Колишньому народному депутату Максиму Микитасю повідомили про чергову підозру – цього разу у заволодінні понад 307 млн гривень Міністерства оборони. У нардепа це вже п'ята підозра від Національного антикорупційного бюро, по одній з них справа закрита. У чому підозрюють Микитася і хто ще є рекордсменом за кількістю підозр, отриманих від НАБУ, розібралося «Слово і діло».
Першу підозру від Антикорупційного бюро Максим Микитась отримав чотири роки тому – в організації корупційної схеми для заволодіння нерухомістю Національної гвардії України. Сума збитків становить 81 млн гривень. На початку цього року Вищий антикорупційний суд призначив справу до розгляду.
У вересні 2020-го антикорупційні органи повідомили Микитасю про підозру у дачі хабаря посадовцю підрозділу НАЕК «Енергоатом». За інформацією слідства, екснардеп безкоштовно надав збудовані його фірмою квартири у Києві сім'ї цього чиновника в обмін на перемогу його компанії у тендері на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива.
У жовтні минулого року Микитасю повідомили про підозру у пропозиції надання хабаря в особливо великому розмірі меру Дніпра: за даними НАБУ, депутат пропонував 22 млн євро за сприяння тому, щоб ЄБРР поза конкурсом уклав контракт із його групою підприємств на будівництво метро.
У цій справі Микитась був заарештований, але цього літа вийшов під заставу. На початку року справу було направлено до суду.
Тиждень тому, 25 жовтня, стало відомо, що НАБУ та САП підозрюють Микитася у заволодінні понад 307 млн грн Міноборони на будівництві арсеналів для зберігання ракет та боєприпасів Збройних сил України.
Ексдепутат мав ще одну підозру від НАБУ – у наданні хабаря за посередництва заступника голови ОПУ Олега Татарова. Але «справу Татарова» забрали у Антикорупційного бюро і згодом закрили.
Три підозри від Національного антикорупційного бюро отримав колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет. У лютому 2021-го він отримав підозру у справі про розтрату 222 млн гривень на користь страхової компанії, а в березні – у розтраті 8,2 млрд гривень банку напередодні його націоналізації.
У жовтні він отримав підозру у справі Ігоря Коломойського про організацію заволодіння 9,2 млрд гривень ПриватБанку.
Теж три підозри у Миколи Мартиненка. У квітні 2017 року Мартиненку повідомили про підозру у заволодінні 17,3 млн доларів «СхідГЗК», у жовтні – 6,4 млн євро «Енергоатому» (дві справи були об'єднані в одну пізніше). Наразі справа «застрягла» в Антикорупційному суді.
Минулого року Мартиненку повідомили про підозру в отриманні 311 тисяч євро неправомірної вигоди та відмивання коштів.
По дві підозри від НАБУ отримали бізнесмен Олег Бахматюк та ексглава ДФС Роман Насіров.
Олега Бахматюка підозрюють у заволодінні 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком VAB Банку. Рік тому він заочно отримав підозру у дачі 722 млн гривень хабаря Насірову.
Відповідно, Роман Насірову повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди для забезпечення відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу Бахматюка. Ця справа вже в суді, а Насіров перебуває у СІЗО.
Ще у березні 2017 року Насірову повідомили про підозру у незаконних рішеннях про розстрочення податкового боргу компаній на користь Олександра Онищенка. Незабаром очікується вирок у цій справі.
Нагадаємо, «Слово і діло» з’ясувало, як в інших країнах карають чиновників-корупціонерів.
Також ми писали, хто з колишніх та нинішніх нардепів за час повномасштабної війни отримав підозру і за що.
На інфографіці – рейтинг найбільших застав, визначених під час війни.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»