Повна поразка: Меркель прокоментувала падіння Афганістану перед талібами

Читать на русском
Меркель визнала, що виведення військ США і НАТО створило ефект доміно, обрушивши всю вибудовувану протягом 20 років систему порядку в країні
Ангела МеркельBundesregierung

Західна коаліція в Афганістані зазнала повної поразки. Тепер вона повинна зосередитися на порятунку тих, кого ще можна евакуювати із захопленої талібами країни.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час виступу на засіданні керівництва Християнсько-демократичного союзу 16 серпня, повідомляє Вild.

Коментуючи ситуацію в Афганістані, Меркель визнала, що виведення військ США і НАТО створило ефект доміно, обрушивши всю вибудовувану протягом 20 років систему порядку в країні. Армія та уряд Афганістану не мали зв'язку з народом. А зараз безпека евакуації людей з Кабула залежить тільки від США.

«Ми переживаємо гіркі часи, тепер ми повинні зосередитися на порятунку... Ми хотіли побудувати країну з демократичною структурою, нам це не вдалося. Між афганськими збройними силами та народом не було зв'язку, це не спрацювало так, як ми думали», - заявила Меркель.

«Талібан» взяв під контроль Афганістан: що сталося в країні за кілька днівТалібан увійшов до Кабула і захопив владу в Афганістані. Як розвивалися події – в матеріалі Слово і діло.

На її думку, ситуація в Афганістані повинна стати уроком для західних держав.

«Чого можна досягти подібними втручаннями? Як ми можемо впроваджувати політичні порядки в інших країнах? Рішення про виведення військ викликало нову динаміку. Для багатьох, хто вірив у демократію і свободу, перш за все жінок, це сумний результат» - резюмувала вона.

В Афганістані в неділю, 15 серпня, бойовики радикального руху «Талібан» взяли під контроль столицю країни Кабул. У тому числі вони захопили президентський палац. Представник «Талібану» Мохаммад Наїм офіційно запевнив, що бойові дії на території Афганістану припинені.

Президент Афганістану Ашраф Гані в неділю, 15 серпня, подав у відставку після того, як таліби заявили про контроль над усією територією країни. Як і більша частина керівництва держави, Гані втік з країни в цей же день.

В аеропорту міста Кабул під час евакуації з Афганістану через хаос в цілому загинуло семеро людей. У тому числі й ті, хто розбився, намагаючись зачепитися за літак, що злетів. Зокрема, в аеропорту Кабула американські військові відкрили «попереджувальний» вогонь по людях, убивши як мінімум п'ять осіб.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: