Філарет збирає собор для відновлення УПЦ КП

Читать на русском
Собор відбудеться 20 червня. На ньому мають намір відновити діяльність Української православної церкви Київського патріархату.

Патріарх Філарет вирішив скликати «помісний собор», на якому має намір офіційно відновити діяльність Української православної церкви Київського патріархату.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє ВВС Україна у вівторок, 11 червня.

З такою заявою він виступив перед початком форуму За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!.

«Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року. Значить, він для нас не є обов'язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня», - сказав Філарет.

Він також зазначив, що Київський патріархат не приймає томос про автокефалію.

«Ми не знали зміст томосу, який нам дали. Якби ми знали зміст, то 15 грудня не голосували б за автокефалію. Тому що нам не потрібно переходити з однієї залежності в іншу», - додав Філарет.

За даними видання, на собор Філарета з єпископів може приїхати митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, а також, можливо, ще один з єпископів з колишніх парафій УПЦ КП в Росії. Приїхати може і невелика частина священиків Київської єпархії ПЦУ, якою керує сам Філарет.

У ПЦУ цьому зібранню великого значення не надають, оскільки після 25 червня київським парафіям дозволять переходити з підпорядкування Філарета митрополита Епіфанія і у почесного патріарха зникне велика частина впливу.

Раніше Філарет заявив, що юридично Київський патріархат продовжує існувати і він залишається його чинним ієрархом. Свою відмову від УПЦ КП на Соборі 15 грудня 2018 патріарх назвав «чисто ситуативною», оскільки це була вимога Вселенського патріархату, для отримання Томосу про автокефалію.

Водночас в Міністерстві культури заперечують слова Філарета про те, що Київський патріархат не був ліквідований.

Нещодавно митрополит Львівський Макарій заявив, що УПЦ КП і УАПЦ не ліквідовані з держреєстру, оскільки патріарх Філарет не віддавав оригіналів документів, необхідних для цього.

Наприкінці травня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній видав указ, яким визнав недійсними будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об'єднання УПЦ Київського патріархату.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: