НАБУ повідомило про підозру ексголові ДФС Насірову та олігарху Бахматюку

Читать на русском
Антикорупційні органи повідомили про нову підозру колишньому керівника фіскалів та власника аграрного холдингу.
Роман Насіров і Олег Бахматюк

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову в одержанні 722 млн грн неправомірної вигоди від олігарха Олега Бахматюка. Останнього підозрюють у дачі цих хабарів.

Про це повідомляють прес-служби органів.

«17 жовтня 2022 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 722 млн гривень, колишньому голові ДФС України та у пособництві в її одержанні його раднику. Також про підозру в наданні посадовцю неправомірної вигоди повідомлено й власнику одного з агрохолдингів та кінцевому вигодоодержувачу низки юридичних осіб, в інтересах яких така вигода надавалася», – інформує САП.

У повідомленні не вказуються прізвища підозрюваних, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться саме про Насірова і Бахматюка.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

Нагадаємо, ВАКС визнав неповажною причину неявки Насірова на засідання, де його звинувачують у завданні понад 2 млрд. збитків державі. За версією звинувачення він надавав розстрочки компаніям колишнього народного депутата Олександра Онищенка і вони не платили ренту за користування надрами. Самого Бахматюка підозрюють в організації заволодіння понад 1,2 млрд грн. рефінансування Національного банку через його VAB банк. Йому нещодавно призначили безоплатних захисників.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: