Україна почала жити в борг у природи - ДЕІ

Читать на русском
Забруднюючи воду токсичними речовинами, засмічуючи землі пластиком та хаотично видобуваючи корисні копалини, людство наближає Землю до повного виснаження, зазначив голова ДЕІ.
фото: Високий Замок

У Державній екологічній інспекції заявили, що Україна живе в екологічному боргу. Це означає, що країна використовує більше ресурсів, ніж українське довкілля може відновити за рік.

Про це повідомив на Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Сьогодні настав день, коли українці використали більше ресурсів, ніж українське довкілля може відновити за рік. З 8 серпня Україна живе в борг у природи», - написав він.

При цьому, Мальований зазначив, що ця дата була розрахована дослідниками організації Global Footprint Network. Щороку фахівці аналізують використання природних ресурсів у різних країнах та на планеті в цілому і визначають День екологічного боргу.

Водночас, для всієї Землі він наступив 29 липня.

Аналізуємо виконання президентської програми: контроль за забрудненням річокВстановити контроль за забрудненням річок обіцяв Зеленський у програмі. Як йде виконання обіцянки, розібралося Слово і діло.

Забруднюючи воду токсичними речовинами, засмічуючи землі пластиком та хаотично видобуваючи корисні копалини, людство наближає Землю до повного виснаження, зазначив голова ДЕІ.

«Єдиний вихід для людства - змінити підхід до споживання ресурсів. Для цього кожен з нас повинен зменшити свій екологічний слід - обсяг використаної енергії, води тощо. Прості звички, як то раціональне споживання водних та енергетичних ресурсів, зменшення генерування сміття, застосування принципу мінімалізму під час покупок, зможуть врятувати наше майбутнє», - зазначив Мальований.

Нагадаємо, що після аварії на «Рівнеазоті» в грунті виявили 10-кратне перевищення норми нітратів.

Також, поліція Рівненської області відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення земель. Йдеться про рожеві калюжі із невідомою речовиною поблизу міста Рівне.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал