Хроніки мажоритарки: наскільки ефективно працювали депутати від Києва

Читать на русском

Наближаються дострокові вибори – саме час підбити підсумки роботи Верховної ради восьмого скликання. «Слово і Діло» вже розібралося, як виконували обіцянки депутати-списочники, але й мажоритарників ми без уваги не залишимо. Сьогодні проаналізуємо, наскільки ефективно працювали депутати, обрані в округах у Києві. Ми подивимося не лише рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та трибуни, а також пропущених засідань.

Найбільшу кількість обіцянок виконав Віктор Андрієвський – 68%. За час роботи в парламенті він подав 77 законопроектів, 182 пропозиції до таблиць поправок і 31 запит. Депутат пропустив близько 20 пленарних засідань, виступав із місця 27 разів, із трибуни – 43 рази.

Безпосередньо для свого округу депутату залишилося виконати обіцянку, яку він дав ще в березні 2017 року, – реконструювати Солом'янський ландшафтний парк. Андрієвський неодноразово надсилав запити щодо проблеми із забудовою ділянки ландшафтного парку. На початку 2018-го стало відомо, що проведений тендер для визначення підрядної організації з реконструкції та благоустрою парку, з переможцем уклали договір. Минулого року на благоустрій ландшафтного парку були передбачені бюджетні асигнування в розмірі 8,5 млн грн, з них було освоєно 4,7 млн. На цей рік на реконструкцію та благоустрій парку заплановано виділити 25,4 млн грн.

Юрій ЛевченкоНародний депутат України
Левченко пообіцяв зробити все можливе, щоб нападники на Олега Супруненка були покараніСказано 5 серпня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Трохи менше обіцянок виконав Віталій Сташук – 67%. На його рахунку 73 законопроекти, 412 пропозицій до таблиць поправок і 52 запити. Депутат по 16 разів виступав у парламенті з місця та з трибуни.

Сташук, зокрема, не виконав програмну обіцянку ініціювати розробку плану створення «Київ-Сіті» на території Дарницького району. Проект передбачав перенесення частини адміністративних та бізнес-установ із правого берега до Дарницького району. «Слово і Діло» надсилало депутату запит щодо того, як він виконує свою обіцянку. Але відповіді ми так і не дочекалися, з чого робимо висновок, що план не розроблений.

Борислав Береза, Євген Рибчинський та Олександр Третьяков виконали по 50% своїх обіцянок. Депутати активно беруть участь у законотворчій діяльності: на рахунку Берези 86 законопроектів, 51 поправка й 112 запитів, на рахунку Рибчинського – 129 законопроектів, 374 поправки та 24 запити, в Третьякова – 84 законопроекти, 392 поправки та 11 запитів.

Відзначимо, що Рибчинський обіцянок саме своєму виборчому округу не давав. У Третьякова в процесі виконання залишається програмна обіцянка домогтися припинення хаотичної забудови, а також збереження зелених зон у столиці. У 2017 році депутат підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», який розроблений для приведення процедур будівництва у відповідність до найкращих європейських практик, забезпечення ефективності та впорядкування відносин у будівництві, запобігання самовільному будівництву та створення афер.

Віктор Чумак виконав 48% обіцянок. Народний депутат за час роботи восьмого скликання подав 87 законопроектів, 474 пропозиції до таблиць поправок і 20 запитів. Він 65 разів виступав у Верховній раді з місця й 51 раз – із трибуни.

У Чумака в процесі виконання залишається передвиборча обіцянка створити законодавчі умови для реформування Києва. В Раді він підтримав законопроект «Про засади державної регіональної політики», який є законодавчою базою для реалізації політики децентралізації, зокрема фінансової. А також проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності».

Олександр СупруненкоНародний депутат України
Супруненко пообіцяв підтримувати зв'язок та надавати допомогу виборцям свого округуСказано 24 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

Леонід Ємець виконав 46% обіцянок. Депутат подав 130 законопроектів, 674 пропозиції до таблиць поправок і 54 запити. В парламенті він виступав 86 разів із місця й 85 разів – із трибуни. За даними письмової реєстрації, Ємець пропустив 31 пленарне засідання, а за даними електронної – 131.

В'ячеслав Константіновський виконав 36% зобов'язань. Своєю появою у Верховній раді нардеп не часто балує: за даними письмової реєстрації, він пропустив 318 засідань, за даними електронної – 428, і лише одного разу виступав із трибуни. На рахунку Костянтинівського 12 законопроектів, 49 пропозицій до таблиць поправок і 7 запитів. Відзначимо, що в липні 2017 року Константіновський написав заяву про відмову від депутатського мандата. Він заявив, що за «три найпохмуріших роки життя» не зміг стати справжнім політиком і повною мірою допомагати виборцям.

Володимир Ар'єв виконав 35% обіцянок. На рахунку народного депутата 36 законопроектів, 87 пропозицій до таблиць поправок і 45 запитів. Він 30 разів виступав у парламенті з місця й 31 раз – із трибуни.

Нардеп, зокрема, не виконав обіцянку про те, що незаконного будівництва на вулиці Олевській не буде. «Знову Олевська й знову ліквідація нового бандитського будівництва від Войцеховського. Минулого року засипали один незаконний котлован, так вони вирішили з іншого боку. Просто тупо риють, без будь-якого землевідведення й дозволу! Сьогодні завдяки спільним зусиллям засипали й цей котлован. Незаконного будівництва не буде», – говорив Ар'єв у березні 2015-го. Наприкінці квітня голова Святошинської районної адміністрації повідомив, що огорожу навколо незаконного будівництва демонтували, також відкрите кримінальне провадження. У лютому 2016-го «Слово і Діло» проінспектувало стан виконання обіцянки: з'ясувалося, що скандальне будівництво на Олевській триває.

Андрій Іллєнко виконав 33% обіцянок. Він подав 145 законопроектів, 619 поправок і 450 запитів. Також депутат 149 разів виступав у Верховній раді з місця й 107 – разів із трибуни. Іллєнко київським виборцям майже не дає обіцянок. У процесі виконання в нього залишається зобов'язання не допустити незаконної забудови біля станції метро «Лісова». Йдеться про територію лісопаркового господарства в кварталі між Броварським проспектом і вулицею Кіото, ТЦ Leroy Merlin і станцією метро. «Зараз ми домоглися відкриття кримінальних проваджень і за фактом отруєння, і за фактом вирубки. Ми вимагаємо всебічного розслідування цих злочинів і покарання винних. На жаль, із мером Кличком у Києві кількість незаконних забудов і знищення зелених зон не зменшилась, а, навпаки, збільшується», – розповів Іллєнко.

Юрій Левченко виконав 30% своїх зобов'язань. У Раді народний депутат неймовірно активний: 214 законопроектів, 1 тисяча 971 пропозиція до таблиць поправок і 339 запитів. Крім того, він 753 рази виступав у парламенті з місця й 90 разів – із трибуни.

Олександр Супруненко реалізував 29% обіцянок. Він подав за час каденції 25 законопроектів, 2 пропозиції до таблиць поправок і 156 запитів. У парламенті нардеп виступив 9 разів із місця й 4 рази – з трибуни.

Аутсайдер рейтингу – Андрій Білецький і його 25% виконаних обіцянок. Парламентар подав 44 законопроекти, 20 поправок і 14 запитів. За даними письмової реєстрації, він пропустив 456 пленарних засідань, за даними електронної – 557.

Нагадаємо, раніше ми писали про ефективність мажоритарників Черкаської, Київської, Донецької, Тернопільської та інших областей.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...