Назарбаєв покинув Казахстан - ЗМІ

Читать на русском
З початку політичної кризи в Казахстані ні офіційна влада, ні державні телеканали та ЗМІ не згадують імені Нурсултана Назарбаєва та членів його родини.
Нурсултан Назарбаєвфото з відкритих джерел

Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв та його дочки зі своїми сім'ями покинули країну на тлі протестів.

Про це повідомляє російська служба BBC, з посиланням на Orda.kz.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що майже вся сім'я колишнього президента залишила Казахстан, у країні залишається лише старший брат Назарбаєва Болат. При цьому офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

«У нас є інформація, що перший президент та його доньки зі своїми сім'ями залишили Казахстан», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку політичної кризи в Казахстані ні офіційна влада, ні державні телеканали та ЗМІ не згадують імені Нурсултана Назарбаєва та членів його родини, а також не говорять про те, де вони та що з ними трапилося.

Протести у Казахстані: до чого може призвести введення військ РФ та БілорусіПротести у Казахстані тривають четвертий день. До чого може призвести введення військ РФ та Білорусі, читайте на «Слово і діло».

Водночас, перед виїздом з країни Назарбаєв втратив важливу офіційну роль у владі – його змістили з посади голови Ради безпеки. Керівником Ради безпеки сам себе призначив Касим-Жомарт Токаєв, якому Назарбаєв поступився спочатку постом президента в 2019 році, а в 2021 році передав і два портфелі, що залишалися за ним: голови Асамблеї народу Казахстану і лідера правлячої партії «Нур Отан».

При цьому, влада країни в офіційних повідомленнях почала називати місто Нур-Султан «столицею Казахстану», без згадки ім'я Назарбаєва.

Нагадаємо, що у Казахстані з 2 січня тривають масові протести. Тоді в Мангістауській області розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли у масові протести по всій країні.

Повідомлялося, що з початку масових акцій протесту в Казахстані загинули 18 силовиків, ще 748 отримали поранення. Загалом затримано близько 3 тисяч мітингувальників.

По всьому Казахстану запровадили червоний рівень терористичної загрози.

Раніше ми повідомляли, що президент Казахстану наказав стріляти на ураження.

Окрім цього, казахський опозиціонер-утікач Мухтар Аблязов оголосив себе лідером протестів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: