НАБУ втретє намагається повернути справу Татарова

Читать на русском

У Національному бюро винесли постанову про здійснення розслідування у справі заступника глави Офісу президента детективами НАБУ.
Олег Татаров, Ирина Венедиктова и Артем Сытникколаж: «Слово і діло»

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура втретє звернулися до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з постановою про те, що справу заступника глави Офісу президента Олега Татарова мають розслідувати вони.

Відповідний лист органи направили 8 лютого, повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ та САП втретє офіційно повідомило Офіс генерального прокурора, що кримінальне провадження за підозрою колишнього народного депутата та заступника керівника Офісу президента мають розслідувати детективи НАБУ. Відтак, Національне бюро витребовує справу в ОГП. Відповідна постанова директора НАБУ, погоджена із прокурором САП, надіслана до ОГП 8 лютого», – інформує відомство.

У НАБУ пояснили, що зміна підозри екснардепу Максиму Микитасю не впливає на те, що детективи не мають розслідувати цю справу, оскільки частина 7 статті 216 Кримінального процесуального кодексу говорить протилежне. За словами прес-служби органу, розслідувати справу за зміненою підозрою за ст. 384 ККУ має той орган, який розслідував провадження, від якого походить справа.

«Оскільки експертиза, за результатами проведення якої видано свідомо неправдивий висновок експерта, здійснювалася у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, підслідного НАБУ, саме Національне бюро є належним органом досудового розслідування, навіть після зміни правової кваліфікації діяння з ч.3 ст. 369 на ч.2 ст. 384 КК України», – вважають у бюро.

Раніше заступник генпрокурора Олексій Симоненко забрав у НАБУ справ Татарова і передав її до Служби безпеки України. Водночас, САП подала скаргу на таке рішення і апеляційна палата ВАКС її розглядає.

Як відомо, НАБУ і САП заочно повідомили Татарову про підозру. Йому направили повістку про виклик до НАБУ, за якою він з'явився і одержав підозру особисто. Пізніше НАБУ і САП подали до суду клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову у вигляді тримання під вартою із альтернативою 10 млн грн застави.

Справа Татарова: чи вдасться повернути розслідування до НАБУСтоличний райсуд, Офіс генпрокурора та Державне бюро розслідувань перешкоджає спробам повернути розслідування до НАБУ стосовно посадовця Офісу президента.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили експерту Костянтину Дубоносу про підозру в одержанні неправомірної вигоди від екснардепа Максима Микитася, а йому, відповідно, вручили підозру в наданні цієї вигоди. За версією слідства, Микитася у змові з колишнім посадовцем компанії «Укрбуд Девелопмент» домовився із Дубоносом про підробку експертизи, яку проводив ДНДЕКЦ у межах справи про заволодіння понад 81,5 млн грн Національної гвардії України.

На думку органів правопорядку, екснардеп через Татарова передав Дубоносу машиномісце вартістю в 250 тисяч гривень, а той, своєю чергою, вніс недостовірні дані до експертизи: занизив вартість житлового комплексу на Печерську з 81 до 7 млн грн. Тоді вказану експертизу призначив слідчий Національної поліції, який розслідував справу про заволодіння понад 81,5 млн грн НГУ. У цій же справі, згідно доказів, є листування, в яких фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров.

За даними співрозмовників в органах правопорядку, напередодні вручення підозри Татарову генпрокурорка Венедіктова змінила групу прокурорів у справі і заблокувала цю процедуру.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: