Аудит ДПЗКУ через дефолт за кредитом: названо терміни закінчення перевірки

Читать на русском
Аудитори планують завершити перевірку Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ), що знаходиться на межі дефолту, у травні.
фото ГПЗКУ

Державна аудиторська служба України планує завершити державний фінансовий аудит діяльності Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) у травні цього року.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну у четвер, 10 лютого.

Як уточнюється, в ході аудиту ДПЗКУ досліджуються «питання цільового використання та своєчасності повернення кредитів та позик, залучених під державні гарантії, а також законність та ефективність використання коштів та майна корпорації».

Аудит проводиться у координації з Міністерством фінансів, яке у січні 2022 року від імені України виконало гарантійні зобов'язання щодо АТ «ДПЗКУ» перед Експортно-імпортним банком Китаю на суму близько 2,5 млрд грн.

Держаудитслужба має оцінити здатність ДПЗКУ повністю погасити заборгованість перед державою.

Завершити аудит планують у травні цього року, додали у Мінфіні.

Нагадаємо, 16 вересня 2021 року міністерство економіки України призначило в.о. голови правління «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ). Ним став Василь Коваленко.

Попередній в.о. голови правління Андрій Власенко звільнений наказом Міністерства економіки від 15.09.2021 р №32-п.

До цього Нацполіція викрила масштабні зловживання керівництва ДПЗКУ. Посадові особи корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. При цьому занижували вартість і не вносили передоплату за товар.

13 серпня силовики затримали в столичному аеропорту «Жуляни» на той час керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка, який намагався втекти з країни. Пізніше його відсторонили від посади та посадили під домашній арешт.

А 7 вересня у порту «Чорноморськ» слідчі затримали партію зерна на 7 млн ​​доларів, яку намагалися вивезти з митної території України за адресою компанії-нерезидента, який має заборгованість перед ДПЗКУ.

Як ми повідомляли раніше, Державна продовольчо-зернова корпорація так і не уклала договір про реструктуризацію кредитних зобов’язань на суму 1,5 млрд доларів перед Експортно-імпортним банком Китаю.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: