Порошенка відпустили під особисте зобов'язання

Читать на русском

Печерський райсуд Києва 19 січня обрав запобіжний захід нардепу, п'ятому президенту України Петру Порошенку у так званій вугільній справі.
фото t.me/oleksiihoncharenko

Печерський райсуд Києва сьогодні, 19 січня, обрав запобіжний захід нардепу, п'ятому президенту України Петру Порошенку у так званій вугільній справі.

Як оголосив головуючий суддя, суд ухвалив рішення призначити Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Колишнього президента також зобов’язали здати паспорти для виїзду за кордон.

Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що захист подасть апеляцію.

Нардеп ЄС Олексій Гончаренко у своєму Telegram оприлюднив текст рішення Печерського райсуду. Також він повідомив, що у Порошенка забрали паспорти.

Обрання запобіжного заходу Порошенку почалося в Печерському райсуді 17 січня. Слухання затрималося на 40 хвилин і загалом тривало понад десять годин. Також судді оголошували двогодинну перерву для того, щоб захист міг ознайомитись із матеріалами справи.

Порошенку намагалися надати державного безплатного адвоката, проте він відмовився. Пізніше у ДБР заявили, що інформація про виклик держадвокату – неправдива. Такого не викликали.

Ситуація не нова: про що може свідчити перенесення рішення суду над ПорошенкомЮрист розповів, про що може свідчити перенесення рішення для Порошенка та чи можна назвати таку ситуацію прецедентною.

Захист стверджував, що підозру Порошенку підписали незаконно – його підписала не генеральний прокурор Ірина Венедіктова, а її заступник Олексій Симоненко. Крім того, адвокати стверджували, що у матеріалах справи немає підтверджень того, що Порошенку було вручено повідомлення про підозру.

Прокурори вимагали для Порошенка арешт або заставу в 1 млрд грн. Судді перебували у дорадчій кімнаті кілька годин, проте того дня суд так і не зміг обрати запобіжний захід, засідання перенесли на 19 січня.

Від початку засідання та до його завершення (близько 22:30) під Печерським райсудом перебували активісти та прихильники п'ятого президента. Серйозних сутичок та провокацій не було зафіксовано.

У той же час сьогодні під будівлею Печерського райсуду Києва вже відбулася перша сутичка.

Рейтинговий ребус: як повернення Порошенка вплине на баланс сил між владою та опозицієюПідозра Петру Порошенку у державній зраді та його гучне повернення в Україну – події, які напевне позначаться на рейтингах політичних сил. Яка зі сторін отримає більше політичних дивідендів – аналізував політолог Олександр Радчук.

Нагадаємо, 20 грудня 2021 року Петру Порошенку повідомили про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичних організацій.

Колишнього президента підозрюють у тому, що він розірвав контракти на поставки вугілля з ПАР та організував поставки вугілля з ОРДЛО.

6 січня суд заарештував усе майно Порошенка.

17 січня Порошенко повернувся із Польщі до України. З аеропорту він одразу поїхав до Печерського районного суду Києва. Нардеп заявляв, що не боїться можливого арешту.

Слідчі ДБР прийшли до аеропорту «Київ», щоб вручити Порошенку повістку із викликом до суду. Політик відмовився її одержати.

«Слово і діло» вело докладну текстову трансляцію подій про прибуття Порошенка та засідання суду.

Раніше ми писали про те, у яких ще кримінальних провадженнях фігурує Петро Порошенко. Також експерт коментував «Слово і діло», чи справді доречним є вручення Порошенку підозри в держзраді.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: