потрібно вирішувати мирним шляхом і виступає проти поставок зброї в Україну. «Німеччина не підтримуватиме Україну зброєю. Я переконана, що цей конфлікт має вирішуватися невійськовим шляхом», – наголосила Меркель. Детальніше…
Франція і Данія виступили проти поставок зброї в Україну
Глава МЗС Данії та міністр оборони Франції виступили проти поставок зброї в Україну. Міністр закордонних справ Данії Мартін Лідегор вважає, що «якщо США направлять озброєння в Україну, то це лише погіршить ситуацію в країні». Про відсутність наміру поставляти в Україну летальне озброєння заявив і міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан. Детальніше…
Мюнхенська конференція: Зброєю конфлікт не вирішити
Для розв'язання конфлікту необхідно зробити кроки для виконання мінських домовленостей, ситуацію в Україні не вирішити військовим шляхом. Про це повідомила канцлер Німеччини Ангела Меркель на безпековій конференції у Мюнхені. За її словами, у цьому контексті важливими були останні візити лідерів Німеччини і Франції в Київ і Москву. Детальніше…
Чи отримає Україна летальну зброю від США? Аргументи депутатів
Українська преса вчергове схвильовано заговорила про перспективи надання США для України збройної допомоги. Які насправді шанси України отримати летальну зброю від західних партнерів і коли це відбудеться? «Слово і Діло» вирішило пошукати відповідь на це запитання у кулуарах Верховної ради України, поцікавившись думкою окремих народних депутатів. Детальніше…
СПОДІВАННЯ ТИЖНЯ
США можуть надати $2 млрд та протитанкові ракетні комплекси Javelin
Сполучені Штати можуть, окрім летальної зброї, надати Україні ще переносні протитанкові ракетні комплекси, повідомив експерт з озброєнь Олег Катков. «У нас є аналоги, але, незважаючи на наявність розробок, питання в кількості. Навіть якщо наш завод може випускати сто одиниць на місяць, сьогодні ми потребуємо тисячі», – підкреслив він. Детальніше…
Поки Німеччина і Чехія відмовляються, Польща допомагатиме зброєю
Польща буде в центрі політики, спрямованої на припинення агресії Росії проти України. Про це заявив президент Польщі Броніслав Коморовський. За його словами, пропозиції деяких політиків надіслати в Україну військових є нонсенсом, однак продаж зброї є звичною річчю – немає ембарго для продажу в Україну чи Росію. Детальніше…
ЗАЯВА ТИЖНЯ
Україна вже отримала першу партію озброєння – Порошенко
Україна вже отримала першу партію озброєння з обмеженим потенціалом від США, Польщі, Франції та інших країн. «Сьогодні ми не говоримо про передачу смертоносного озброєння, хоча це теж важливо, – йдеться про оборонне озброєння», – зазначив Президент. Порошенко додав, що Україна сильно потребує зброї, однак переконаний, що воєнними методами цю проблему не вирішити. Детальніше…
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
Конгрес США боїться надавати Україні військову зброю – експерт
Україна в безвиході: виграти війну без зброї неможливо – експерт
США можуть таємно поставляти військову зброю в Україну – експерт
США може надати Україні зброю, яка зупинить Путіна – експерт
Україна знайшла спосіб отримати воєнну допомогу від країн НАТО – експерт
В питанні зброї Обама обрав для себе стратегію Чемберлена – Фесенко
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»