Офіс генпрокуратура поки не закрив справу Татарова

Читать на русском

Офіс генпрокурора ще не закрив кримінальне провадження стосовно посадовці Офісу президента і подав заяву до столичного райсуду.
Олег Татаровфото: Getty Images

Офіс генерального прокурора ще не закрив кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу президента Олега Татарова і просить роз'яснити рішення суду, яким відмовлено у продовженні слідства.

Про це йдеться у відповіді Офісу генпрокурора на запит «Слово і діло».

«За інформацією департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами Офісу генерального прокурора, на цей час рішень, передбачених частиною 2 статті 283 Кримінального процесуального кодексу України (закрити справу або передати до суду – ред.), у кримінальному провадженні не ухвалено», – повідомляють в ОГП.

За даними Офісу генпрокурора, рішення у справі Татарова не ухвалені, оскільки вони звернулися до Шевченківського районного суду міста Києва із заявою про роз'яснення свого рішення щодо відмови продовжити слідство у провадженні. Водночас у ОГП запевнили, що ухвалять рішення про закриття справи або передачі її до суду після роз'яснення.

Раніше заступник генпрокурора Олексій Симоненко забрав у НАБУ справ Татарова і передав її до Служби безпеки України. Водночас, САП подала скаргу на таке рішення і апеляційна палата ВАКС її розглядає. Нещодавно АП ВАКС призупинила виконання рішення Печерського суду і тому НАБУ втретє звернулося до ОГП з постановою про витребування справи Татарова. Однак Офіс генпрокурора відмовився повертати НАБУ цю справу.

Як відомо, НАБУ і САП заочно повідомили Татарову про підозру. Йому направили повістку про виклик до НАБУ, за якою він з'явився і одержав підозру особисто. Пізніше НАБУ і САП подали до суду клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову у вигляді тримання під вартою із альтернативою 10 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили експерту Костянтину Дубоносу про підозру в одержанні неправомірної вигоди від екснардепа Максима Микитася, а йому, відповідно, вручили підозру в наданні цієї вигоди. За версією слідства, Микитася у змові з колишнім посадовцем компанії «Укрбуд Девелопмент» домовився із Дубоносом про підробку експертизи, яку проводив ДНДЕКЦ у межах справи про заволодіння понад 81,5 млн грн Національної гвардії України.

На думку органів правопорядку, екснардеп через Татарова передав Дубоносу машиномісце вартістю в 250 тисяч гривень, а той, своєю чергою, вніс недостовірні дані до експертизи: занизив вартість житлового комплексу на Печерську з 81 до 7 млн грн. Тоді вказану експертизу призначив слідчий Національної поліції, який розслідував справу про заволодіння понад 81,5 млн грн НГУ.

За даними співрозмовників в органах правопорядку, напередодні вручення підозри Татарову генпрокурорка Венедіктова змінила групу прокурорів у справі і заблокувала цю процедуру.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: